ŽYDRASIS DUNOJUS pagal Johanno Strausso muz.

ŽYDRASIS DUNOJUS pagal Johanno Strausso muz.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
A. Vienuolio g. 1, Vilnius LT-01104
18:30
2016-01-22
Penktadienis
Kaina 18.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Libretą pirmajai redakcijai sukūrė Nikolajus Volkovas, muziką parinko ir papildė Jevgenijus Kornblitas

Choreografas ir LNOBT libreto redakcijos autorius Andrej Melanjin (Rusija)
Scenografijos ir kostiumų dailininkas Viačeslav Okunev (Rusija)
Muzikos vadovas ir dirigentas Martynas Staškus
Šviesų dailininkas Levas Kleinas

Premjera 2011 m. gruodžio 31 d.

Spektaklio trukmė 2.30 val.

Baletas Žydrasis Dunojus pirmą kartą pasirodė 1956 m. tuometinio Leningrado Mažojo operos ir baleto teatro scenoje. Libretą sukūrė Nikolajus Volkovas, muziką parinko ir papildė (tai neišvengiama, nes į vienumą reikia sujungti atskirus Strausso šokius) to teatro dirigentas Jevgenijus Kornblitas, choreografiją sukūrė Borisas Fensteris. Baletas tapo populiarus, statytas daugelyje SSSR teatrų, paprastai su tų teatrų baletmeisterių sukurta choreografija. Baleto pastatymui mūsų teatre 1958 m. choreografiją sukūrė Vytautas Grivickas, 1976 m. Žydrąjį Dunojų pastatė Elegijus Bukaitis,  1988 m. – vėl V. Grivickas, beje, šį baletą dar statęs Turkijoje, Stambule, ir Ašchabade. Vilniuje Žydrasis Dunojus buvo rodomas iki 2002 m. Spektaklis buvo vertinamas prieštaringai – kritika jį peikė dėl dramaturginio schematizmo, plastinės formos vienodumo, artistai skundėsi judesių muzikalumo stoka, bet žiūrovai baletą mėgo. Spektaklis traukė gražia muzika bei aiškiu melodramišku siužetu, kaip operetė operos teatre – tarsi pasaka suaugusiems, garantuojanti pramogą, linksmybes, ir svarbiausia – gerą pabaigą. 

Choreografo Andrejaus Melanjino Žydrasis Dunojus šiuo aspektu tikrai nenuvils. Strausso muzika, žaismė, humoras, gerai besibaigianti melodrama – visa tai rasite ir šiame pastatyme. Kas naujo? 
Nauja A. Melanjino libreto redakcija, nukelianti mus į nuostabiai veržlų ir kupiną atradimų laiką, į XIX a. pabaigą, siužetas kupinas įvairiausių žavių istorinių užuominų. 
Nauja choreografija, subtiliai žaisminga ir  jauki, pažįstama teatro publikai iš A. Melanjino mūsų teatre statyto Spragtuko ir ne taip seniai rodytoVenecijos karnavalo.  
Nauja Viačeslavo Okunevo scenografija ir kostiumai – šio meistro įspūdingais, prabangiais, stilingais darbais publika gėrisi ne vien didžiuosiuose Rusijos teatruose, jis – mėgstamiausias Italijos teatrų dailininkas, kuriantis ir daugelyje Europos scenų. Vilniuje Okunevas puikiai žinomas, juk matėteRaudonąją Žizel ir Rusiškąjį Hamletą, Gulbių ežerą ir Bajaderę.
Naujai suskambės ir ta pati Johanno Strausso muzika, šį kartą ją diriguos Martynas Staškus
 
Tad palikite rūpesčius namie, šiame balete nekelsime egzistencinių būties problemų ir nebandysime rodyti jokių artėjančios pasaulio katastrofos nuojautų. Šis baletas skirtas džiaugtis, pramogauti, linksmintis. Garantuojame: namo grįšite valso žingsniu. 

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius