PRABANGIOS MUZIKOS VAKARAS Akihiro Sano ir Ugnė Katinskaitė

PRABANGIOS MUZIKOS VAKARAS Akihiro Sano ir Ugnė Katinskaitė
Muzikos svetainė
Gedimino pr. 32-2, Vilnius 01104
19:00
2024-06-20
Ketvirtadienis

Gedimino prospekte veriasi jauki, bendrystei atvira Muzikos svetainė. Čia vykstantys renginiai tęsia seną, jau ne vieną dešimtį metų skaičiuojančią Lietuvos muzikų veiklos tradiciją: renginio metu betarpiškai bendraujama su publika, galimybė klausti ir sulaukti atsakymo leidžia geriau pažinti ir atliekamą muziką, ir atlikėjus. Papildomą žavesį svetainėje vykstantiems renginiams suteikia Sauliaus Sondeckio fortepijonas. Kiekvienas profesionalių atlikėjų koncertas Muzikos svetainėje tampa tikra prabanga – muzikos garsai nedidelėje puikios akustikos erdvėje skleidžiasi nuostabiais obertonų atspalviais.

Šį kartą į muzikos garsų puotą kviečia pianistas Akihiro Sano (Japonija) ir smuikininkė Ugnė Katinskaitė (Lietuva).

Akihiro Sano gimė 1995-aisiais Tokijuje. Fortepijonu pradėjo groti ketverių. Iki 2018 metų jis studijavo Uenogakuen muzikos universitete pas profesorius Yukio Yokoyama ir Michiko Tanaka. Studijų baigimo metais su Uenogakuen universiteto simfoniniu orkestru atliko Franzo Liszto Pirmąjį koncertą fortepijonui, surengė daug rečitalių įvairiose Tokijo koncertų salėse. Nuo 2019 metų Akihiro Sano gyvena Vienoje (Austrija). Čia, privačiame muzikos ir menų universitete, yra baigęs fortepijono magistro studijas pas prof. Dr. Johannes Kropfitsch. Paraleliai tobulinasi Krokuvoje pas prof. Anderzej Pikul.

2023 m. 25-ajame Tarptautiniame Bresto pianistų konkurse (Prancūzija) jis laimėjo pirmą premiją ir specialųjį žiuri prizą. Nuo 2023 m. sausio jis studijuoja akompanimento magistrą pas prof. Ralf Heiber ir prof. Birgid Steinberger. Kamerinę muziką jis studijuoja pas prof. Evgeny Sinaiski ir prof. Luca Monti.

Kovo mėnesį kartu su smuikininke Ugne Katinskaite surengė koncertinį vakarą „MUK Young Artists“ Bösendorfer salone Vienoje.

Nuo 2024 m. Akihiro yra Nomura fondo (Tokijas) stipendininkas.

Ugnė Katinskaitė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje mokėsi prof. R. Mataitytės smuiko klasėje. 2016-2020 m. paraleliai mokėsi ir pas prof. Pavelą Bermaną Accademia Perosi (Italija). Nuo 2021 m. ji –prof. Pavelo Vernikovo studentė Vienos muzikos ir menų universitete (Austrija).

Nuo 2014 metų Ugnė buvo Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globotinė. Šiandien ji griežia šio fondo dovanotu smuiku ir stryku.

Nepaisant jauno amžiaus, Ugnė jau yra daugybės tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė. Tarp svarbiausių jos laimėjimų – 2019 m. pelnyta pirmoji vieta ir specialus prizas 61-ajame Tarptautiniame J. Kociano smuikininkų konkurse. Tais pačiais metais, ji laimėjo pirmąją vietą ir specialųjį komisijos pirmininkės Martos Abraham prizą už aukštą meistriškumo lygį Tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Kaunas SONORUM“.

Ugnė aktyviai koncertuoja prestižinėse Lietuvos ir užsienio salėse (Italija, Vokietija, Belgija, Lenkija, Austrija (Viena, Musikverein salė), ir kt.). Jos pasirodymus ne kartą transliavo Lietuvos nacionalinė ir užsienio televizijos.

2023 metų birželyje ji surengė pirmąjį rečitalį su pianistu iš Japonijos Akihiro Sano. Užsimezgusi muzikų bičiulystė tęsiasi. „Ugnė yra nepaprastai ekspresyvi artistė, turinti neįkainojamą persikūnijimo dovaną, kerinti klausytojus ne tik savo aukštu techninio meistriškumo lygiu, bet ir emocine branda. Tikiu, kad jos laukia didelė ateitis.“ – savo buvusiai mokinei sėkmės linki prof. Rusnė Mataitytė.

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius