Georg Friedrich Handel ALEKSANDRO PUOTA

Georg Friedrich Handel ALEKSANDRO PUOTA
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
A. Vienuolio g. 1, Vilnius LT-01104
18:30
2015-04-25
Šeštadienis
Kaina 10.14 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Muzikos vadovas ir dirigentas Rolf Beck (Vokietija)
Dirigentas Vytautas Lukočius
Režisierius  Csaba Káel (Vengrija)
Scenografijos dailininkė  Éva Szendrényi (Vengrija)
Kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius
Vaizdo projekcijų dailininkas László Zsolt Bordos (Vengrija)
Šviesų dailininkas Levas Kleinas
Choro meno vadovas Česlovas Radžiūnas

Premjera 2014 m. birželio 20, 21 d.

Tai vienas populiariausių kompozitoriaus kūrinių, kuris pripažinimo sulaukė iškart po premjeros Londono Covent Gardeno operoje 1736 m. Tai buvo pirmasis kompozitoriaus kūrinys parašytas būtent anglų poeto Johno Drydeno tekstu. Pirmuosiuose koncertuose atlikėjai buvo taip pat išimtinai anglai, tad ši oratorija (pats kompozitorius ją vadino Ode) įgavo nacionalinį charakterį ir buvo dažnai atliekama įvairių švenčių proga. Kompozitoriaus gyvenimo laikotarpiu oratorija "Aleksandro puota" buvo atlikta 54 kartus iš kurių 28 dirigavo pats kompozitorius.
 Oratorijai Lietuvoje pristatyti pasirinktas sceninis/vaidybinis pastatymo variantas. Pirmą kartą Vilniaus festivaliai ir LNOBT sceninį oratorijos pavyzdį pateikė 2007 m. Roberto Wilsono režisuotą „Pasiją pagal Joną" (J. S. Bach). Šis pastatymas buvo labai šiltai sutiktas Lietuvos muzikinės visuomenės bei užsienio šalių meno kritikų. Tad tęsdami tradicijas Vilniaus festivaliai vėl inicijuoja naujos oratorijos sceninį pastatymą, kuris turėtų sudominti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muzikus, meno gerbėjus, kritikus ir visus besidominčius išskirtiniais muzikiniais pastatymais.
 Šiam pastatymui Lietuvoje subūrta stipri ir profesionali komanda - muzikinis G. F. Handelio oratorijos „Aleksandro puota" vadovas ir dirigentas Rolf Beck (vadovavęs ir 2007 m. „Pasijos pagal Joną" pastatymui), režisierius Csaba Káel , scenografijos dailininkė Éva Szendrényi, kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius. Oratorijos premjera – 2014 m. birželio 20, 21 d. Šis pastatymas yra koprodukcija su Budapešto Palace of Arts.

Šis oratorijos pastatymas išsiskirs scenos eksperimentais su laiko ir erdvės parametrais, peržengiančiais įprastinio teatro ribas.

Bendras LNOBT, Budapešto Palace of Arts ir Vilniaus festivalių pastatymas.

Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius