VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiada

2019 Nr. 3–4 (494–495), MB inf.

Kovo 2 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete vyko VII Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Ją surengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos muzikos mokytojų asociacija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Olimpiadoje dalyvavo 44 šalies bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai – miestų ir rajonų etapų laimėtojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus miestų, Anykščių, Kretingos, Kupiškio, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Zarasų, Kėdainių, Rokiškio, Šilalės, Vilniaus, Telšių, Jonavos, Klaipėdos, Panevėžio, Kelmės rajonų savivaldybių, taip pat Elektrėnų savivaldybės, apie 40 jiems pasirengti padėjusių mokytojų, apie 60 olimpiados dalyviams akompanavusių mokinių ir mokytojų.

Mokiniai atliko žinių tikrinimo testą, skaitė muzikos raštą iš lapo. Dainavimo ir kompozicijos užduotys LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje vyko kaip atviri koncertai – jaunųjų atlikėjų balsų ir instrumentų skambesiu galėjo mėgautis visi: ir patys dalyviai, ir kompetentinga vertinimo komisija, vadovaujama LMTA profesorės, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės Audronės Žigaitytės-Nekrošienės, ir svečiai.

Mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare „Šiuolaikinio meninio ugdymo kontekstai: nuo muzikos teorijos link muzikinio ugdymo praktikos“, kartu su mokiniais išklausė smagų vokalinio ansamblio „Kivi“ koncertą.

Aštuoniems olimpiados laimėtojams įteikti medaliai ir diplomai.

I amžiaus kategorijoje Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomu ir aukso medaliu apdovanota Rugilė Garbaliauskaitė (Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija, mokyt. Jecinta Garbaliauskienė), II laipsnio diplomu ir sidabro medaliu – Justinas Valionis (Klaipėdos Vydūno gimnazija, mokyt. Ingrida Bertulienė), III laipsnio diplomais ir bronzos medaliais – Milda Marija Kiškūnaitė (Šiaulių „Juventos“ progimnazija, mokyt. Aušrinė Kiškūnienė) ir Indrė Andriuškevičiūtė (Alytaus Panemunės progimnazija, mokyt. Giedrė Petkevičienė).

II amžiaus kategorijoje I laipsnio diplomas ir aukso medalis paskirti Laurynui Bertuliui (Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, mokyt. Daiva Merkienė ir Vaida Striaupaitė-Beinarienė), II laipsnio diplomas ir sidabro medalis – Miglei Ingai Kuprelytei (Klaipėdos licėjus, mokyt. Aušra Niparavičienė), III laipsnio diplomai ir bronzos medaliai – Ievai Raubytei (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija, mokyt. Giedrė Druskienė) ir Justui Pilibaičiui (Klaipėdos licėjus, mokyt. Aušra Niparavičienė).

Visi nugalėtojai apdovanoti ir rėmėjų prizais. UAB „Milgreta“ savo prizą – gitarą – įteikė jauniausiai olimpiados dalyvei Amelijai Kazlauskaitei. Aštuoniems mokiniams, geriausiai atlikusiems skaitymo iš lapo, muzikinių žinių tikrinimo užduotis, geriausiai padainavusiems ir sukūrusiems originaliausias kompozicijas, įteikti Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos pagyrimo raštai, partnerių ir rėmėjų prizai.