Birštono meno mokyklos vasara

2016 Nr. 7–8 (462–463), Laimutė Raugevičienė

Birželio pradžioje Birštono meno mokyklos Bendruomenės dienos „Pasidžiaukime kartu“ organizatoriai visus pakvietė į pačią gražiausią ir giliausias kultūrinio gyvenimo tradicijas turinčią kurorto erdvę – kurhauzą.

Kurgi kitur, jeigu ne šioje salėje labiausiai pritiko padėkoti mokyklos ir Birštono vardą tarptautiniuose bei šalies konkursuose garsinusiems jauniesiems atlikėjams, įteikti pažymėjimus šiemet mokyklą baigiantiems auklėtiniams.

Pianistams, smuikininkams ir kitiems muzikantams, dainininkams buvo įteikti ir pažymėjimai, ir padėkos už sėkmingus pasirodymus konkursuose. Padėkota ir jauniesiems dainorėliams, dalyvavusiems „Dainų dainelės“ konkurse.

Moksleivių laukė malonios staigmenos – šiemet pirmą kartą įsteigtos net septynios nominacijos, skirtos aktyviems ir gražių rezultatų pasiekusiems auklėtiniams. Metų ansamblio nominacijos laureatais tapo Emilija Žentelytė ir Matas Mecelis, metų dainininkėmis buvo pripažintos sesutės Adrija ir Austėja Suchockaitės, metų atlikėju išrinktas Rokas Zdanavičius. Metų dailininkės titulas suteiktas Justei Adomaitytei, už metų iniciatyvas buvo apdovanota Ustina Kočiūnaitė. Du šaunūs vyrukai – Ąžuolas ir Laimis – pripažinti metų atradimu, o metų šeimos titulą be konkurencijos pelnė labai muzikali Didlų šeima, mokykloje surengusi daugiau kaip valandą trukusį koncertą. Ir pretendentams, ir laureatams buvo įteiktos padėkos, mokyklos simbolio – sraigės – skulptūrėlės, o Emilija Žentelytė, Matas Mecelis ir Rokas Zdanavičius dar buvo apdovanoti ir Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės padėkomis už miesto vardo garsinimą.

Bendruomenės dienos šventę vainikavo jaunųjų dainininkų pasirodymas.

 

***

Birželio pabaigoje Birštono savivaldybėje lankėsi svečiai iš Prancūzijos miesto La Krua an Tureno (La Croix en Touraine). Aštuoni mokiniai, 2 mokytojai ir vienas tėvelis kartu su Birštono meno mokyklos mokiniais ir mokytojais visą savaitę repetavo, rengėsi bendram koncertui Birštono kurhauze.

Merė Nijolė Dirginčienė pasidžiaugė prancūzų delegacijos viešnage, priminė, kad Birštono savivaldybės ir La Krua an Tureno draugystė tęsiasi jau daugiau kaip 20 metų. Prancūzijos miesto

merė Jocelyne Cochin Birštone lankėsi jau 3 kartą, džiaugėsi sutikusi pažįstamų. Dviejų miestų vadovės aptarė tolesnį bendradarbiavimą, jaunimo mainų galimybes.

Svečiai iš Prancūzijos susipažino su Birštonu, Vilniumi, Trakais, Kaunu, Kernave, lankėsi Stakliškių lietuviško midaus gamykloje, Nemajūnų amatų centre, svetingoje Elvyros ir Kazimiero Lapinskų sodyboje. Kitąmet į Prancūziją keliaus birštoniškiai.

Liepos 1 dieną įvyko muzikinis dviejų šalių, dviejų savivaldybių, dviejų muzikos bendruomenių vakaras. Koncertas buvo nuoširdus, dainavome lietuviškai ir prancūziškai.

Tiesiamas bendradarbiavimo tiltas leidžia tikėtis bendrų muzikinių projektų.

 

 

Beethovenui 250
Traviata