Vilniaus festivalio pabaigai. Händelio „Aleksandro puota“

Vilniaus festivalio pabaigai. Händelio „Aleksandro puota“
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
A. Vienuolio g. 1, Vilnius LT-01104
19:00
2014-06-20
Penktadienis
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Programa:
GEORG FRIEDRICH HÄNDEL (1685–1759)
„Aleksandro puota“ („Alexander’s Feast“)

Vilniaus festivalis baigiasi bendru LNOBT ir Budapešto menų rūmų (Vengrija) pastatymu – Georgo Friedricho Händelio „Aleksandro puota“ („Alexander’s Feast“). Tai vienas populiariausių šio kompozitoriaus kūrinių, sulaukęs pripažinimo iškart po premjeros 1736 metais Londono „Covent Garden“ teatre. Tai buvo pirmas Händelio veikalas, parašytas pagal anglų poeto Johno Drydeno tekstą. Pirmųjų koncertų atlikėjai buvo vien anglai, tad ši oratorija (pats kompozitorius ją vadino ode) įgavo nacionalinį charakterį ir buvo dažnai atliekama įvairių švenčių proga. Händeliui gyvam esant „Aleksandro puota“ buvo atlikta 54 kartus, iš jų 28 dirigavo autorius.
Pirmą kartą VšĮ „Vilniaus festivaliai“ ir LNOBT sceninį oratorijos pavyzdį pateikė 2007 m. – Roberto Wilsono režisuotą Johanno Sebastiano Bacho „Pasiją pagal Joną“. Šį spektaklį labai gerai įvertino Lietuvos muzikai ir kitų šalių meno kritikai. Tęsdami tradiciją, „Vilniaus festivaliai“ vėl inicijuoja naujos oratorijos sceninį pastatymą, kuris turėtų sudominti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muzikus, meno mėgėjus, kritikus ir visus, kurie domisi išskirtiniais kultūros reiškiniais.

Šiam projektui Lietuvoje suburta stipri ir profesionali komanda – muzikos vadovas ir dirigentas Rolfas Beckas (vadovavęs ir 2007 m. „Pasijos pagal Joną“ pastatymui), režisierius Kaélis Csába, scenografė Éva Szendrényi, kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius ir kiti. Ši „Aleksandro puota“ prikaustys publikos dėmesį scenos eksperimentais su laiku ir erdve, peržengiant įprastinio teatro ribas.

Daugiau informacijos www.opera.lt

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius