Naujienos

DŽIAZAS SUGRĮŽTA Į BIRŠTONĄ.  ĮVAIROVĖ IR VERŽLUMAS PO KETVERIŲ METŲ.

DŽIAZAS SUGRĮŽTA Į BIRŠTONĄ. ĮVAIROVĖ IR VERŽLUMAS PO KETVERIŲ METŲ.

2022-04-16, Tomas Bakučionis

Per visą 42 metų Birštono džiazo festivalio istoriją tik 2020-ais suplanuotas ir pilnai parengtas festivalis neįvyko dėl pasaulį užplūdusios Covid-19 pandemijos. Pasak festivalio vadovo ir organizatoriaus Zigmo Vileikio, į šiųmetį festivalį persikėlė apie 80 procentų programos iš 2020 metų. Nuotraukos autorė Daiva Klovienė.

Psichologas Paulius Rakštikas apie buvimą čia ir dabar: „Nepražiopsokime gyvenimo“

Psichologas Paulius Rakštikas apie buvimą čia ir dabar: „Nepražiopsokime gyvenimo“

2022-04-15, Arnoldas Remeika

„Net neįtartumėte, kiek daug emocinių sunkumų susitvarko, kai sustyguojame fizinį aktyvumą, miegą, bent kiek sveikiau ir mažiau pavalgome“, – teigia psichologas, atidos (angl. mindfulness) mokytojas Paulius Rakštikas, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) vedantis didelio darbuotojų susidomėjimo sulaukusius emocinės sveikatos stiprinimo mokymus.

Gaude Maria Virgo

Gaude Maria Virgo

2022-04-15, Mb.info

Festivalio „Baroko pavasaris Biržuose 2022“ organizatoriai visus kviečia balandžio 23 d. 19 val. į Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kurioje Vilniaus arkikatedros bazilikos choras „Schola Gregoriana Vilnensis“ atliks koncertinę programą „Gaude Maria Virgo“.

Ukrainos muzikologų bendruomenės pareiškimas

Ukrainos muzikologų bendruomenės pareiškimas

2022-04-13, Mb.info

Ukrainos muzikologų bendruomenės pareiškimas muzikams, muzikologams, kultūros įstaigoms ir visuomeninėms organizacijoms visame pasaulyje lietuvių ir anglų kalbomis

Uždarykime dangų Rusijos kultūrai ir menui

Uždarykime dangų Rusijos kultūrai ir menui

2022-04-13, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos Konferencija

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos Konferencija, reaguodama į pirmomis š.m. balandžio dienomis visą pasaulį apskriejusias žinias apie Rusijos karių įvykdytas civilių žudynes Ukrainoje, kviečia šalies vadovybę uždaryti dangų – paskelbti embargą Rusijos kultūrai ir menui Lietuvoje iki karo Ukrainoje pabaigos.

Lietuvių triumfas Europos bigbendų konkurse

Lietuvių triumfas Europos bigbendų konkurse

2022-04-12, Džiazo orkestras „Romuva“

Balandžio 8-10 dienomis vykusiame Europos bigbendų konkurse Liuksemburge Lietuvos atstovai – Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“ kartu su vadovu Romualdu Žukausku puikiai pasirodė ir iš konkurso grįžta ne tuščiomis – su Europos bigbendų konkurse laimėtu pirmuoju prizu.

Astos Krikščiūnaitės jubiliejinis koncertas

Astos Krikščiūnaitės jubiliejinis koncertas

2022-04-07, Skirmantė Valiulytė

Asta Krikščiūnaitė – viena ryškiausių lietuvių solisčių, gebanti scenoje kurti šventę ir sau, ir publikai. Ne išimtis bus ir jubiliejinis koncertas Nacionalinės filharmonijos scenoje, rengiamas balandžio 14-ąją. Įsimintinomis soprano partijų stambios formos veikaluose bei vokalinių ciklų interpretacijomis garsėjanti solistė šįkart rengia proginę įvairių kūrinių programą, kuriai suburs nemenką būrį atlikėjų.

BIRBYNĖS GALIA

BIRBYNĖS GALIA

2022-04-06, Mb.info

Balandžio 9 dieną (šeštadienį) Vilniuje renkasi Lietuvos birbynininkai – vyks pirmasis suvažiavimas skambiu pavadinimu „Birbynės galia“. 9 valandą „Muzikos svetainėje“ (Gedimino pr. 32-2) prasidės visą dieną truksianti konferencija, o 18 valandą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42) muzikuos geriausi Lietuvos birbynininkai, įvairių sudėčių ansambliai ir vakaro svečiai bei bičiuliai.

Jaunųjų talentų pasirodymas nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje

Jaunųjų talentų pasirodymas nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje

2022-04-06, Nėlida Januškienė

Lietuvos nacionalinė filharmonija ‒ tai didžiausia koncertinė vieta šalyje, turinti garbingą istoriją, nepaprastai didingą architektūrą. Tai išskirtinė erdvė, po kurios pastatą organizuojamos ekskursijos ir kurioje skamba muzika, atliekama gabių muzikantų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Sekmadienį, balandžio 3 dieną čia įvyko koncertas visai šeimai ,,Muzikos garsai iš Saulės miesto“, kuriame dalyvavo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai.

Pasveikinta Šiaulių miesto garbės pilietė N. Prascevičienė

Pasveikinta Šiaulių miesto garbės pilietė N. Prascevičienė

2022-04-06, Mb.info

Šiaulių miesto savivaldybėje pasveikina Šiaulių miesto garbės pilietė, Lietuvoje žinoma smuiko pedagogė Nijolė Prascevičienė. Prie kavos su miesto vadovais taip pat aptartos muzikinio pasaulio aktualijos, kurių svarbiausia, artėjantis pasaulinio lygio violončelininko Davido Geringo koncertas Šiauliuose.

Režisierius Günteris Krämeris: „Teatras privalo būti politišku“

Režisierius Günteris Krämeris: „Teatras privalo būti politišku“

2022-04-06, Renata Baltrušaitytė

Balandžio 8 ir 9 d. po septynerių metų pertraukos Lietuvoje skambės Jacques'o Fromentalio Halévy opera „Žydė”. 2004 m. sukurtas pastatymas, mūsų žiūrovus supažindinęs su vokiečių režisūros didmeistriu Günteriu Krämeriu, iki šiol laikomas viena iš LNOBT repertuaro aukštumų.

Simonos Smirnovos albumo „Bird Language“ premjera

Simonos Smirnovos albumo „Bird Language“ premjera

2022-04-05, Lukrecija STONKUTĖ

Kiek daugiau nei prieš du dešimtmečius Simona Smirnova su kanklėmis rankose skubėdavo į pamokas Jonavos menų mokykloje, vėliau – Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje. Baigusi Ignalinos Česlovo Kudabos gimnaziją, studijavo džiazo vokalą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Beveik iškart po bakalauro studijų gilinti muzikinių žinių ji išvyko į Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV). Šiuo metu S. Smirnova, jau dešimtmetį gyvenanti Niujorke, aktyviai koncertuoja, yra gerai žinoma džiazo vokalistė, kompozitorė ir kanklininkė.

Kviečiame „uždaryti dangų“ rusiškai kultūrai

Kviečiame „uždaryti dangų“ rusiškai kultūrai

2022-04-04, Lietuvos meno kūrėjų asociacija

Po 2022 balandžio pirmosiomis dienomis visą pasaulį apskriejusių žinių apie Ukrainoje rusijos karių įvykdytų civilių žmonių žudynių ir jų išniekinimo, Lietuvos meno kūrėjų asociacija kreipiasi į kolegas ir šalies vadovybę Lietuvoje, siūlydama nedelsiant „uždaryti dangų“ bet kokiai ir bet kokia forma skleidžiamai rusiškai kultūrai ir menui, nes jie tapatinasi su nusikaltimais žmoniškumui.

LIETUVOS MUZIKŲ SĄJUNGOS VALDYMO ORGANŲ  2022 METŲ RINKIMŲ REGLAMENTAS

LIETUVOS MUZIKŲ SĄJUNGOS VALDYMO ORGANŲ 2022 METŲ RINKIMŲ REGLAMENTAS

2022-03-25, LMS ADMINISTRACIJA

LIETUVOS MUZIKŲ SĄJUNGOS VALDYMO ORGANŲ 2022 METŲ RINKIMŲ REGLAMENTAS Patvirtintas LMS Tarybos posėdyje 2022-03-23

Lietuvos muzikų sąjungos ataskaitinė rinkimų konferencija

Lietuvos muzikų sąjungos ataskaitinė rinkimų konferencija

2022-03-25, LMS ADMINISTRACIJA

LMS tarybos sprendimu 2022 m. balandžio 23 dieną Lietuvos muzikų sąjungos būstinėje (Gedimino pr. 32-2) vyks Lietuvos muzikų sąjungos metinė ataskaitinė rinkimų konferencija. Pradžia 9.30 val. Nesusirinkus dalyvių kvorumui, 10.30 val. vyks Pakartotinė konferencija.