KARANTINO MUZIKA

KARANTINO MUZIKA
Muzikos svetainė
Gedimino pr. 32-2, Vilnius 01104
17:00
2020-11-09
Pirmadienis

IR VĖL UŽSIDARĖ SALĖS... Tad prisiminkime, ką turime archyvuose. Kviečiame į virtualių koncertų ciklą
KARANTINO MUZIKA su LIETUVOS MUZIKŲ SĄJUNGA

Šiandien:

KARANTINO MUZIKA 2: Styginių kvartetas „Mettis“ / Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė), Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas), Viktorija Zabrodaitė (fleita), Ramutė Kalnėnaitė (violončelė), Sonata Alšauskaitė-Mikulė (fortepijonas), trio „Chiaroscuro“ / Rūta Vosyliūtė (barokinis vokalas), Ieva Baublytė (išilginė fleita), Vilimas Norkūnas (klavesinas), Giedrius Prunskus (baritonas), Eglė Kižytė-Ramonienė (fortepijonas)

11. „Karas ir muzika
Dmitrijus Šostakovičius Styginių kvartetas Op.73 Nr.3 F-dur (2 ir 3 dalys)
Atlieka styginių kvartetas „Mettis“ / Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė)/ Kristina Tarasevičiūtė ir Vesta Gineitytė (šokis)

Muzikinio teatro „Tarp natų“ spektaklyje „Karas ir muzika“ skamba iliustratyvūs bei efektingi Bela Bartoko bei Dimitrijaus Šostakovičiaus styginių kvartetai. Šia programa siekiama pažvelgti į karo metais kurtą muziką ir atskleisti tuo metu vyravusias nuotaikas, paskatinti atsisukti atgal ir susimąstyti apie karo beprasmybę bei padarinius. Programa skirta I Pasaulinio karo 100-mečiui, tačiau šiandien ji skamba ir kaip III Pasaulinio karo prevencija.

12. Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas), Viktorija Zabrodaitė (fleita)
Mel Bonis Sonata fleitai ir fortepijonui
I d. Andantino con moto
IV d. Allegro ma non troppo

Pianistė Šviesė Čepliauskaitė yra koncertavusi visose didžiosiose Lietuvos koncertų salėse bei įvairiuose Lietuvos miestuose, taip pat Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Belgijoje, Japonijoje, Estijoje, Norvegijoje, Baltarusijoje. Didžiausią Š. Čepliauskaitės solinio repertuaro dalį sudaro kompozitorių romantikų kūriniai.

Viktorija Zabrodaitė yra koncertavusi su vargonininkais B. Vaitkumi, B. Vasiliausku, V. Survilaite, U. Northoff (Vokietija). Jos scenos partneriais buvo akordeonų kvintetas „Modus”, prof. K. Grybausko pianistų kvartetas.

Pianistė Š. Čepliauskaitė ir V. Zabrodaitė įsitikinusios, kad kūriniai fleitai ir fortepijonui Lietuvoje skamba pernelyg retai – juk yra tiek daug gražios muzikos šiems instrumentams.

13. Ramutė Kalnėnaitė (violončelė), Sonata Alšauskaitė-Mikulė (fortepijonas)
Max Bruch Kol Nidrei op.47

Ramutė Kalnėnaitė yra koncertavusi Čekijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Baltarusijoje, Uzbekijoje, JAV, Rusijos didžiųjų miestų prestižiškiausiose salėse.

Sonata Alšauskaitė-Mikulė – tai pianistė, kuriai svetimi vien karjeros siekiai, kuri savo „kolekcijoje“ neturi sceninių kaukių, neaukoja šeimos vardan populiarumo.

14. Affetti musicali
Claudio Monteverdi Oktavijos rauda iš operos „Popėjos karūnavimas“
Georg Friedrich Händel Kantata „Mi palpita il cor“ HWV 132 C, basso continuo, fleitai ir balsui.
Atlieka trio „Chiaroscuro“ / Rūta Vosyliūtė (barokinis vokalas), Ieva Baublytė (išilginė fleita), Vilimas Norkūnas (klavesinas)/, Kristina Tarasevičiūtė ir Vesta Gineitytė (šokis),

Muzikinio teatro „Tarp natų“ spektaklyje „Affetti musicali“ spalvingai atsiskleidžia senosios muzikos afektai (affetti musicali) F. Caccini, B. Strozzi, D. Castello, G. F. Händelio, A. Vivaldi ir kt. kompozitorių kūryboje. Platonas ir kiti filosofai tvirtina, kad muzika yra ne kas kita, kaip žodis, paskui ritmas, ir galiausiai skambesys, nes tik tokia seka pajėgia paliesti kito žmogaus sielą ir sukelti nepaprastą poveikį. Žaisminga ir kontrastinga išraiškos priemonėmis programa yra atliekama istoriniais barokiniais instrumentais: nostalgiškąja išilgine fleita, žėrinčiu ir spalvingu barokiniu vokalu, įvairią dinamiką ir užgavimo jautrumą atskleidžiančiu klavesinu. Muzikams talkina ir išraiškos judesys, ir išradingi kostiumai.

15. (Ne)rimtosios muzikos vakaras
Atlieka Giedrius Prunskus (baritonas), Eglė Kižytė-Ramonienė (fortepijonas)
Anatolijus Šenderovas Vokalinis ciklas „Karvė ėdė šieną“ ž. Sigito Gedos
Dalys: „Karvė“ „Katino galvojimas“ „Jeigu...“ „Baltoji pelėda“ „Gera būtų“ „Liūdintis peizažas“ „Gali būti“ „Kodėl?“ „Vakarais“

Giedrius Prunskus – baritonas, menų licenciatas. Solistas sukūrė keletą vaidmenų Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre kuria įvairiaplanius vaidmenis operose, miuzikluose bei operetėse.

Susiję video įrašų galerijos

DIDYSIS MUZIKŲ PARADAS 2014

Susiję nariai

Šviesė Čepliauskaitė

Šviesė Čepliauskaitė

Pianistė, VDU MA docentė

Ramutė Kalnėnaitė

Ramutė Kalnėnaitė

Violončelininkė, tarptautinių konkursų laureatė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja-ekspertė

Eglė Kižytė-Ramonienė

Eglė Kižytė-Ramonienė

Vilimas Norkūnas

Vilimas Norkūnas

Choro dirigentas, vargonininkas, klavesinistas

Bernardas Petrauskas

Bernardas Petrauskas

Giedrius Prunskus

Giedrius Prunskus

Dainininkas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Dainavimo katedros lektorius, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokytojas

Karolis Rudokas

Karolis Rudokas

Altininkas, "Mettis" styginiu kvartetas

Kostas Tumosa

Kostas Tumosa

Rokas Vaitkevičius

Rokas Vaitkevičius

Violončelininkas, Mettis kvarteto ir Lietuvos kamerinio orkestro narys

Rūta Vosyliūtė

Rūta Vosyliūtė

Barokinis dainavimas

Viktorija Zabrodaitė

Viktorija Zabrodaitė

Fleitininkė, ansamblio “Grazioso” artistė, Karoliniškių muzikos mokyklos mokytoja

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Traviata