Naujienos

Kapelmeisteris Jonas Braunas

Kapelmeisteris Jonas Braunas

2021-11-23, Kazys Daugėla

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. Lietuvos kariuomenė buvo kuriama sunkiomis sąlygomis – 1918 metų pabaigoje, po Pirmojo pasaulinio karo, kai iš Lietuvos traukėsi vokiečių kariuomenė, o jos pėdomis žygiavo Raudonoji armija. Pirmieji Lietuvos kariuomenę ėmėsi organizuoti karininkai, grįžę iš Rusijos. Lietuvoje pirmasis pėstininkų pulkas pradėtas steigti 1918 metų lapkričio pradžioje. Kitais metais pradėta formuoti artilerija, kavalerija, aviacija. Lietuvoje kariniai pučiamųjų orkestrai pradėjo kurtis kartu su kariniais daliniais.

XXIX „Cantate Domino“ – pakeliui į trisdešimtmetį

XXIX „Cantate Domino“ – pakeliui į trisdešimtmetį

2021-11-15, Ieva KANANAVIČIŪTĖ

Jau 29-erius metus skaičiuojantis, chorus iš viso pasaulio buriantis, Lietuvoje seniausias Tarptautinis sakralinės muzikos chorų festivalis „Cantate Domino“ šiais metais skaičiuoja savo tarptautiškumo dvidešimtmetį. Lygiai prieš dvidešimt metų, 2001-aisiais IX festivalį aplankė pirmasis choras iš užsienio – Rygos kamerinis choras „Salve“ (vadovas V. Kreslinš). Kaip prieš dvidešimt metų, taip ir šiemet festivalio programa bus sudaryta iš keturių teminių koncertų su kviestiniais svečiais iš Lietuvos, vyksiančių lapkričio 26–28 dienomis geriausiose Kauno koncertų salėse bei bažnyčiose.

Aksominiai Andrejaus Baranovo stryko užmojai

Aksominiai Andrejaus Baranovo stryko užmojai

2021-11-15, Ieva KANANAVIČIŪTĖ

2020 m. turėję įvykti Tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalio koncertai, skirti kompozitoriaus ir dailininko 145-osioms gimimo metinėms, dėl pandemijos sąlygoto karantino buvo nukelti į 2021-uosius metus. Lapkričio 13 dienos vakarą Valdovų rūmuose įvyko trečiasis festivalio koncertas, kuriame pasirodė du išskirtiniai menininkai - smuikininkas Andrejus Baranovas (Šveicarija) ir pianistas Darius Mažintas (Lietuva).

Ir vėl netekome...

Ir vėl netekome...

2021-11-15, Audronė ŽIGAITYTĖ

Atsisveikinimas su soliste Irena Jasiūnaite Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Kamerinėje salėje Lapkričio 16 d., antradienį, 16–21 val. Lapkričio 17 d., trečiadienį, 9–11:15 val. Karstas išnešamas 17 d. 11:15 val. Laidotuvės Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Netektis: mirė Irena Budriūnienė

Netektis: mirė Irena Budriūnienė

2021-10-15

Netektis. Vakar, spalio 14 dieną netekome chorvedės Irenos Budriūnienės. Atsisveikinimas prie urnos spalio 30 d., šeštadienį, nuo 10 iki 13 val. Joanitų vienuolyno bažnyčios kriptoje (Antakalnio g. 27, Vilnius). Šv. Mišios bažnyčioje 13 val., apie 14 val. laidojimas Antakalnio kapinėse.

ATSISVEIKINIMAS

ATSISVEIKINIMAS

2021-10-15, Lina Jukonienė

Ateiname į šį pasaulį, nuveikiame darbus, skirtus iš Aukščiau ir grįžtame atgal... Atėjo diena atsisveikinti su muzike choro dirigente IRENA BUDRIŪNIENE. Atsisveikinimas prie urnos spalio 30 d., šeštadienį, nuo 10 iki 13 val. Joanitų vienuolyno bažnyčios kriptoje (Antakalnio g. 27, Vilnius). Šv. Mišios bažnyčioje 13 val., apie 14 val. laidojimas Antakalnio kapinėse.

Taline varžėsi fortepijoniniai ansambliai

Taline varžėsi fortepijoniniai ansambliai

2021-10-12, Lukrecija STONKUTĖ

Rugsėjo 9–13 dienomis Estijos sostinėje vyko I tarptautinis fortepijoninės kamerinės muzikos konkursas ,,Talinas 2021“. Jame gerai pasirodė Lietuvos atstovai – fortepijoninis ansamblis ,,Meta Piano Trio“ ir pianistas Lukas Gedvilas.

Ričardas Grušas: ,,Muzikanto misija – ne tik mylėti muziką, bet ir žmones“

Ričardas Grušas: ,,Muzikanto misija – ne tik mylėti muziką, bet ir žmones“

2021-10-09, Lukrecija STONKUTĖ

Choro dirigentą, muzikos pedagogą Ričardą Grušą, kilusį iš Akmenės rajono, drąsiai galime vadinti Lietuvos šviesuoliu – jo prasmingi darbai žinomi ne tik Žemaitijoje, bet ir visoje šalyje. R. Grušas keletą dešimtmečių vadovavo Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklai, kartu su bendraminčiais įkūrė Lietuvos muzikos ir meno mokyklų vadovų asociaciją, ėjo jos tarybos pirmininko pareigas. Keturis dešimtmečius vadovauja mišriam chorui „Draugystė“, yra Tarptautinio Mažeikių meno festivalio meno vadovo pavaduotojas, Mažeikių krašto kultūros premijos laureatas. Praėjusių metų rudenį 70 metų jubiliejų atšventusį muziką Lukrecija STONKUTĖ pakvietė pasikalbėti apie profesiją, reikšmingiausius darbus ir pomėgius.

Tarptautinis maršinių orkestrų, šokėjų ir būgnų grupių festivalis – konkursas “BALTIC” grįžta į CIDO areną Panevėžyje

Tarptautinis maršinių orkestrų, šokėjų ir būgnų grupių festivalis – konkursas “BALTIC” grįžta į CIDO areną Panevėžyje

2021-10-06, Mb.info

Po dviejų metų pertraukos, vienintelis Baltijos šalyse vykstantis tokio pobūdžio renginys Tarptautinis maršinių orkestrų, šokėjų ir būgnų grupių festivalis  – konkursas “BALTIC” grįžta į CIDO areną ir kviečia panevėžiečius ir miesto svečius išvysti nepakartojamą būgnininkų bei šokėjų mūšį. Tarptautinis maršinių orkestrų, šokėjų ir būgnų grupių festivalis – konkursas -  nuotaikingai spalvingas renginys, kuriame vyks įspūdingas muzikos atlikėjų, šokėjų ir būgnininkų mūšis. Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija kartu su partneriais žada nepamirštamą renginį ir pristato išskirtinius šių metų renginio svečiu iš Ispanijos - Artistas del Gremio, renginio vedėjas - Justinas Jankevičius.

,,Vargonininko ananta": Jurgita Kazakevičiūtė

,,Vargonininko ananta": Jurgita Kazakevičiūtė

2021-10-06, Lukrecija STONKUTĖ

Prieš 110 metų lietuvių vargonininkas, kompozitorius, pedagogas ir choro dirigentas Juozas Naujalis įsteigė Vargonininkų mokyklą ir draugiją (1911), kitais metais minėsime Kauno muzikos mokykloje J. Naujalio įsteigtos vargonų klasės (1922) šimtmetį. Abi Lietuvos vargonininkų bendruomenei reikšmingos sukaktys yra gera proga su ryškiausiais ir aktyviausiais mūsų vargonininkais pakalbėti apie jų veiklą, vargonų muzikos sklaidą ir kitas aktualijas. Publikacijų ciklą „Vargonininko ananta“, praėjusiame numeryje pradėtą pokalbiu su Tomu Bakučioniu, tęsiu šnekindama vargonininkę Jurgitą Kazakevičiūtę – aktyviai koncertuojančią atlikėją ir pedagogę.

DIDŽIOJI MUZIKŲ ŠVENTĖ 2021

DIDŽIOJI MUZIKŲ ŠVENTĖ 2021

2021-10-02, Mb.info

2021 spalio 1 dieną Vilniaus rotušėje įvyko Didžioji muzikų šventė.

PASAULINĘ MUZIKOS DIENĄ SKELBIAMI AUKSINIO DISKO LAUREATAI

PASAULINĘ MUZIKOS DIENĄ SKELBIAMI AUKSINIO DISKO LAUREATAI

2021-10-01, Mb.info

Lietuvos muzikų sąjunga, tradiciškai minėdama Pasaulinę muzikos dieną, skelbia „Auksinio disko“ laureatus: dainininkės Aušrinė Stundytė, Justina Gringytė, smuikininkė Rūta Lipinaitytė, pianistas Daumantas Kirilauskas, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Simfukai“ (meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas). Berniukų ir jaunuolių choras ĄŽUOLIUKAS (meno vadovas ir vyr. dirigentas Vytautas Miškinis), multiinstrumentininkas SAULIUS PETREIKIS ir folkroko grupė ŽALVARINIS (vadovas Robertas Semeniukas). 

,,Muzika yra mano tikrieji namai“: smuikininkas Džeraldas Bidva

,,Muzika yra mano tikrieji namai“: smuikininkas Džeraldas Bidva

2021-09-28, Lukrecija STONKUTĖ

Džeraldas Bidva muzikai paaukojo savo gyvenimą ir dar daugiau. Šis menas jam – lyg paralelinis pasaulis, kuriame visuomet suranda jaukų prieglobstį. Atlikėjas yra nenuilstantis ieškotojas, tad jo meninius užmojus vargiai įspraustume į muzikinius rėmus.

Kauno simfoninis orkestras pristato 16-ąjį koncertinį sezoną

Kauno simfoninis orkestras pristato 16-ąjį koncertinį sezoną

2021-09-22, KMSO inf.

Spalio 1 dieną Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojoje salėje Kauno miesto simfoninis orkestras (vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas) kartu su violončelininku Mindaugu Bačkumi ir dirigentu Vytautu Lukočiumi pradės 16-ąjį koncertų sezoną.

Išleistas naujas Dmitrijaus Golovanovo solinis albumas „Heritage“

Išleistas naujas Dmitrijaus Golovanovo solinis albumas „Heritage“

2021-09-18, Ieva KANANAVIČIŪTĖ

Džiazo ir improvizacinės muzikos pasaulyje gimė naujas kūrinys – šių metų kovo mėnesį išleistas pianisto ir kompozitoriaus Dmitrijaus Golovanovo solinis albumas „Heritage“ (liet. „Paveldas“). Gausioje autoriaus kūrybinėje amplitudėje pastarojo albumo kūriniai, skirti fortepijonui ir elektronikai, išskiria savo tiek žaismingu, tiek melancholišku ir mediatyviu skambesiu, kurį sukelia improvizacinė šios muzikos prigimtis. Bent jau taip jį apibūdina šio teksto autorė, kadangi, pasak paties Dmitrijaus Golovanovo, skirtingi klausytojai jo muziką apibūdins skirtingai.