XIV-oji Tarptautinė Žemaičių dūdų šventė Mažeikiuose

XIV-oji Tarptautinė Žemaičių dūdų šventė Mažeikiuose
,
10:00
2014-06-06
Penktadienis

Prioritetinis šalies renginys

Nuo 1978-ųjų organizuojama, kas treji metai pirmąjį vasaros savaitgalį vykstanti, žiūrovų gausiai lankoma šventė jau kuris laikas yra vienas iš Lietuvos prioritetinių renginių.
Kaip teigia Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, šventės pripažinimas, įtraukiant į visos šalies prioritetinių renginių sąrašą, organizatorius įpareigoja dar labiau stengtis.
 „XIV-oji Žemaičių dūdų šventė bus tradicinė, tačiau išskirtinė, pasižyminti kolektyvų profesionalumu, originalumu. Privalome išlaikyti aukštai pakeltą kartelę. Džiugu, kad esame ne vieni, o turime didelį būrį pagalbininkų, rėmėjų. Norisi nuoširdžiai padėkoti visiems rajono verslininkams, parėmusiems finansiškai, be atlygio teikiantiems įvairias paslaugas“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.
Mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė patikino, kad šventėje bus atliekami aukšto meninio lygio kūriniai,  grojama lietuviška ir įvairių Europos šalių muzika. Kariniai, profesionalūs ir įvairių mūsų šalies rajonų mėgėjų pučiamųjų instrumentų orkestrai bei kolektyvai iš užsienio šalių gros ir pavienį, ir jungtinį repertuarą. 
Šiais metais Žemaičių dūdų šventėje gros Lietuvos kariuomenės orkestras, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendas, „Mažeikių dūdoriai“, sediškių orkestras „Griaustinis“, Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos orkestras „Ten, kur Venta“, Plungės, Šilalės ir Tauragės kultūros centrų kolektyvai, Šilutės meno mokyklos orkestras „Pamarys“, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos orkestras, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos, Skuodo ir Kretingos, meno mokyklų, Tauragės ir Gargždų muzikos mokyklų pučiamųjų instrument kolektyvai, Panevėžio rajono jungtinis orkestras „Aukštyn“, Šiaulių miesto ir Palangos pučiamųjų orkestrai, perkusininkų grupė „Ritmas kitaip“, svečiai iš užsienio šalių: Latvijos Saldus ir Bauskės miestų, Vengrijos Nyiregihaza miesto „Szabolcsi“, Lenkijos Plocko „Siedemdziesiątka“ ir Szcezin „Olimpia“ orkestrai. Šventės vyriausieji orkestrų vadovai – mažeikiškiai Vidmantas Alčauskis ir Kęstutis Dvaržeckis.
Renginį paįvairins mažeikiškių merginų šokių kolektyvai, kuriems vadovaus vyriausioji choreografė Danguolė Dapšytė.

Skambės geriausi orkestrų kūriniai

Pirmąją šventės dieną, birželio 6-ąją, Mažeikių senamiestyje, Laisvės gatvėje, kurioje jau nuo pat ryto bus draudžiamas automobilių eismas, aštuoni orkestrai pristatys šventines programas. Jose skambės geriausi kolektyvų atliekami kūriniai. Susirinkusiesiems smagią nuotaiką dovanos pirmasis karinis pučiamųjų instrumentų kolektyvas – KASP bigbendas. Gatvę puoš teatralizuotos muzikos mūzos, Dailės mokyklos instaliacija, jaunatviškos žaismės ir prekybininkų mugė.
Birželio 7-ąją, po iškilmingos eisenos Naftininkų, Pavenčių ir Sedos gatvėmis į miesto stadioną, vyks pagrindinis šventės koncertas, kurio pradžioje visi orkestrai kartu gros keletą ypač populiarių ir gerai žinomų kūrinių. Mažosios Lietuvos orkestrai vieną kūrinį ketina skirti šiemet minimiems Kristijono Donelaičio metams, atlikdami K. Daugėlos siuitos ,,Metai“ I-ąją dalį ,,Pavasario linksmybės“. Žemaitijos orkestrai gros savo kraštui būdingą muziką bei nuotaikingąją Žilvino Žvagulio dainų popuri. Pagrindiniame koncerte taip pat pasirodys Aukštaitijos, užsienio šalių ir Lietuvos kariuomenės orkestrai.
Šventėje taip pat koncertuos dainininkas Egidijus Sipavičius, grupė ŽAS. Renginio pabaigoje dangų nušvies spalvingi šventiniai fejerverkai.

Generalinė repeticija ruošiantis Lietuvos dainų šventei

Šventės organizatoriai džiaugiasi, kad renginys yra plačiai žinomas. Pasak Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Angelės Rupkutės, garsūs Lietuvos orkestrai planuodami metų koncertus jau patys skambina mažeikiškiams, klausdami kokiomis dienomis bus rengiama Žemaičių dūdų šventė.
„Orkestrai noriai atvyksta koncertuoti į mūsų šventę, ilgai kalbinti, raginti ar prašyti nereikia“, - skyriaus vedėją papildo Kultūros centro direktorė Krista Kinčienė. 
Šventė gerai žinoma ne tik pučiamųjų instrumentų orkestrams, šios muzikos mėgėjams, bet ir žinomiems ir šalies kompozitoriams.
„K. Daugėlos „Mažeikių maršas“ – jau penktasis žinomo Lietuvos kompozitoriaus kūrinys, sukurtas būtent Žemaičių dūdų šventei. Galime didžiuotis, kad anksčiau vykusioms šventėms kompozitoriai Algimantas Raudonikis, Jonas Navakauskas ir Rimantas Giedraitis taip pat yra padovanoję savo kūrybos darbus“, – pasakoja A. Rupkutė.
Organizatorių teigimu, šį, dažnai Mažeikių miesto vizitine kortele vadinamą, dalyvių ir žiūrovų gausa garsėjantį, iškilmingą ir nuotaikingą renginį, pelnytai galima vadinti Lietuvos dainų švenčių tąsa. Juolab, kad daugeliui kolektyvų Žemaičių dūdų šventė šiemet bus lyg generalinė repeticija ruošiantis Pasaulio lietuvių dainų šventei „Čia mano namai“.
 

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Beethovenui 250
Traviata