Japonų kompozitorius Toshio Hosokawa atvyksta į Vilnių
Žymiausias šiandienos japonų kompozitorius Toshio Hosokawa atvyksta susitikti su Lietuvos publika – plati jo muzikos panorama pristatoma dviejuose Vilniaus tarptautiniuose renginiuose
Žymiausias šiandienos japonų kompozitorius Toshio Hosokawa atvyksta susitikti su Lietuvos publika – plati jo muzikos panorama pristatoma dviejuose Vilniaus tarptautiniuose renginiuose
Lietuvių kūrėjai ir toliau sėkmingai garsina šalies vardą. Balandžio 21 d. didžiausioje Berlyno operoje „Deutsche Oper Berlin“ kompozitorė Juta Pranulytė pristatė pirmąją savo dokumentinę kamerinę operą „Physical Education“ (liet. Kūno kultūra).
Kitą savaitę kompozitorius Jievaras Jasinskis ir senoviniais hebrajiškais ragais šofarais grojantis Tadas Daujotas skrenda į Izraelį, kur įvyks pirmoji „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” repeticija su Jeruzalės simfoniniu orkestru. Izraelio valstybės 75-mečiui skirtas koncertas numatytas gegužės 18 dieną Jeruzalės teatre.
Vis daugiau Lietuvos muzikų yra tarp Europos lyderių. Tai patvirtina ir Tarptautiniai klasikinės muzikos apdovanojimai. Galbūt atsimenate, kad šalis ir geografiškai yra mūsų žemyno centras.
Jau beveik penkis dešimtmečius spalio 1-ąją minima Tarptautinė muzikos diena. Ta proga Lietuvos muzikų sąjunga Vilniaus rotušėje rengia tradicinę Didžiąją muzikų šventę. Į renginį iš Norvegijos buvo atvykęs ir altininkas Povilas Syrrist-Gelgota, derinantis muzikinę veiklą Norvegijoje ir Lietuvoje. Pastaraisiais metais pandeminė situacija atlikėją kiek atitolino nuo pasirodymų tėvynėje, todėl dabar jis surengė ne vieną koncertą, tarp jų ir solinį spalio 3 d. Muzikos svetainėje.
Sekmadienį, rugsėjo 18 d., Ventspilio koncertų salėje „Latvija“ naujasis sezonas bus pradėtas koncertu „Rudens darbai“ – su Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio ,,Synaesthesis” pristatoma programa, skirta Vilniaus miesto 700 metų gimtadieniui
Džiugi žinia atskriejo iš Kerkradės miesto Nyderlandų Karalystės. Čia vykstančiame 19-ajame Pasaulio muzikos čempionate „World Music Contest“ (WMC) dalyvaujantis Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos varinių pučiamųjų orkestras „Aukštyn“, vadovaujamas meno vadovo ir dirigento Remigijaus Vilio, įvertintas aukso medaliu ir čempiono titulu. Vertinimo komisijos išduotame sertifikate orkestro meistriškumas įvertintas net 95 balais iš 100 galimų. Vario dūdų orkestras „Aukštyn“ (Up), diriguojamas nuostabaus Lietuvos orkestrų bičiulio Piet Visser (Nyderlandų Karalystė), savo konkursinę programą pristatė 3-iojoje divizijoje.
Prasisukęs per Lietuvą, karo iš namų išvaryto Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro gastrolių ratas atriedėjo į Vilnių. LNOBT publika išvydo charkiviečių operos ir baleto žvaigždžių Gala koncertą bei spektaklį „Fortūnos ratas“ pagal Carlo Orffo kantatą „Carmina burana“.
Praėjusį savaitgalį (04.30–05.01) Belgijoje, Antverpene, skambėjo M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ ir „Jūra“. Šeštadienį daugiafunkciniame meno centre „Blikfabriek“ vyko du programos „Piazzolla Čiurlionis“ koncertai, kurių metu „Saint-Niklaas“ Akademijos simfoninis orkestras, diriguojamas Pieterio Matthynssenso, atliko M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“ pagal naująją redakciją, kurią 2021 metais baigė rengti graikų kilmės kompozitorius ir muzikologas Charalampos Efthymiou.
Šiuo metu Lietuvoje vyksta Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro gastrolės, kurias surengti padėjo ukrainiečius pakvietęs Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. Lietuviams tai – unikali galimybė pažinti Rytų Ukrainos muzikinę kultūrą, nes nedaugeliui lietuvių yra tekę patiems apsilankyti didžiausiame iš Ukrainoje esančių Charkivo operos ir baleto teatre.
Daugelio Tarptautinių ir Respublikinių konkursų laureatas klarnetininkas Rimvydas Savickas tik ką grįžo iš JAV, kur savo buvusioje Alma Mater – Kalifornijos valstijos Fullertono universiteto muzikos mokykloje (California State University of Fullerton, School of Music) vedė meistriškumo kursus.
Šių metų kovo 27 dieną Vilniaus rotušėje įvyko jaunosios kartos lenkų kamerinio ansamblio „Cuore Piano Trio“ koncertas, skirtas Lenkijos pirmininkavimui Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai. Tai buvo ne vienintelė koncerto proga – šiais metais minima 635 metų Magdeburgo teisės, kurią 1387 m. Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Jogaila suteikė Vilniui, sukaktis, tad Vilniaus rotušė paruošė renginių ciklą „Magistrato dienos“, į jį įsiliejo ir svečių iš Lenkijos koncertas.
Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos varinių pučiamųjų orkestras „Aukštyn“, vadovaujamas meno vadovo Remigijaus Vilio, jau šį savaitgalį išvyksta reprezentuoti Lietuvą ir Panevėžio rajoną prestižiniame Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate Birmingeme (Jungtinė Karalystė). 2019 m. šis kolektyvas dalyvavo čempionate, kuris vyko Montreux, Šveicarijoje ir laimėjo II-ąją vietą.
Koncertuose Antverpene skambės kompozitoriaus simfoninės poemos „Miške“ ir „Jūra“