„Baltijos koncertų ekspresas“

„Baltijos koncertų ekspresas“
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Aušros vartų g. 5, Vilnius
16:00
2014-03-02
Sekmadienis

Programa: RENÉ EESPERE – Trio „Reditus“; FRANCIS POULENC – Sonata klarnetui ir fortepijonui, FP 184; EDUARD OJA – „Laiko trilogija“ (Ajatriloogia); MAX BRUCH – Aštuonios pjesės klarnetui, violončelei ir fortepijonui, op. 83; EINAR ENGLUND – Introdukcija ir Tokata fortepijonui; JOHANNES BRAHMS – Trio a-moll, op. 114

„Baltijos koncertų ekspresas“ – tai Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikos mainų programa. Ją vykdančios pagrindinės šių valstybių koncertinės organizacijos jau keletą metų siekia artimiau supažindinti kaimyninių šalių visuomenę su visų projekto dalyvių profesionaliosios muzikos atlikėjais.

2011 m. rudenį Lietuvoje džiaugėmės Latvijos orkestro „Sinfonietta Rīga“ baroko ansamblio muzikavimu, 2012 m. klausytojams buvo pateikta bendra Čiurlionio kvarteto iš Lietuvos ir estų pianistės Irinos Zacharenkovos programa. Šiais metais Lietuvoje svečiuojasi jaunas ir vis labiau populiarėjantis kolektyvas iš Estijos „Estonian Trio“. Ansamblyje groja garsių Estijos muzikantų Järvi giminės atžalos – broliai Marius (violončelė) ir Mihkelis (fortepijonas), bei klarnetininkas Toomas Vavilovas. Trio nariai yra daugelio konkursų laureatai, koncertuoja kaip solistai ir kamerinių ansamblių dalyviai, atstovauja savo šaliai žymiuose festivaliuose.

Mainų programos koncertuose Lietuvos publikai muzikantai atliks J. Brahmso, M. Brucho, F. Poulenco, estų kompozitorių R. Eespere’s ir E. Ojos bei suomio E. Englundo kūrinius.

Koncertas yra Baltijos valstybių muzikinių mainų programos „Baltijos koncertų ekspresas“ dalis. Ciklo partneriai – „Latvijas Koncerti“, „Eesti Kontsert“

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius