Studentų sėkmė forumo „Muzikos atlikimas ir pedagogika“ konkursuose

2016 Nr. 11–12 (466–467), Jūratė Karosaitė

Lapkričio 20–25 dienomis Klaipėdos universiteto Menų akademijoje jau trečią kartą vyko tarptautinio susivienijimo „XXI a. menas ir švietimas“ forumas „Muzikos atlikimas ir pedagogika“. Forumo konkursai šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus: per 170 jaunųjų atlikėjų iš Lietuvos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Kinijos, Latvijos, Estijos, Izraelio ir Turkijos varžėsi įvairiose amžiaus grupėse solistų (fortepijonas, styginiai, vokalas), fortepijoninių duetų, kamerinių ansamblių ir solo su orkestru kategorijose. Antrajame solistų su orkestru konkurso ture vokalistams talkino jungtinis moksleivių ir pedagogų kamerinis orkestras, diriguojamas Tomo Ambrozaičio.

Vyresniųjų amžiaus grupėse varžėsi Klaipėdos universiteto Menų akademijos, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Estijos muzikos ir teatro akademijos, Daugpilio universiteto, Ukrainos nacionalinės P. Čaikovskio muzikos akademijos,  Charkovo nacionalinio I. Kotliarevskio menų universiteto, Baltarusijos valstybinės muzikos akademijos, Baltarusijos valstybinio kultūros ir menų universiteto, Kinijos centrinės konservatorijos studentai.

Ypač sėkmingai forumo konkursuose pasirodė nemažas būrys Klaipėdos universiteto Menų akademijos studentų. Pirmąsias vietas laimėjo dainininkės Greta Dulkytė (lekt. G. Zeicaitės kl.), Beata Ignatavičiūtė (stažuotoja) ir pagal Erasmus programą KU Menų akademijoje studijuojanti vokalistė iš Turkijos Ceren Gogus (abi ­– prof. V. Vadoklienės studentės); fortepijoninis duetas – Aleksandra Charina ir Alina Markova (prof. T. Romaškinos kl.); birbynininkų kvintetas – Irmantas Mikalonis, Žilvinas Alejūnas, Žygimantas Blaževičius, Darius Sungaila ir Aivaras Lidžius (prof. V. Tetensko kl.), KU koncertmeisterė Edita Zizaitė-Ambrozaitienė.

Antrųjų vietų laimėtojos – vokalistės Loreta Daržinskaitė, Oksana Auškalnytė (abi – prof. V. Vadoklienės kl.), Rosana Štemanetian (lekt. G. Zeicaitės kl.), smuikininkė Austėja Botyriūtė (asist. S. Domarkienės kl.), gitaristas Dainius Žilinskas (doc. J. Kurausko kl.), pianistės Alina Markova (solo su orkestru nominacijoje) ir Kristina Budvytytė-Mejerė (abi – prof. T. Romaškinos kl.).

Trečiosios vietos paskirtos vokalistei Evelinai Greiciūnaitei (lekt. G. Zeicaitės kl.) ir koncertmeisterių konkurso dalyvei prof. T. Romaškinos auklėtinei Aleksandrai Charinai.

Puikiai pasirodė ir konkurso svečiai: I vietas laimėjo Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos doc. D. Račio studentės Laura Stepkovičiūtė (koncertmeisterių nominacijoje) ir Julija Sadaunykaitė (solo ir koncertmeisterių nominacijose), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijoninis duetas – Saulė Berezinaitė ir Karolina Tabero (prof. R. Rikterės kl.), saksofonininkė iš Estijos muzikos ir teatro akademijos Ingrid Kruusmagi (prof. O. Kasemaa kl.), Ukrainos nacionalinės P. Čaikovskio muzikos akademijos studentai: pianistės prof. E. Tkach auklėtinės Tatjana Kryvorotko ir Li Yue, Paola Prokopenko (M. Puhlianko kl.), dainininkai Iryna Razin-Kravchenko (L. Garmash kl.), Antonas Skirko ir Sergijus Androshchukas (doc. G. Kabkos kl.), pianistė iš Charkovo Sun Le (prof. M. Černiavskos kl.) bei trys dainininkai iš Kinijos.

Konkurso komisija skyrė šešis Grand Prix. Trys iš jų iškeliavo į Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademiją: Grand Prix iškovojo vokalistas Jurgis Jarašius, vokalinis ansamblis – Monika Pleškytė, Gabrielė Skromantaitė, Gabrielė Kuzmickaitė, koncertmeisterė Kotryna Kaklauskaitė (pedagogai – prof. S. Martinaitytė ir doc. A. Eitmanavičiūtė). Aukščiausi įvertinimai skirti ir pianistei iš Ukrainos Katerynai Khomichenko (prof. T. Roščinos kl.) bei dainininkams iš Kinijos centrinės konservatorijos Liu Bing ir Zhang Boachin.

Traviata