SERENADOS: Sit Anima Cantare / Tegul siela dainuoja

SERENADOS: Sit Anima Cantare / Tegul siela dainuoja
Muzikos svetainė
Gedimino pr. 32-2, Vilnius 01104
22:00
2024-07-19
Penktadienis
Kaina 20.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Šį „Serenadų“ vakarą skambės įspūdingi Simonos Liamo (sopranas) ir Noros Petročenko (mecosopranas) balsai. Fortepijonu skambins Birutė Asevičiūtė. Koncerto programoje išgirsite G. Rossini, W. A. Mozarto, C. Monteverdi, G. F. Händelio, G. Verdi, G. Mahlerio, R. Strausso, V. Bellini ir J. Offenbacho nuostabiausių operų fragmentus. Vakaras žada nuostabius įspūdžius, nes šie kompozitoriai žinomi ne tik dėl savo nepakartojamos muzikos, bet ir dėl gebėjimo perteikti giliausias žmogiškas emocijas bei sielos virpesius per balso grožį. Simona Liamo ir Nora Petročenko drauge dainuoja jau ne vienerius metus. Jų balsai sukuria magišką atmosferą, kuri paliečia širdį ir sielą. Jų meistriškumas ir emocinis gilumas padės Jums patirti operos magiją bei grožį visoje pilnatvėje.

Nepraleiskite progos pasimėgauti šiuo ypatingu vakaru, kuriame dainininkės atskleis visas žmogaus balso galimybes ir sielos vibracijas. Šis „Serenadų“ vakaras žada būti nepamirštamas ir įkvepiantis.

***

Let the Soul Sing

This "Serenades" evening will feature the impressive voices of Simona Liamo (soprano) and Nora Petročenko (mezzo-soprano). The piano will be played by Birutė Asevičiūtė. The concert program will include the most beautiful fragments from operas by G. Rossini, W. A. Mozart, C. Monteverdi, G. F. Händel, G. Verdi, G. Mahler, R. Strauss, V. Bellini, and J. Offenbach. The evening promises wonderful impressions because these composers are known not only for their unique music but also for their ability to convey the deepest human emotions and soul vibrations through the beauty of the voice. Simona Liamo and Nora Petročenko have been singing together for several years now. Their voices create a magical atmosphere that touches the heart and soul. Their mastery and emotional depth will help you experience the magic and beauty of opera in its entirety.

Don't miss the opportunity to enjoy this special evening, where the singers will reveal all the possibilities of the human voice and soul vibrations. This "Serenades" evening promises to be unforgettable and inspiring.

***

Vokalinis duetas „Canto Sentito“
Simona Liamo (sopranas)
Nora Petročenko (mecosopranas)
Birutė Asevičiūtė (fortepijonas)

Dažnai sakoma, kad akys yra sielos veidrodis... Ir iš tiesų – viskas žmoguje yra labai susiję – gyvenimo būdas, emocijos, išvaizda, laikysena, veido bruožai, balsas... Žmogaus balsas yra unikalus instrumentas, gebantis aprėpti ir skleisti begalinius sielos virpesius. Jis išsiskiria nepaprastais gebėjimais bendrystėje su kitais balsais sukurti su jais neįtikėtinas harmonijas ir dalintis jų spalvomis. Taigi, balsas – tai tiesioginė sielos versmė, platus ir gilus mūsų sielos veidrodis.

Vokalinis duetas „Canto Sentito“ – po pirmojo kūrybinio impulso iki pandemijos, šiandien atgimsta nauju pavadinimu ir pristato naują programą - „Sit anima cantare“ . („Tegul siela dainuoja“), kurioje mūsų sielos dainuoja labai įvairiomis ir sodriomis operos istorijos spalvomis.

PROGRAMA

1. G. Rossini „La Pesca“ ~ 4 min

2. W. A. Mozart Aria di Suzanna /Le Nozze di Figaro ~ 4 min

3. W. A. Mozart Elettros rečitatyvas ir arija “Oh smania! oh furie!.. D'Oreste, d'Ajace” iš operos “Idomeneo” ~ 6.30 min

4. C. Monteverdi Nerono ir Popėjos duetas "Pur ti miro" / iš operos "L'incoronazione di Poppea" ~5 min

5. G. F. Händel "Piangerò la sorte mia" (Giulio Cesare) ~ 6.30 min

6. G. F. Händel Kleopatros ir Cezario duetas „Caro bella“/ iš operos „Julio Cesare „ ~ 7min

7. G. Verdi Leonoros arija “Pace pace mio Dio” iš operos “La forza del destino” ~6.30 min

8. G. Mahler: V.Ich bin der Welt abhanden gekommen [Rückert-Lieder] ~6 min

9. R. Strauss Ariadnės arija “Es gibt ein Reich” iš operos “Ariadne auf Naxos” ~7min

10. V. Bellini Romeo rečitatyvas ir arija “Deh tu bell’anima…” iš op. I Capuleti e i Montecchi ~ 4 min

11. V. Bellini Normos arija “Casta Diva” iš operos “Norma” ~ 7 min.

12. J. Offenbach „Barcarolle“ /Hofmano pasakos ~ 3.40 min

(Bisui - H. Purcell duetas „ Sound the trumpets“/ iš odės „Come ye sons of Art“ Z 323 ~ 3min)

VISO: ~ 1 val 10min. muzikos

Simona Liamo (sopranas) baigė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Irenos Milkevičiūtės dainavimo klasėje. Tobulinosi pas gerai žinomus Lietuvos ir užsienio dainininkus, muzikus: Violeta Urmana, Greham Grigorian, Elena Batoukova Kerl, Raminta Lampsatytė, Olga Eleonora Taškinaitė, Carmen Santoro, Vincente Dumestre, Sergey Malcev, Irina Dolzhenko, Sigutė Stonytė ir kt., dirbo su dirigentais Modestas Barkauskas, Julius Geniušas, Vytautas Lukočius, Modestas Pitrėnas, Gintaras Rinkevičius, Martynas Staškus, Robertas Šervenikas, Alvydas Šulčys, Ričardas Šumila, Karolis Variakojis ir kt.

2015 metais, su senosios muzikos ansambliu Le Poeme Harmonique, atliko Teosenos vaidmenį Giovanni Maria Pagliardi marionečių operoje "Caligula". Vėliau buvo pakviesta bendradarbiauti su Lietuvos Operos ir Baleto Teatru, kur atliko Džuljetos (Vincenzo Bellini I Capuleti e I Montecchi, Micaelos (George'o Bizet Carmen), Ksenijos (Modesto Musorgskio Boris Godunov), Anninos (Giuseppe Verdi La traviata), Mėlynės (Jono Tamulionio Bruknelė), Balso iš dausų (Giuseppe Verdi Don Carlos) vaidmenis.

Nuo 2012 dažnai kviečiama Lietuvos nacionalinės filharmonijos ankstyvosios muzikos ansamblio Musica Humana (meno vadovai Algirdas Vizgirda, Robertas Beinaris). Su šiuo ansambliu, dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose, sukaupė platų repertuarą - nuo senosios iki šiuolaikinės muzikos. Taip pat, dainininkė dažnai atlieka Lietuvos kompozitorių kūrybą. Kai kurių kompozitorių – Zitos Bružaitės, Vaidos Striaupaitės–Beinarienės, Algimanto Kubiliūno, Giedriaus Kuprevičiaus ir kt. – atlikti kūriniai buvo premjeriniai. Kviečiama koncertuoti su Lietuvos Valstybiniu Simfoniniu Orkestru (dirigentas Gintaras Rinkevičius). Su šiuo kolektyvu atliko tokias stambias formas, kaip Carlo Orffo kantata Carmina Burana, Johanno Sebastiano Bacho mišias b-moll, Reinholdo Gliero koncertą koloratūriniam sopranui ir orkestrui op.82, I dalį. Yra kviečiama bendradarbiauti su kitais žinomais kolektyvais: Čiurlionio kvartetas, šiuolaikinės muzikos ansamblis Synaesthesis, Klaipėdos kamerinis orkestras ir kt. Aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, turėjo koncertinių turų Vokietijoje, Norvegijoje, Estijoje, Latvijoje, Ukrainoje.

Dainininkė nusifilmavo dokumentiniame filme Aš už tave pakalbėsiu (režisieriai Virginija Vareikytė ir Maximilien Dejoie). Kartu su Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansambliu Musica Humana įrašė Lietuvos autorių kompozicijas kompaktiniuose diskuose Laiko atspindžiai, Vizijos ir Obojų kvintetas LT. Su šiuolaikinės muzikos ansambliu Synaesthesis išleido kompaktinę plokštelę Pradžios ir pabaigos knyga, kurioje solistė atliko legendinio lietuvių kompozitoriaus Algirdo Martinaičio muziką.

Tarptautinio Vilniaus jaunimo muzikos konkurso Premio Scarlatti 2022 laureatė.

***

NORA PETROČENKO Mecosopranas

Dainininkė Nora Petročenko yra dažnai kviečiama atlikti klasikinį koncertinį repertuarą , dalyvauti įvairiuose operų pastatymuose Prancūzijoje, Portugalijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje. Svari atlikėjos repertuaro dalis tenka baroko ir šiuolaikinei muzikai.

Nora Petročenko mokėsi Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau įgijo magistro laipsnį Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje. Atlikėja tobulino vokalinį meistriškumą pas garsius operos solistus - Algirdą Janutą (tenoras), Liubov Chuchrovą (sopranas), taip dalyvavo daugelyje meistriškumo kursų , vadovaujamų tokių žymių figūrų kaip Kevin Smith, Helmuth Rilling, Rolandas Muleika, Hermann Max, Rinaldo Alessandrini, Roberto Gini, o taip pat - Claudine Ansermet, David Gowland, Alessandro Pagliazzi, Roberto Balconi ir kt.

Atlikėja yra dainavusi su Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Klaipėdos kameriniu, Šv.Kristoforo kameriniu orkestrais, kamerinės muzikos ansambliu „Musica Humana“,taip pat su SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg (Vokietija), „Remix Ensemble“(Portugalija), „Ensemble Multilatérale“ (Prancūzija), „Spectra Ensemble“ (Belgija), „Royal Chamber Orchestra of Wallonia“ (Belgija) , „Capella Temporale“ ir smuiko virtuozu Dmitry Sinkovsky ,taip pat su tokiais senosios muzikos ansambliais kaip "Banchetto musicale", „Morgaine“,"Affectus Musicus", "Brevis consort ",“Reversio“, „Arcadia consort“ ,Baltijos šalių baroko orkestru, Baroko Operos Teatro orkestru , ir kt.

Dainininkė ne kartą yra dalyvavusi įvairiuose užsienio ir Lietuvos prestižiniuose festivaliuose, tokiuose kaip „Musica "(Strasbūras / Prancūzija)," Berliner festspiele“ ( Berlynas/ Vokietija), „Lucerne Festival“ (Liucerna / Šveicarija), „RomaEuropa“ ( Roma/ Italija), „Biennale Musica“ (Venecija / Italija) taip pat aktualiosios muzikos festivalyje "Gaida", Thomo Manno festivalyje, Pažaislio muzikos festivalyje, Tytuvėnų festivalyje, " Banchetto Musicale ",“Kuršių Nerija“ ir daugelyje kitų .

Ypatingos sėkmės ir įvertinimo Nora Petročenko sulaukė bendradarbiaudama su Prancūzijos muzikinio teatru "T & M"/Paris ir sukūrusi Katerinos di Mediči vaidmenį W. Mitterer operoje "Massacre" (dir. P.Rundel/rež. L. Lagarde), Frikos ir Helmvigės - R. Wagner / J. Dove Nybelungų žiedo tetralogijoje „Ring Saga“ (dir. P.Rundel/rež. A. Gindt), Margaret Thatcher – S. Rivas operoje „ Aliados „ (dir. L. Warynski/ rež. A. Gindt). 2018 metų Venecijos Bienalėje opera „Aliados“ buvo apdovanota Sidabrinio Liūto prizu. A.Schönbergo operos „Moses und Aron“ koncertinio turo Europoje metu 2012 metais diriguojant maestro Sylvain Cambreling dainininkė yra atlikusi Ketvirtos nuogos moters partiją. Šio kūrinio įrašas buvo nominuotas 2014-ųjų Grammy apdovanojimams geriausio operos įrašo kategorijoje.

Įsimintini ir atlikėjos Lietuvoje sukurti vaidmenys: Kornelijos G.F Händelio operoje „Julijus Cezaris“ ( Baltijos Kamerinio Operos Teatro pastatymas, dir.R.Bliškevičius/ rež. Rūta Butkus), Juditos A. Vivaldi oratorijos „Juditos Triumfas“ sceniniame pastatyme (Baroko Operos Teatras /dir. J. M. Jauniškis/rež. G. Varnas) , Orlando A.Vivaldi operoje „Orlando Furioso“ (Všį Artis Opera pastatymas/ muzikos vadovas Dmitry Sinkovsky/ rež. Jūratė Vansk), Thais draugės G. F. Händelio oratorijos „Aleksandro puota“ sceniniame pastatyme Lietuvos Nacionaliniame Operos ir Baleto teatre (dir. R. Beck -Vokietija/rež. C. Kael – Vengrija), Pasiuntinės Silvijos C. Monteverdi operoje „Orfėjas“, Dafnės G. Caccini operoje „Euridikė“ (Festivalio „Banchetto musicale“ pastatymai/meno vadovas D. Stabinskas), Aetros M.Vitale atkurtoje operoje „Elenos pagrobimas“ ( Rež. C. Levati/ Meno vadovas Marco Vitale) Ereničės J. de Sousa Carvalho operoje apie Lietuvą „Everardas II – Lietuvos karalius“ (dir. A. Soriano/ V. Lukočius /rež. A. Ptakauskė) ,Izabelės A. Navicko kamerinėje operoje „Alpha“ ( „Operomanija“/ rež. Gintarė Minelgaitė; opera įvertinta 2018 Auksiniu Scenos Kryžiumi) , Motinos R. Mačiliūnaitės Šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“ (LNOBT pastatymas/ dir. R. Šumila/rež.-choreografas I.Galili) ir k t.

Tarp ryškiausių dainininkės atliekamų kūrinių taip pat ir ankstyvojo baroko operų partijos – Didonės H. Purcell operoje "Didonė ir Enėjas" , Pasiuntinės Orestėjos Fr. Caccini operoje „Rudžiero išlaisvinimas iš Alčinos salos“ , Veneros C. Monteverdi madrigalinėjė operoje "Nedėkingųjų Šokis", taip pat oratorinio žanro kūriniai – J. S Bacho Mišios h-moll, "Magnificat", „Kalėdų Oratorija“, „Velykų Oratorija“ G.F. Händelio “La Resurrezione“, W.A Mozarto "Requiem", A. Vivaldi "Gloria", D. Scarlatti , A. Bononcini ir G.P. Pergolesi "Stabat Mater ", A. Scarlatti „Casimiro-Re di Polonia " , F. Mendelsohno oratorija „ Paulus“ , M. Brucho „Das Lied von der Glocke“ ir daugelis kitų.

Nora Petročenko yra ir dažna Lietuvos kompozitorių - Onutės Narbutaitės, Mindaugo Urbaičio, Felikso Bajoro, Marcelijaus Martinaičio, Osvaldo Balakausko, Vidmanto Bartulio, Ramintos Šerkšnytės, Ritos Mačiliūnaitės, Alberto Navicko ir kitų autorių kūrinių atlikėja.

Dainininkė yra įrašiusi muzikos Lietuvos radijo fondams, dalyvavo įrašant šiuos kūrinius ir kompaktines plokšteles: „Italų muzika Vazų dvare“, (Vilniaus plokštelių studija/ 2002). Felikso Bajoro „Ženklas“ ( FELIKSAS BAJORAS, Music for strings/ Naxos 2007), Onutės Narbutaitės „Pas de deux“ (Mindaugas Bačkus. Pas de deux/ Domus Artis 2007), Wolfgango Mittererio “ Massacre” (Wolfgang Mitterer , Massacre/ Col Legno 2010), R. Wagner/ J. Dove/ G. Vick – Ring Saga L’ANNEU DU NIBELUNG. ( De Richard Wagner Version de Jonathan Dove et Graham Vick . Production Ozango. Coproduction T&M Paris. Festival Musica,2011 – Strasbourg/ DVD), Arnold Schönberg « Moses und Aron »(SWR music/hänssler CLASSIC 2014), Giedrius Alkauskas „Užburtasis laikas” (GA Music 2014) , „Julius Juzeliūnas. Melika“ (Leituvos Muzikos ir informacijos centras 2016) ir kt.

***

Pianistė Birutė Asevičiūtė tbaigė LMTA meno aspirantūrą prof. I. Armonienės koncertmeisterio klasę. „Lied“ klasę studijavo Štutgarto muzikos ir menų akademijoje pas prof. C. Witthoeft. Pianistė – tarptautinių konkursų laureatė, nuolatinė festivalių dalyvė. Ji koncertuoja festivaliuose „Permainų muzika", „Kultūros naktis", „Pavasario gaida", „Mūsų miesteliai", „Kai skamba gatvės" (Rusija), M. K. Oginskio tarptautiniame festivalyje (Baltarusija- Lietuva) ir kt. Ji taip pat yra lektorė, skaitanti pranešimus Lietuvos pedagogams ir muzikantams. B. Asevičiūtė dalyvavo meistriškumo kursuose pas prof. Jack Weinrock (JAV), prof. A. Juozapėnaitė – Eesmaa (Estija), prof. Ulrich Eisenlohr (Vokietija), prof. Heike-Dorothee Alardt (Vokietija), prof. Helene Luyten (Belgija), prof. Michel Tranchant (Prancūzija), S. Malcev (Rusija) ir kt. Pianistė koncertavo su tokiomis scenos žvaigždėmis, kaip V. Noreika, M. Vitulskis, L. Mikalauskas, J. Vaškevičiūtė, O. Kolobovaitė ir kitais atlikėjais.

Susiję video įrašų galerijos

NESSUN DORMA... NIEKAS NEMIEGA...

Susiję nariai

Nora Petročenko

Nora Petročenko

Dainininkė. Mecosopranas.

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius