Baltijos gitarų kvarteto vaizdo klipe – Vilniaus oro uosto takas

2017 Nr. 9–10 (476–477), MB inf.

Už originalumą vertinamas Baltijos gitarų kvartetas ir vėl nustebino – ne tik nufilmavo klasikinės muzikos sričiai nebūdingą vaizdo klipą ne ant scenos, bet ir įamžino Vilniaus oro uosto lėktuvų kilimo ir tūpimo taką prieš pat jo rekonstrukciją.

Sėkminga Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcija leido lengviau atsikvėpti ir Baltijos gitarų kvartetui. „Dar prieš rekonstrukciją nufilmavę vaizdo klipą su nekantrumu laukėme, kol darbą baigs režisierius, ir kasdien sekėme naujienas, kaip sekasi Vilniaus oro uostui. Jų sėkmė garantavo mūsų vaizdo klipo sklandžią pabaigą ir pristatymą“, – pasakoja Baltijos gitarų kvarteto narys ir kūrinio, kurio vaizdo klipas filmuotas, autorius Chrisas Ruebensas.

„Oro uostas nėra tik technika, įranga, lėktuvai ir takas – tai ir žmonės. Jie čia dirba, leidžia laiką, susipažįsta ar susitinka, keliauja ir patiria įvairiausių įspūdžių bei emocijų. Muzika yra ta kalba, kuri perduoda emocijas, tad šis derinys – gitarų ir oro uosto – mums iš karto labai patiko“, – sakė Vilniaus oro uosto direktorius Olafas Martensas.

Kūrinį „I guess Iˊll sleep on it“ filmuoti oro uoste buvo nuspręsta dėl kelių priežasčių – oro uostuose Baltijos gitarų kvartetas praleidžia nemažai laiko, tad ši vieta muzikantams yra tiesiog jauki, o ir panašumų tarp oro uosto veiklos ir muzikos gitaristai sako radę daugiau, nei atrodytų iš pirmo žvilgsnio. „Nepatikėsite, kiek daug bendra turi oro uostas ir muzika! Pirmiausia tai be galo gerai suplanuota veikla. Žinau, daugelis mano, kad muzikantai mažai planuoja, bet grodamas ansamblyje turi viską sustyguoti – tik keturiems veikiant kaip vienam klausytojai gali mėgautis rezultatu“, – įsitikinęs Chrisas Ruebensas.

Klipe užfiksuotas klausytojų muzika apie lėktuvus vadinamas kūrinys – iš naujos Baltijos gitarų kvarteto, kontrabosininko Vyčio Nivinsko ir šįkart trimitu grojančio Sauliaus Petreikio programos „BaRock!“. Šioje programoje muzikantai suliejo ir barokiškuosius A. Vivaldžio „Žiemos“ epizodus, ir roko klasiką – „Metallicos“ kūrinius. Koncertuose, eidami nuo baroko link roko, atlikėjai nepraleis ir pasaulio muzikos – flamenko, balkanų stiliaus, M. Daviso džiazo bei C. Ruebenso kūrinių. Naująją programą planuojama pristatyti gruodį.

Belaukiant koncertų Baltijos gitarų kvartetas kviečia pasimėgauti kūrinio „I guess I‘ll sleep on it“ vaizdo klipu: https://www.youtube.com/watch?v=67ViOhnUNfU