Orkestrui „Sklepučini“ – tarptautinio konkurso laurai

2017 Nr. 9–10 (476–477), Kazys Daugėla

„Europa svečiuojasi Bėselyje“ – toks Vokietijos miestelyje rengiamo tarptautinio festivalio-konkurso „Euro Bösel Musiktage“ šūkis. Jau daugiau kaip 50 metų šiuos žodžius įprasmina ne tik renginio programa, bet ir svetingi Bėselio žmonės. Per pastaruosius dešimtmečius tuo įsitikino daugiau nei 100 000 muzikantų iš įvairių šalių.

Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Sklepučini“, vadovaujamas Vilmanto Vapsvos, iš rugsėjo 7–10 dienomis vykusio 55-ojo konkurso „Euro Bösel Musiktage“ grįžo net su trimis apdovanojimais: laimėtas pagrindinis prizas – festivalio taurė – varinių pučiamųjų orkestrų (Brass band) kategorijoje, 3 vieta tarp visų konkurse dalyvavusių orkestrų, o Vilmantas Vapsva pripažintas geriausiu varinių pučiamųjų orkestrų dirigentu.

Rugpjūčio pabaigoje orkestras su lektoriais iš Belgijos savaitę rengė Lietuvoje dar negirdėtą Belgijoje gyvenančios tailandietės kompozitorės Pimpanit Karoonyavanich kūrinį „Kelionė į Bermudų trikampį“. Būtent šis kūrinys rugsėjo 10 dieną ir buvo atliktas „Euro Bösel Musiktage“ konkurse. Orkestrui talkino belgų kornetininkas Simonas Van den Eede.

Vaikų ir jaunimo orkestras „Sklepučini“ Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacijos prezidento Remigijaus Vilio, Nyderlandų lektoriaus Pieto Visserio ir Vilmanto Vapsvos iniciatyva įkurtas 1999 m. Nuo pat pradžių orkestrui vadovauja V. Vapsva. „Mūsų kolektyve šiuo metu groja apie trisdešimt muzikantų, vis daugėja pradedančiųjų. Tarp orkestro narių negali būti jokių pykčių ar nesutarimų, esame kaip šeima. Kartais juokais mus kas nors pavadina sekta“, – šmaikštauja kolektyvo vadovas. V. Vapsva ne tik vadovauja orkestrui, bet ir organizuoja festivalius ir edukacinius projektus „Provincijos dūdos“, „Mažasis čempionatas“, „Nuo klasikos iki popso“ ir kt.

Džiugu, kad orkestro lygis nuolat kyla, jo muzikantai tampa Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatais. „Sklepučini“ nuo 2000 m. dalyvauja Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatuose, nuo 2002 m. – Lietuvos ir pasaulio dainų šventėse. 2004 m. orkestrui įteiktas „Aukso paukštės“ apdovanojimas nominacijoje „Naujai suspindusi žvaigždė“. 2008 m. Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato A kategorijoje ir 2010 m. B kategorijoje laimėtas Grand Prix. „Sklepučini“ koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje – Latvijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. 2013 m. prie orkestro prisijungė choreografinė grupė „Salida“ (vadovė Asta Skujytė).

Prenumeruokite „Muzikos barus“!