Brandžios jaunystės šventė

2016 Nr. 11–12 (466–467), Jurga Varnaitė

Keturiasdešimt penkeri metai nėra labai solidus jubiliejus, tačiau darniam kolektyvui tokia sukaktis yra proga trumpai stabtelėti ir apžvelgti nueitą kelią.

Prieš beveik pusę amžiaus įsteigtos Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokytojai, savo gyvenimą paskyrę muzikiniam jaunosios kartos ugdymui, 2016 metų kovo 15 dieną kiek nedrąsiai kilo į Kauno valstybinės filharmonijos sceną. Nuskambėjus paskutiniams Lietuvos ir Europos konkursų laureato mokyklos moksleivių choro „Perpetuum mobile“ (vadovė B. Kijauskienė) dainos garsams, sausakimša žiūrovų salė nuščiuvo. „...tarp Lietuvos ir tarp dangaus aukšto gieda paukštis...“ – nuoširdžiai ir pakylėtai uždainavo mokyklos pedagogų mišrus choras, į kurį visus mokytojus likus dviem savaitėms iki jubiliejinio mokyklos vakaro Filharmonijoje subūrė direktorius Arūnas Kigas. Nekasdienis jausmas... Kai kurie mokytojai jau buvo gal kiek primiršę scenos virpulį ir plūstančias emocijas, kai atsiduri prieš pilnutėlę žiūrovų salę...

Charizmatiškasis vakaro vedėjas aktorius Egidijus Stancikas perskaitė Švietimo ir mokslo ministerijos padėkas labiausiai nusipelniusiems mokytojams, Kauno miesto savivaldybės, Kauno muzikos mokyklų sveikinimus. Aleksandro Kačanausko mokyklos direktoriaus padėkos buvo skirtos visiems pedagogams, o jų jau visas šimtas!

Šimtas darbui atsidavusių profesionalų, kiekvieną dieną atveriančių gerumo, kantrybės ir neįkainojamų žinių lobynus. Kruopštus, kryptingas mokinio ir mokytojo darbas visuomet duoda puikų derlių. Vien praėjusiais ir šiais mokslo metais mokykla surengė 72 koncertus, VI tarptautinį konkursą „Muzikuojame dviese“, III tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso „Kaunas Sonorum-2015“ pučiamųjų instrumentų grupės konkursą, kuriame dalyvavo 105 mokiniai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Baltarusijos, XXII Kauno muzikos mokyklų lietuvių kompozitorių fortepijoninės muzikos festivalį ,,Lietuviška gaida“ (šiais mokslo metais festivalis išsiplėtė – jo renginiai vyko ne tik Kaune, bet ir Vilniuje, Klaipėdoje), pučiamųjų instrumentų festivalį „Susiburkime drauge“, trijų fortepijoninių renginių ciklą, skirtą P. Čaikovskio kūrybai, pirmą kartą ­– Programinės muzikos festivalį „Muzikinės kelionės su paukščiais“ (kartu su Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultetu) ir kt.

Mokyklos Estradinio skyriaus mokiniai dainuoja ir vaidina Kauno muzikinio teatro miuzikle „Muzikos garsai“. Įvairiose miesto erdvėse – M. ir K. Petrauskų muziejuje, Vytauto Didžiojo karo muziejuje, Įvairių tautų kultūrų centre, Menininkų namuose, VDU Muzikos akademijoje ir kitur – vyksta visuomenei skirti mokinių koncertai, mokyklos meniniai kolektyvai yra nuolatiniai Kauno ir Lietuvos dainų švenčių dalyviai.

Gausus mokinių būrys kasmet laimi miesto, apskrities, šalies ir tarptautinių konkursų bei festivalių laurus. Praėjusiais metais vien tarptautiniuose ir Lietuvos konkursuose ir festivaliuose laureatais tapo 173 mokiniai ir 8 kolektyvai, daug apdovanojimų pelnyta ir šiemet. Laimėjimų mokiniams padeda siekti fortepijono pedagogės Ž. Elzbutienė, R. Juknevičienė, R. Kigienė, A. Kučinskienė, E. Muntrimienė, J. Svidinskienė , J. Šleinytė, L. Vasnevskaja, violančelės mokytoja A. Krištaponienė, chorvedės B. Kijauskienė, D. Beinarytė, Estradinio skyriaus mokytojos J. Miliauskaitė ir E. Astrauskaitė, fleitos mokytojas V. Kijauskas, saksofono mokytojas D. Karžinauskas, vokalo pedagogės G. Virbickienė, L. Kerpauskaitė, N. Kukulskienė, J. Krūvelienė, akordeono mokytojai Birutė ir Vytas Rušėnai, kanklių pedagogės I. Kurienė ir J. Senkutė, birbynės mokytojas N. Baginskas. Tai tik nedidelė mokyklos pedagogų dalis, trumpoje informacijoje neįmanoma suminėti visų ne mažiau nusipelniusių, sėkmingai gabius vaikus ugdančių kolegų.

Kauno A. Kačanausko muzikos mokykla, vadovaujama ilgamečio direktoriaus Arūno Kigo, klesti ir auga. Jai tarsi neturi poveikio nepalankūs Lietuvos ir miesto demografijos rodikliai – kasmet daugėja čia mokytis norinčių vaikų.Todėl su viltimi dėl šviesios mokyklos, mylimo Kauno ir visos Lietuvos ateities sakome: „...gieda paukštis virš mūsų ir giedos!“