Susibūrė M. K. Čiurlionio namų choras

2019 Nr. 3–4 (494–495), Ieva Kananavičiūtė

Visai neseniai Lietuvoje atsirado naujas muzikinis kolektyvas – jauno dirigento, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistro Mantvydo Drūlios suburtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namų choras. Choras debiutavo praėjusių metų gruodžio 6 dieną Čiurlionio namuose vykusiame advento vakare, o sausio 19 d. pasirodė Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune. Pastarajame koncerte „Popietė su Čiurlioniu“ klausytojai turėjo galimybę susipažinti su autentiška kompozitoriaus kūryba. Choras atliko M. K. Čiurlionio harmonizuotas lietuvių liaudies dainas, jos derėjo su dainų išdailomis fortepijonui ir kūrėjo gyvenimo epizodais, kuriais dalijosi Čiurlionio namų direktorius, pianistas ir kompozitoriaus provaikaitis prof. Rokas Zubovas.
Nors tai buvo tik antras jauno choro koncertas, jame buvo ryški kolektyvą vienijanti idėja –puoselėti lietuvių chorinį meną sujungiant dainą, fortepijoninę muziką ir žodžio meną. Sausakimša Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus salė įrodė tokios idėjos aktualumą, buvo malonu girdėti gausias publikos ovacijas ir po koncerto dar ilgai skambėjusius komplimentus.
Apie choro įkūrimo paskatas, siekius bei asmeninę patirtį Ievai KANANAVIČIŪTEI papasakojo dirigentas Mantvydas DRŪLIA.

– Mantvydai, kaip Jums kilo idėja suburti M. K. Čiurlionio namų chorą?

– Tokia idėja kirbėjo jau ilgą laiką. Praėjusių metų rugsėjį kartu su choru „Aidija“ (vad. Romualdas Gražinis) ir prof. Roku Zubovu ...

Trejų paskutiniųjų metų žurnalo numeriai ir straipsniai – prenumeruojami.
Prenumeruoti galite pavedimu: Sąskaitos numeris LT51 7300 0100 0245 0037
Lietuvos muzikų sąjunga, kodas 190749274
Prenumeratos kaina 12 mėn. – 18 Eur, 6 mėn – 9 Eur; 3 mėn. – 4.5 Eur
Kilus klausimams susisiekite su administracija: info@muzikusajunga.lt