Jaunųjų pianistų festivalis-konkursas „Pajūrio klavyrai“

2019 Nr. 3–4 (494–495), Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos inf.

Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje praėjusių metų lapkričio 28 d. penktą kartą vyko festivalis-konkursas „Pajūrio klavyrai“. Lietuvos 100-mečiui ir Palangos meno mokyklos 60-mečiui skirtame renginyje dalyvavo per trisdešimt Gargždų, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Neringos, Plungės, Priekulės, Rietavo, Skuodo, Šilutės ir Palangos meno ir muzikos mokyklų jaunųjų pianistų, jie varžėsi trijose amžiaus kategorijose. Konkursui reikėjo parengti privalomą lietuvių kompozitoriaus ir laisvai pasirinktą kūrinius. Visą dieną koncertų salėje karaliavo pjesės – vienas mėgstamiausių vaikų žanrų.

Atlikėjus vertino Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Jūratė Liutkienė (komisijos pirmininkė), Šilutės meno mokyklos mokytoja metodininkė Liudmila Sandra Tunaitienė, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytoja metodininkė Judita Stankutė ir Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė Virginija Marozaitė. Konkursui pasibaigus komisijos pirmininkė J. Liutkienė dėkojo jauniesiems atlikėjams už nuoširdų muzikavimą ir įdėtas pastangas ruošiantis konkursui, mokytojams – už neskaičiuojamas pamokas ir profesionalumą, o tėveliams – už nuolatinį rūpestį vaikais ir sudarytas sąlygas jiems tobulėti.

I vietą pelnė Martynas Popovas (Skuodas, mokyt. K. Andriuškienė), Ugnius Urnikis ir Joris Mikužis (Šilutė, mokyt. L. Kašėtienė), Emilis Zabukas (Klaipėda, mokyt. V. Kneižienė), Maria Shramkova (Neringa, mokyt. R. Normantienė), Elija Urniežiūtė (Kretinga, mokyt. V. Turauskė), Urtė Lotužytė (Priekulė, mokyt. S. Petukauskienė), Emilia Sebeckis (Palanga, mokyt. R. Daukšienė), Monika Navickaitė (Mažeikiai, mokyt. L. Saparienė). Jiems atiteko ne tik dovanos, bet ir tautodailininko Lino Žulkaus meninės skulptūrėlės bei rėmėjų prizai. Jauniausio atlikėjo diplomas ir prizas įteikti Priekulės muzikos mokyklos septynmetei pianistei Andrėjai Filipčiuk. Kiti dalyviai pasidalino antrąsias ir trečiąsias vietas.

Konkurso organizatoriai kartu su rėmėjais įsteigė specialiąsias nominacijas. Geriausiu virtuoziškos pjesės atlikėju pripažintas Emilis Zabukas, specialų diplomą už geriausiai atliktą šiuolaikinės muzikos kūrinį pelnė Urtė Lotužytė, už geriausią romantinės muzikos kūrinio atlikimą – Emilia Sebeckis (Palanga), už artistiškumą ir kūrinių interpretaciją – Monika Navickaitė (Mažeikiai). Grand Prix laimėjusi Justė Vingytė (Šilutė, mokyt. Ž. Adomaitienė) apdovanota ir už geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus pjesę – G. Gudausko kūrinį „Trys patarlės“.

Džiugu, kad muzikinius renginius savo kūrybiniais sumanymais papildo dailės mokytojai ir mokiniai. „Pajūrio klavyrų“ scenografiją, logotipą kartu su mokiniais sukūrė mokytoja Rasa Užpelkytė. Jaunųjų mokyklos dailininkų parodą suorganizavo mokytoja Dovilė Oškinytė.

Belieka padėkoti rėmėjams: Palangos miesto savivaldybei ir jos Švietimo skyriui, tautodailininkui Linui Žulkui, UAB „Viskas Jūsų kontorai“, įmonei „IT sistemų priežiūra“, UAB „Rimi Lietuva“, vaikų žurnalui „Naminukas“, mokyklos tarybai ir Palangos švietimo pagalbos tarnybai. Konkurso-festivalio rengėjai – Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė Virginija Marozaitė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Daukšienė, Fortepijono skyriaus vedėja Inesa Tiškienė, mokytojos Svetlana Paugienė, Dalia Staškūnienė, Edita Žeromskaitė.