Naujienos

Tikėjimo vaisiai

Tikėjimo vaisiai

2021-06-17, Ieva KANANAVIČIŪTĖ

Birželio 14-ąją dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje buvo minima Gedulo ir vilties diena koncertu „The Fruit of Faith“ (liet. „Tikėjimo vaisius“). Koncerte pasirodė Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (meno vadovas Vaclovas Augustinas) ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas Modestas Barkauskas), kuriems dirigavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantas Imantas Šimkus.

Zara, Siuzana, Ela... Taigi ispaniškai Zarzuela!

Zara, Siuzana, Ela... Taigi ispaniškai Zarzuela!

2021-06-13, Lukrecija Stonkutė, Ieva Kananavičiūtė

Birželio 10-ąją Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) Didžiosios salės scena tapo Andalūzijos taverna, kupina juoko, linksmybių, istorijų ir meilės aistrų. Pristatyta premjerinė operetė „Sarsuela“ – koncepcijos autorius ir muzikos vadovas, maestro Vladimiras Prudnikovas.

Vis keliaujanti ,,Tarnaitė ponia"

Vis keliaujanti ,,Tarnaitė ponia"

2021-06-08, Lukrecija Stonkutė

Žinia, jog artėja Vilniaus miesto 700-ų metų sukaktis, tad Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) drauge su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija yra parengę trejų metų trukmės projektą ,,Keliaujanti opera”. Taigi jau antrus metus iš eilės, atlikėjai, dekoruotu sunkvežimiu keliauja po įvairius Lietuvos miestus bei miestelius ir pažindina publiką su, galbūt, dar neatrastu operos žanro žavesiu.

Jaunieji Lietuvos talentai

Jaunieji Lietuvos talentai

2021-06-05, Ieva KANANAVIČIŪTĖ

Praėjus Tarptautinei vaikų gynimo dienai, šių metų birželio 3 d. vakarą Šv. Kristoforo kamerinis orkestras šia proga savo gretas papildė talentingiausių Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių bei svečių iš Ukrainos kūrinių solo su orkestru pasirodymais. Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusį koncertą apart vaikus be galo motyvuojančios galimybės tobulėti, pasirodant su profesionaliu kameriniu orkestru, papildė dar viena misija – koncerto metu, bendradarbiaujant su organizacija „Gelbėkit vaikus“, buvo renkamos lėšos paremti Alytaus rajone vargingoje šeimoje gyvenančius du itin talentingus broliukus, kurie iš klausos duetu groja pianinu.  

Fortepijono muzikos grandas J. M. Luisada atvyksta į Klaipėdą

Fortepijono muzikos grandas J. M. Luisada atvyksta į Klaipėdą

2021-06-03, Jolita Baikauskaitė

J. M. Luisada garsėja kaip fortepijono poetas, pasižymintis išskirtine gracija ir netikėtomis interpretacijomis. Sakoma, kad šarmingasis atlikėjas groja publikos sielai, o muzikos kritikų yra tituluojamas kaip vienas iš gražiausią ir turtingiausią garsą kuriančių pianistų.

56 Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose

56 Fortepijoninės muzikos vasara Druskininkuose

2021-06-03, Mb.info

Šį sekmadienį, birželio 6 d. 13 val. prasideda 56 fortepijoninių rečitalių ciklas M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose.

Lauryno Stuokos-Gucevičiaus Katedrai – 220. Sukaktį įamžins vargonų balsai

Lauryno Stuokos-Gucevičiaus Katedrai – 220. Sukaktį įamžins vargonų balsai

2021-05-31, MB informacija

Vilniaus šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedra bazilika – svarbiausia Lietuvos katalikų bažnyčia ir reikšmingiausias klasicizmo architektūros pavyzdys šalyje. Šiais metais minime dabartinės Vilniaus katedros pastatymo 220 metų sukaktį.

Muzika laisvei

Muzika laisvei

2021-05-31, Ieva KANANAVIČIŪTĖ

Muzika laisvei - Apie LNOBT paramos koncertą Baltarusijos politiniams kaliniams palaikyti.  Šių metų gegužės 30 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) įvyko neeilinis renginys. Reaguodamas į gegužės 23 d. Baltarusijoje prasidėjusius politinius neramumus bei bendrą šalies politinę situaciją, teatras surengė nemokamą paramos koncertą, skirtą Baltarusijos politiniams kaliniams palaikyti. 

VI tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalo akimirkos

VI tarptautinio Jaschos Heifetzo smuikininkų konkurso finalo akimirkos

2021-05-30, Lukrecija Stonkutė

Vienas ryškiausių mūsų šalies konkursų, vykstantis kas ketverius metus – tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas, kuris šiemet jau šeštasis. Gegužės 26-27 dienomis, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje turėjome galimybę gyvai bei internetu pamatyti ir išgirsti šešis konkurso finalininkus: Leonard Toschev (Vokietija), Amia Janicki (Šveicarija), Lorenz Karls (Švedija), Manon Galy (Prancūzija), Eva Rabchevska (Ukraina) ir Javier Comesaña (Ispanija). 

DVASIA, VIEŠPATIE, ATEIK

DVASIA, VIEŠPATIE, ATEIK

2021-05-24, Imantas Šimkus

Imanto Šimkaus giesmė DUOK MAN SAVE, MANO DIEVE: "Dvasia, Viešpatie, ateik, spindulių dangaus mums teik, žemės klystkelius nušviesk!" Malonaus klausymo.

Neeilinė Lietuvos muzikos mokytojų konferencija

Neeilinė Lietuvos muzikos mokytojų konferencija

2021-05-23, Mb.info

Neeilinė Lietuvos muzikos mokytojų konferencija vyko 2021 m. gegužės 22 d. per ZOOM platformą. Konferencijoje buvo aptariama meninio ugdymo situacija pradiniame ir viduriniame ugdyme, kuri susiklostė pristačius naują vidurinio ugdymo sąrangą ir patvirtinus naujuosius pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo planus (LR ŠMS ministro įsakymas 2021 gegužės 3 d. įsakymas nr. V-688). Su konferencijos eiga ir pranešimais galima susipažinti - įrašas pridedamas

Vėl netektis: mirė Eduardas Balčytis

Vėl netektis: mirė Eduardas Balčytis

2021-05-20, Mb.info

2021 m. gegužės 20 d. pasiekė liūdna žinia – netekome žymaus muzikologo, pedagogo, humanitarinių mokslų (muzikologijos) habilituoto daktaro, profesoriaus emerito Eduardo Juozo Balčyčio. Atsisveikinimas Šiaulių gedulo namuose nuo penktadienio vėlyvos popietės iki sekmadienio 15 val. Laidotuvės sekmadienį (gegužės 23 d.) 15 val. K. Donelaičio kapinėse Šiauliuose.

Saulius Petreikis pristato edukaciją visai šeimai

Saulius Petreikis pristato edukaciją visai šeimai

2021-05-17, Saulius Petreikis

Ožragis, sekminių ragelis, dambrelis, dudukas, daudytės, žemaitiškos kanklės – tai tik dalis multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio sukauptų archaiškų liaudies instrumentų. Patys įvairiausi jų garsai, kūrėjo meistriškai supinti į jautrias muzikines pynes, virpina klausytojų širdis. Scenoje S. Petreikis mėgsta dalintis ne tik kūryba, bet ir savo mylimų instrumentų kilmės ar atsiradimo jo instrumentų bibliotekoje istorijomis. Dabar, kuomet koncertinį gyvenimą ištiko štilis, šiais pasakojimais muzikantas dalinasi visai šeimai skirtoje edukacinėje programoje.

Netekome vyriausio LMS senjoro Petro Juodelės

Netekome vyriausio LMS senjoro Petro Juodelės

2021-05-16, Mb.info

Gegužės 15 d. netekome vyriausio Lietuvos muzikų sąjungos senjoro Petro Juodelės. Vos penkių dienų truko iki 97-ojo maestro gimtadienio. Atsisveikinimas su šviesios atminties Petru Juodele antradienį, gegužės 18 d. laidojimo namuose „Nutrukusi styga“ nuo 10 iki 16 valandos. Laidotuvės Sudervės kapinėse.