PLAYBACK teatras iš Ukrainos

PLAYBACK teatras iš Ukrainos
Muzikos svetainė
Gedimino pr. 32-2, Vilnius 01104
19:00
2022-08-19
Penktadienis

Lietuvoje viešintis Playback teatras „Sargybiniai“ («Вахтеры», Ukraina) nori pasidalinti šia nuostabia veikla ir suvaidinti Jūsų istorijas.

Kas yra Playback? Playback yra improvizacijos teatras, kuriame žiūrovai kuria veiksmą.

Jūs pasakojate savo istorijas, o mes jas iškart paverčiame garso, kūno judesių, žodžių ir emocijų simbioze.
Spektaklius kuriame bet kokiai užduočiai: komandos suvienijimui, konfliktų apraiškoms ir tiesiog pramogai. Taip pat atliekame minkštųjų įgūdžių mokymus, naudodami performatyvias praktikas.

Playback teatras «Вахтеры» - https://vakhteryplayback.com/
Teatrinė forma „Playback“, kurią sukūrė Fox ir Salas, naudoja komponentines teatrines formas arba kūrinius, sukurtus iš improvizacinio teatro, pasakojimų ir psichodramos šaltinių. Šie komponentai apima scenas (taip pat vadinamas istorijomis arba vinjetėmis) ir trumpas naratyvines arba nepasakojamas formas, įskaitant „skysčias skulptūras“, „poras“ ir „chorą“.

„Playback“ renginyje kas nors iš žiūrovų pasakoja savo gyvenimo akimirką ar istoriją, pasirenka aktorius, kurie atliks skirtingus vaidmenis, o tada visi susirinkusieji stebi vaidinimą, kai istorija „atgyja“ su menine forma ir akcentais. Aktoriai, norėdami perteikti prasmę, remiasi nenatūralistiniais stiliais, pavyzdžiui, metafora ar daina.

Atlikėjai dažniausiai specializuojasi atliekant vieną iš kelių vaidmenų – dirigento, aktoriaus ar muzikanto. Kai kurie kolektyvai taip pat turi narių, kurie specializuojasi kitose specializacijose, pavyzdžiui, apšvietimo srityje. Žiūrovams aktyvūs atlikėjai gali atrodyti nenatūraliai gabūs, nes savo pasirodymus kuria be scenarijaus ar partitūros. Remiantis kolektyvo praktika, dauguma šios srities atstovų prieš pradėdami pasakojimą nesikonsultuoja ir nesusikabina, o pasitiki bendru išgirstos istorijos supratimu ir pasirengimu reaguoti į vieni kitų užuominas.

Priešingai, dirigento vaidmuo gali atrodyti gana lengvas – jis apima ir pokalbį su publika kaip grupe ar individualiai, o apskritai be vaidybos. Tačiau Playback atlikėjų bendruomenėje jis pripažįstamas kaip sunkiausias vaidmuo sėkmingam pasirodymui.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius