Ludwig van Beethoven FIDELIJUS

Ludwig van Beethoven FIDELIJUS
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
A. Vienuolio g. 1, Vilnius LT-01104
18:30
2015-10-10
Šeštadienis
Kaina 6.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Muzikos vadovas ir dirigentas Martynas Staškus 
Režisierius Oskaras Koršunovas 
Scenografas Gintaras Makarevičius 
Kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė
Šviesų dailininkas Stein Phillips 
Vaizdo projekcijų dailininkas Mikas Žukauskas
Choro meno vadovas Česlovas Radžiūnas

 

Bendras LNOBT ir Bergeno nacionalinės operos pastatymas
Pastatymą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Premjera 2015 m. gegužės 15 d.
 

"Kaip režisierių "Fidelijuje" mane labiausiai domina dviejų linijų – politikos ir meilės – susipynimas. Be meilės ir absoliučiai altruistinių dalykų – pasiaukojimo, empatijos – mus visus sutraiškytų biurokratiniai, politiniai krumpliaračiai. Meilė yra vienintelė, kuri neleidžia jiems įsigalėti ir trukdo galutinei jų pergalei. Meilė nėra vien jausmas; ji yra ir poelgiai, ir tikroji tiesa. "Fidelijuje" šių dalykų ryšys pagautas itin tiksliai ir perteiktas nepaprastai aktualia kalba, todėl kūrinys skamba labai šiuolaikiškai."

~ Režisierius Oskaras Koršunovas 

Santuoka – kalėjimas – laisvė. Į šiuos tris žodžius galima sutraukti operos "Fidelijus" siužetą. Tačiau kokius jungtukus tarp jų rašyti, kokį nurodyti priežastinį ryšį? Nė karto per savo 56 metų gyvenimą nevedęs Ludwigas van Beethovenas vienintele sukurta opera pareiškia labai aiškiai: santuoka (= geros žmonos pasirinkimas) laiduoja ne tik laimę, bet ir laisvę, išsigelbėjimą! Mat žmona išplėš mylimą vyrą net iš nuožmių politinių priešų kalėjimo.

Ludwigo van Beethoveno opera "Fidelijus" yra bendras Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro ir Bergeno nacionalinės operos darbas (Norvegijoje šio kūrinio premjera įvyko 2013 m. lapkritį). Bergeno pastatymas buvo skirtas 200-osioms Norvegijos konstitucijos metinėms. Sutapimas ar ne, bet LNOBT scenoje "Fidelijus" suskambo ir Lietuvai minint svarbią sukaktį – atkurtos Nepriklausomybės 25-metį.

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Prenumeruokite „Muzikos barus“!