Tarptautinis akordeono festivalis Palangoje

2018 Nr. 1–2 (480–481), Onutė Kupčiūnienė, Janina Ungurė

Jau dvidešimt trečią kartą Palangos S. Vainiūno meno mokykloje praėjusių metų rugpjūčio 1–6 dienomis vyko tarptautinis akordeonistų festivalis ir seminaras-praktikumas „Palanga 2017“, sukvietęs beveik šimtą dalyvių.

Šį akordeonistų šeimos židinį, padedant festivalio organizaciniam komitetui bei aktyviausiems mokytojams, nuolat įžiebia nepailstantys renginio sumanytojai ir seminaro vadovai prof. Ričardas Sviackevičius, prof. Eduardas Gabnys, seminaro meno vadovas ir koordinatorius doc. Raimondas Sviackevičius.

Grojimas orkestre, meistriškumo kursai, atviros pamokos, metodiniai pranešimai, mokinių, studentų, svečių iš užsienio koncertai – tokia įvairi ir gausi buvo kiekvienos dienos darbotvarkė. Šis festivalis – nuostabi galimybė akordeono muzikos pedagogams ir jų ugdytiniams pasisemti naujų žinių, pasidalinti pedagogine patirtimi bei metodinėmis naujovėmis, įsigyti naujausių leidinių. Dvidešimt trečiajame festivalyje ir seminare-praktikume „Palanga 2017“ dalyvavo jaunosios kartos atlikėjai, gabiausi studentai ir vaikai, tarptautinių konkursų laureatai, iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Mažeikių, Palangos, Kretingos, Gargždų, Šilutės, Biržų, Kupiškio, Šalčininkų, Šiaulių, Pasvalio, Vievio, Garliavos. Buvo atvykusi ir viešnia Karolina Arbuzova (mokyt. Anita Rieksta) iš Latvijos Ulbruokos muzikos ir meno mokyklos.

Kasdien nuo rugpjūčio 1 d. iki rugpjūčio 6 d. renginio publikai buvo pristatomos išskirtinės muzikinės programos, atliekamos ne tik solistų, bet ir įvairių sudėčių ansamblių bei orkestrų.

Kaip ir kasmet, šią vasarą susirinkusius festivalio svečius bei dalyvius džiugino profesionalai iš užsienio: tarptautinių konkursų laureatas, Maskvos Valstybinio A. Šnitkės muzikos instituto docentas Sergejus Osokinas, Sankt Peterburgo akordeonų orkestras, vadovaujamas Vladimiro Iljenkovo.

Metodiniuose užsiėmimuose doc. S. Osokinas nagrinėjo aktualią temą „Džiazinė muzika akordeonui. Improvizacijos ir harmonijos pagrindų mokymo metodika“, žinomas Lenkijos kompozitorius Krzysztofas Naklickis skaitė pranešimą „Kūryba akordeonui – neištyrinėtos galimybės“. Lietuvai atstovavo Kaišiadorių meno mokyklos mokytoja Onutė Kupčiūnienė, ji kalbėjo apie emocinio ir socialinio ugdymo svarbą akordeono pamokoje.

Festivalio ir seminaro-praktikumo „Palanga 2017“ metu vyko ir tradicinis Lietuvos akordeonistų asociacijos narių susirinkimas. Aktualijomis ir mintimis dalijosi akordeonistų asociacijos prezidentas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Raimondas Sviackevičius, seminaro pradininkai prof. Ričardas Sviackevičius ir prof. Eduardas Gabnys, šalies pedagogai. Aptarti tolesnės veiklos klausimai, akordeonistų konkursų problemos.

Traviata
Prenumeruokite „Muzikos barus“!