Naujienos

Kultūros nakties atgarsiai: Impresijų naktis Muzikos svetainėje

Kultūros nakties atgarsiai: Impresijų naktis Muzikos svetainėje

2024-06-17, Tomas Bakučionis

Jau ne vieneri metai Lietuvos muzikų sąjunga (LMS) dalyvauja kasmet birželį sostinėje rengiamoje Kultūros nakties programoje. Jau treti metai Impresijų nakties klasikinių kamerinių koncertų maratoną LMS Muzikos svetainėje sostinės Gedimino prospekte organizuoja ir veda VDU Muzikos akademijos docentė pianistė Šviesė Čepliauskaitė, šįkart, birželio 7-ąją subūrusi įvairaus amžiaus atlikėjų, nuo mokinukų iki jų mokytojų ir Akademijos pedagogų.

Prenumeruokite MUZIKOS BARUS

Prenumeruokite MUZIKOS BARUS

2024-05-29, Mb.info

2024 MUZIKOS BARAI - leidinio prenumerata: "Muzikos barai" - tai žurnalas muziką mylinčiai šeimai, mokytojams ir mokiniams, profesoriams ir studentams, tiems, kas jau žino ir tiems, kas nori žinoti, ką galima sužinoti! 

PAKELIUI Į OPERĄ: kviečia MEDIJŲ OPEROS TEATRAS

PAKELIUI Į OPERĄ: kviečia MEDIJŲ OPEROS TEATRAS

2024-05-03, Mb.info

Opera per 50 minučių? - Kodėl gi ne... Populiariai pateikti operą tiems, kas ja nesidomi – labai sudėtinga. Pirmosios medijų operos TRAVIATA sėkmė subrandino medijų operos teatro idėją. Bendraudami su įvairaus amžiaus publika supratome, kad sukūrėme naują edukacinį meno žanrą – MEDIJŲ OPERĄ. Ne vietoj teatre rodomos operos, bet pakeliui į ją, patrauklia ir provokuojama forma žadinant žiūrovų smalsumą ir norą pažinti šį labai patrauklų, tačiau sudėtingą žanrą.

Prisiminus profesorių Vaclovą Paketūrą

Prisiminus profesorių Vaclovą Paketūrą

2024-04-14, Samanta KUDELSKYTĖ

Kad didūs žmonės nebūtų pamiršti, jų veiklą svarbu įamžinti, o prisiminimus apie išėjusius saugoti ne tik savyje, bet ir jais dalintis. 2024 m. balandžio 9 d. Muzikos svetainėje įvyko prisiminimų vakaras, skirtas profesoriui Vaclovui Paketūrui (1928–2018). Renginyje buvo ne tik pristatyta muzikologės Laimos Budzinauskienės knyga „Vaclovas Paketūras. Padėti kitiems tobulėti“, bet ir skambėjo jo muzika, atsiminimais dalijosi ilgamečiai profesoriaus kolegos bei draugai.

Rezonuojantys fortepijoniniai horizontai

Rezonuojantys fortepijoniniai horizontai

2024-04-07, Tomas BAKUČIONIS

Balandį fortepijoninės muzikos gerbėjai bent keliuose Lietuvos miestuose turės retą progą susipažinti su Austrijoje gyvenančiu jaunosios kartos pianistu Viktoru Orestu Vagusevičiumi. Atlikėjas Lietuvos klausytojams pristatys unikalią dviejų dalių vadinamojo spektralizmo stiliaus koncertinę programą, kurioje gretinama klasikinė ir šiuolaikinė muzika. Būtent tokios solinės ir įvairių sudėčių kamerinių ansamblių programos yra svarbi Viktoro Oresto kūrybos dalis.Naujausią koncertinę programą Viktoras Orestas Vagusevičius skambins balandžio 20 d. Palangos kurhauze, balandžio 25 d. – Lietuvos muzikų sąjungos Muzikos svetainėje Vilniuje, balandžio 28 d. – Kauno filharmonijoje.  

NESSUN DORMA / NIEKAS NEMIEGA

NESSUN DORMA / NIEKAS NEMIEGA

2024-03-31, Audronė ŽIGAITYTĖ

KVIEČIAME DALYVAUTI koncertų-maratonų festivalyje, teikti programų pasiūlymus ir pildyti paraišką

Monografijos „Juozas Žilevičius ir jo epocha“ sutiktuvės

Monografijos „Juozas Žilevičius ir jo epocha“ sutiktuvės

2024-03-11, Kazys Daugėla

Šiandien, kovo 11 dieną, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, dalinuosi dar visai šviežiais prisiminimais iš renginio kuriame dalyvavau. Per “Kaziuką“, kovo 4 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko nepaprastai įdomus ir turiningas muzikologės prof. dr. Danutės Petrauskaitės monografijos „Juozas Žilevičius ir jo epocha“ pristatymas. Monografiją autorė dedikavo savo proseneliui Matui Šavyrai, Juozo Žilevičiaus bendraamžininkui ir Rusijos imperijos karinio orkestro muzikantui. Tai knyga skirta Juozo Žilevičiaus asmenybei ir jo veiklai, kuri buvo itin įvairi bei daugialypė.

Pianistų dinastija koncertu su LNSO paminės Veronikos Vitaitės 85-metį

Pianistų dinastija koncertu su LNSO paminės Veronikos Vitaitės 85-metį

2024-01-23, Skirmantė Valiulytė

Sausio 27 d. Nacionalinės filharmonijos scenoje su Roberto Šerveniko diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) muzikuos pianistų dinastija: Veronika Vitaitė, Aleksandra Žvirblytė ir Paulius Anderssonas. Trys pianistų šeimos kartos vienoje scenoje susitiks paminėti dviejų iškilių progų – profesorės Veronikos Vitaitės 85-mečio ir 268-ojo Wolfgango Amadeus Mozarto gimtadienio.

Saulius Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete

Saulius Petreikis kviečia atrasti pasaulio instrumentus internete

2024-01-12, Saulius Petreikis

Ukrainietiškas švilpukas, koncertinės kanklės, Hulusi fleita iš Kinijos, švilpukai, klarnetas ir net senoviniai iš Norvegijos šiaurės pargabenti vargonai, skaičiuojantys kelis šimtus metų – šių ir daugelio kitų instrumentų gyvą skambesį bei istorijas nuo šiol galima išgirsti multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio edukaciniame vaizdo klipe, muzikiniame portale ltinstrumentai.lt. Skaitmeninę šio portalo biblioteką taip pat papildė net 11 kūrinių natos, kurios prieinamos visiems, norintiems muzikuoti namuose arba muzikos pamokose.  

SVEIKI SULAUKĘ NAUJŲJŲ METŲ

SVEIKI SULAUKĘ NAUJŲJŲ METŲ

2023-12-31, Audronė ŽIGAITYTĖ

Štai ir vėl metų ratas apsisuko ir už slenksčio 2024 metai. Gyvename ypatingu laiku. Karai, pandemijos, krizės... Kaip niekad anksčiau privalome džiaugtis kiekviena diena ir vienas kitu. Kol dar esame, kol dar galime ir norime dirbti, kol dar šalia turime brangiausius žmones, artimuosius, kolegas... publiką...

„Kur giria žaliuoja“, arba kompozitoriui Juozapui Gudavičiui – 150

„Kur giria žaliuoja“, arba kompozitoriui Juozapui Gudavičiui – 150

2023-11-07, Kazys Daugėla

„Kur giria žaliuoja, ten mano namai…“ – žodžiai, kuriais prasideda visiems muzikos mylėtojams gerai žinoma daina, be kurios neįsivaizduojama nė viena Dainų šventė. Šiemet minimos 150 – osios žymaus kompozitoriaus, vargonininko, chorų ir orkestrų dirigento, pirmojo Lietuvos kariuomenės kapelmeisterio ir savanorio Juozo Gudavičiaus (1873-1939) gimimo metinės.

DIDŽIOJI MUZIKŲ ŠVENTĖ 2023 ĮVYKO! (1)

DIDŽIOJI MUZIKŲ ŠVENTĖ 2023 ĮVYKO! (1)

2023-10-04, Andrius KASPARAITIS

Spalio 1 d., sekmadienį, LDK Valdovų rūmuose įvyko svarbiausias Lietuvos muzikų sąjungos metų renginys, 27 kartą surengta DIDŽIOJI MUZIKŲ ŠVENTĖ. Pasaulinę muzikos dieną kiekvienais metais kartu švęsti kviečianti Lietuvos muzikų sąjunga šventinio vakaro metu tradiciškai, jau dvidešimt antrą kartą (prizai teikiami nuo 2021 metų) apdovanojo ir 2023 m. AUKSINIO DISKO laureatus.  

Pasaulinę muzikos dieną bus pagerbti 2023 m. AUKSINIO DISKO laureatai

Pasaulinę muzikos dieną bus pagerbti 2023 m. AUKSINIO DISKO laureatai

2023-09-21, MB inf.

Spalio 1 d., sekmadienį, LDK Valdovų rūmuose rengiama DIDŽIOJI MUZIKŲ ŠVENTĖ. Pasaulinę muzikos dieną kartu švęsti kviečianti Lietuvos muzikų sąjunga šventinio vakaro metu apdovanos ir 2023 m. AUKSINIO DISKO laureatus. Šiemet jais tapo Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Aistė Bružaitė (kanklės), Vytis Nivinskas (kontrabosas) ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos choras, vadovaujamas Romualdo Gražinio.

2024 metų pavasarį Palangoje vyks 9-asis Europos kompozitorių konkursas

2024 metų pavasarį Palangoje vyks 9-asis Europos kompozitorių konkursas

2023-09-14, Kazys Daugėla

2024 metų gegužės 2 d., ketvirtadienį Palangos koncertų salėje vyks 9-ojo Europos kompozitorių konkurso finalas. Tai bus vienas iš 45-ojo Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato elementų. Kaip skelbia organizatoriai, kandidatai turi būti ne vyresni kaip 35 metų (gimę 1989-01-01 arba vėliau), gimę arba reziduojantys ES šalyse - Europos varinių pučiamųjų instrumentų asociacijos (EBBA) narėse. Šiuo metu EBBA priklauso 16 ES šalių, tarp jų ir Lietuva.

BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJA 2023

BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJA 2023

2023-08-06, Sigita AUSTINSKAITĖ

Šių metų festivalis „Birštono vasaros muzika“ prasidėjo itin aukšta nata – sekmadienio (liepos 30-osios) vakarą scenoje tiesiog šėlo „Emeritus quartet“, savo pasirodymą dedikavęs Birštono džiazui – juk Zigmo Vileikio organizuojamame festivalyje visas ketvertas groja nuo pat pirmojo renginio, įvykusio dar 1982 metais. Straipsnis iliustruotas NUOTRAUKŲ GALERIJOMIS. (16180).