Naujienos

Netekome Vincento Kuprio

Netekome Vincento Kuprio

2022-10-02, MB inf.

Eidamas 86-uosius, Vilniuje netikėtai mirė žymus Lietuvos operos bosas Vincentas Narimantas Kuprys (1937.03.25 – 2022.10.02). V. Kuprys spalio 5 d. 16 val. bus pašarvotas Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22) 6 salėje. Tą patį vakarą 18 val. už mirusįjį bus aukojamos šv. Mišios Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Laidotuvės vyks spalio 6 d. 14 val. Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

RIGOLETO premjera: susikibę už rankų

RIGOLETO premjera: susikibę už rankų

2022-09-30, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

2022 – 2023 metų Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sezonas ženklintas iškilaus italų scenografo, kino ir teatro režisieriaus Franco Zeffirelli eksponuotu menu. Iš jo archyvų atkurtas Giuseppes Verdi operos „Rigoleto“ pastatymas. Režisierius statytojas Stefano Trespidi, scenografas Carlo Centolavigna, kostiumų dailininkas Maurizio Minelotti, šviesų dailininkas Paolo Mazzon.

KONCERTAS

2022-09-29, Pocket Opera Kaunas

Spalio 2d, 18:00 Kauno valstybinėje filharmonijoje ...SAULĖTOS MUZIKOS POPIETĖ. . Koncertas "RAPSODIA LATINA" dalyvauja: Rita Novikaitė (mecosopranas) Kazimieras Ivanovas (baritonas) Nerijus Jakštonis (trimitas) Dainius Kepežinskas (fortepijonas) Programoje ispanų ir Lotynų Amerikos kompozitorių vokalinė bei instrumentinė muzika.    

KONCERTAS

KONCERTAS

2022-09-29

Rugsėjo15 d. Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos mokytojai ir mokiniai su tėveliais išsiruošė į pažintinę-koncertinę kelionę Kaišiadorių rajono Gegužinės kaimą. Čia ant Neries upės kranto stovi didinga akmeninė Gegužinės Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia. Šiais metais Gegužinės parapija švenčia savo 500 metų jubiliejų.

Muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė 2022“ baigiamasis koncertas

Muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė 2022“ baigiamasis koncertas

2022-09-23, Aldona Juodelienė

Vydūnas: „Muzika (…) mūsų esmei laisvę atiduoda“. Rugsėjo 18 d. (sekmadienį) Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokykloje nuotaikingai nuskambėjo Šeštojo respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio “Gaidų pynė'2022” baigiamojo koncerto garsai. 

RIGOLETAS: premjerų maratonas prasidėjo - pirmoji

RIGOLETAS: premjerų maratonas prasidėjo - pirmoji

2022-09-17, Renata Baltrušaitytė

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras penktadienio vakarą iškilmingai pasitiko pirmosios naujojo sezono premjeros svečius. O ji – tikrai ypatinga: žiūrovams pristatytos Giuseppe’s Verdi operos „Rigoletas” pastatymas gimė didingoje garsaus italų režisieriaus Franco Zeffirelli (1923–2019) vaizduotėje.

Tarp jūros atspindžių ir Bolero ritmų

Tarp jūros atspindžių ir Bolero ritmų

2022-09-17, Audronė ŽIGAITYTĖ

Rugsėjo 16 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje 82-ąjį koncertų sezoną pradėjo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Sezono atidarymo koncerte rugsėjo 16-ąją su M. Pitrėno diriguojamu LNSO griežė violončelės virtuozas iš Vengrijos Istvánas Várdai, tlikęs savo tėvynainio kompozitoriaus Andráso Mihály Koncertą violončelei ir orkestrui. Taip pat koncerte skambėjo spalvinga lietuvių muzikos drobė – Eduardo Balsio poema „Jūros atspindžiai“, ją lydėjo aistringa valsų siuita iš garsiosios Richardo Strausso operos „Rožės kavalierius“ bei ugningasis Maurice’o Ravelio „Bolero“.

Kas? Kur? Su kuo?

Kas? Kur? Su kuo?

2022-09-17, MB inf.

Rugsėjo 16 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje 82-ąjį koncertų sezoną pradėjo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno. Tą pačią dieną ir tą pačią valandą prasidėjo ir LNOBT 103 sezoną pradedanti G. Verdi operos RIGOLETAS premjera.

Filharmonijos 82-asis sezonas: skambančios istorijos, nauji vardai, besiplečiantys ryšiai

Filharmonijos 82-asis sezonas: skambančios istorijos, nauji vardai, besiplečiantys ryšiai

2022-09-15, Skirmantė Valiulytė

Naują koncertų sezoną Lietuvos nacionalinė filharmonija pasitinka šūkiu „Skambančios istorijos“. Iki Naujųjų metų vien Vilniuje publikai siūloma per 50 įvairaus žanro renginių. Juose pasirodys žymūs Lietuvos ir užsienio muzikai, skambės turiningos programos. 82-ąjį sezoną praturtins ne tik reikšmingos lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių premjeros, bet ir partnerystė su sezono mecenatu – prekybos tinklu „Norfa“. Atliepiant Lietuvos kultūrinės plėtros lūkesčius, toliau bus plėtojami kūrybiniai ryšiai ne tik su užsieniu, bet ir su mūsų šalies regionais.

Muzikuojančių šeimų festivalis "Gaidų pynė'2022" kviečia į baigiamąjį koncertą

Muzikuojančių šeimų festivalis "Gaidų pynė'2022" kviečia į baigiamąjį koncertą

2022-09-13, Aldona Juodelienė

Rugsėjo 18 d. (sekmadienį), 11 val., Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje (T. Kosciuškos g. 13, Vilnius) įvyks baigiamasis Šeštojo respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė'2022“ koncertas.

„La voce sola“. Unikalus kompozitorės Barbaros Strozzi balsas

„La voce sola“. Unikalus kompozitorės Barbaros Strozzi balsas

2022-09-13, Renata DUBINSKAITĖ

ŽINOMA SENOSIOS MUZIKOS ATLIKĖJA IR PROPAGUOTOJA MECOSOPRANAS RENATA DUBINSKAITĖ KARTU SU ANSAMBLIU „CANTO FIORITO“ (VADOVAS RODRIGO CALVEYRA) ĮRAŠĖ KOMPAKTINĘ PLOKŠTELĘ „LA VOCE SOLA“ (IŠLEIDO KOMPANIJA „BRILLIANT CLASICS“), SKIRTĄ BAROKO EPOCHOS DAINININKEI IR KOMPOZITOREI BARBARAI STROZZI (1619–1677), VIENAI IŠKILIAUSIŲ XVII A. ITALŲ MUZIKOS KŪRĖJŲ BEI VIENAI PIRMŲJŲ PROFESIONALIŲ MOTERŲ KOMPOZITORIŲ.

ČIURLIONIO ŽEMĖJE SKAМBA MUZIKA

ČIURLIONIO ŽEMĖJE SKAМBA MUZIKA

2022-09-12, Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

Druskininkuose vykstantis profesorės Veronikos Vitaitės sumanytas festivalis-konkursas „Muzika be sienų“ siekia pradedantiems muzikantams betarpiškai pajusti muzikos meno gelmes, patirti gimstančių garsinio pasaulio paslaptis, scenos žavesį, suteikti galimybių patirti muzikos prasmių paieškos procesą. Ne uždaroje keturkampėje klasėje, ne mokytojui „dresiruojant“, bet laisvoje erdvėje, jaučiant sąlytį su gamta ir klausančiuoju. 

III Tarptautinio Rimvydo Žigaičio menų festivalio koncerte nuskambėjo „Dagilėlio“ dainos

III Tarptautinio Rimvydo Žigaičio menų festivalio koncerte nuskambėjo „Dagilėlio“ dainos

2022-09-11, Romas Bieliauskas

Rugsėjo 10-11 d. Kazlų Rūdoje vyko III Tarptautinis Rimvydo Žigaičio menų festivalis. nuo 2020 metų festivalyje koncertavo išskirtiniai profesionalūs atlikėjai bei kolektyvai, o į trečiąjį tarptautinį festivalį buvo pakviestas Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, kurio meno vadovas yra ne tik pats kazlųrūdietis, bet ir šiandien Rimvydo Žigaičio vardu vadinamos muzikos mokyklos pirmasis absolventas.

V. APANAVIČIENĖS KNYGOS „ŽVILGSNIS Į KINTANČIĄ VISUOMENĘ“ PRISTATYMAS

V. APANAVIČIENĖS KNYGOS „ŽVILGSNIS Į KINTANČIĄ VISUOMENĘ“ PRISTATYMAS

2022-09-10, MB inf.

Išėjo nauja muzikologės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorės Virginijos Apanavičienės knyga „Žvilgsnis į kintančią visuomenę“. Maloniai kviečiame į knygos pristatymą – rugsėjo 12 d., pirmadienį, 15 val. LMTA Juozo Karoso salėje.

Naujas Muzikinio teatro sezonas

Naujas Muzikinio teatro sezonas

2022-09-10, Žaneta SKERSYTĖ

Naujas Muzikinio teatro sezonas: pasimatymai su publika vyks ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje bei užsienyje - siaubo pasaka „Lokys“, nepasiduodanti „Dona Kichotė“, atgimusi „Čikaga“ ir daugybė gastrolių