Debiutinį albumą pristatys ansamblis „Baroque Contempo”
Žydų muzikus ištiko visos tautos likimas – jie patyrė smurtą, patyčias, kančias. Kauno ir Vilniaus konservatorijų dėstytojai ir studentai, Valstybės teatro ir kitų kolektyvų muzikai per vieną dieną atsidūrė už įstatymo ribų, neteko galimybės savo šalyje ne tik kurti, bet ir likti gyvi. Ir ne tik jie – bendrapiliečiai nežydai, kurie tragišku laiku nepanoro taikstytis su neteisybe, bandė išlikti žmonėmis, nepabūgo padėti aukoms, jas gelbėti, patys atsidūrė mirtino pavojaus akivaizdoje. Šiandien jie vadinami Pasaulio tautų teisuoliais.
Vienas ryškiausių pasaulio orkestrų, turtingos britų muzikinės kultūros pažiba, Karališkasis filharmonijos orkestras (Royal Philharmonic Orchestra, RPO) rugsėjo 28 d. atvyksta į Lietuvą. Kaip tik šiomis dienomis savo 70-metį švenčiantis orkestras surengs ypatingą koncertą Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Diriguojamas RPO meno vadovo, vieno ryškiausių pasaulio batutos meistrų Charles’io Dutoit, orkestras Vilniaus publikai dovanos solidžią simfoninės muzikos programą.
Nacionalinė filharmonija naująjį, 76-tą koncertų sezoną pradėjo iškilmingu renginiu, skirtu dirigentui Juozui Domarkui. 80-metį švenčiantis maestro – nepailstantis pasaulio simfoninės muzikos ir daugelio lietuvių kompozitorių kūrinių premjerų interpretuotojas bei įkvėpėjas, žymus pedagogas (LMTA dirigavimo katedros įkūrėjas ir ilgametis profesorius), Plungės festivalio ir daugelio kitų nacionalinės ir tarptautinės reikšmės projektų autorius – už nuopelnus muzikinei kultūrai buvo daug sykių apdovanotas aukščiausiais Lietuvos ir užsienio apdovanojimais, premijomis bei ordinais. Tarp jų – Lenkijos Respublikos Kavalieriaus kryžiaus ordinas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“, Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2014 metais, švenčiant J. Domarko vadovavimo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui 50-metį, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo jį ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi.
Plokštelėje įrašyta dvidešimt dainų. Lietuvių liaudies dainos „Aplink žilvytėlį, dobile“, „Sėdžiu po langeliu“, „O kab saulukė tekėjo“, „Kas numynė tūs takelius“ aranžuotos profesionaliai, neperkraunant audinio. Jos „teka“ gana natūraliai, laisvai, tiksliai perteikiama nuotaika. Šios dainos gali būti skoningos šiuolaikinės prieigos prie lietuvių liaudies dainų pavyzdys, maloni išimtis iš daugelio kitų, kartais net ir kompozitorių profesionalų dirbtinai sukonstruotų sudėtingesnių, tačiau gerokai nuo liaudies dainos dvasios nutolusių kompozicijų.
„Lumen fidei“ („Tikėjimo šviesa“) sujungia oratoriją ir kantatą į kantoriją, susidedančią iš septynių dalių: I intrada, „Ave generosa“, II intrada, „O beata infantia“, III intrada, „O rubor sanguinis“ ir „Spiritus sanctus vivificants vita“.
Rugsėjo 15 dieną Kultūros ministerijoje įvykusį konkursą į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pareigas laimėjo Gintautas Kėvišas, surinkęs daugiausia komisijos balų. Konkurse taip pat dalyvavo Juozas Koreiva.
Kultūros ministerijoje rugsėjo 15 dieną įvykusį konkursą į Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinio direktoriaus pareigas laimėjusi ligšiolinė generalinė direktorė Rūta Prusevičienė sako sieksianti. kad jos vadovaujama koncertinė įstaiga taptų nacionalinės muzikos programos koordinavimo centru Lietuvoje ir užsienyje.
Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai svarstyti pateiktos 28 kultūros ir meno kūrėjų kandidatūros 2016-ųjų metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijai gauti.
Pirmadienio vakarą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvyko XX muzikų šventė „Didysis muzikų paradas 2016“. Lietuvos meno pasaulio elitas iškilmingu renginiu paminėjo dvi reikšmingas sukaktis: Lietuvos muzikų sąjungos 80-metį ir žurnalo „Muzikos barai“ 85-erių metų jubiliejų.