2024 metų pavasarį Palangoje vyks 9-asis Europos kompozitorių konkursas

Publikuota: 2023-09-14 Autorius: Kazys Daugėla
2024 metų pavasarį Palangoje vyks 9-asis Europos kompozitorių konkursas

2024 metų gegužės 2 d., ketvirtadienį Palangos koncertų salėje vyks 9-ojo Europos kompozitorių konkurso finalas. Tai bus vienas iš 45-ojo Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato elementų. Kaip skelbia organizatoriai, kandidatai turi būti ne vyresni kaip 35 metų (gimę 1989-01-01 arba vėliau), gimę arba reziduojantys ES šalyse - Europos varinių pučiamųjų instrumentų asociacijos (EBBA) narėse. Šiuo metu EBBA priklauso 16 ES šalių, tarp jų ir Lietuva.

Kompozitoriai kviečiami pateikti konkursui  iki 12 minučių trukmės originalią kompoziciją varinių pučiamųjų instrumentų orkestrui (Brass Band). Konkursą sudarys vienas preliminarus turas ir finalas. Finalas vyks 2024 m. gegužės 2 d. Palangos koncertų salėje, kur naujus kūrinius atliks labiausiai tituluotas ir laikomas geriausiu varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų pasaulyje „Cory Band“ iš Velso (JK), dirigentas Philip Harper.

Europos varinių pučiamųjų instrumentų asociacija (EBBA) bus atsakinga už konkurso planavimą ir vykdymą bei atrinks žiuri, kurią sudarys tarptautinio lygio muzikai ir kompozitoriai. Žiuri  teisėjaus pagal konkurso taisykles.

Paraiškos su orkestrinio kūrinio partitūra turi būti pateiktos ne vėliau kaip iki 2024 m. sausio 15 d. Į finalą bus atrinkti trys arba keturi darbai, priklausomai nuo trukmės ir sudėtingumo. Visi kandidatai bus informuoti apie pirmojo turo rezultatus iki 2024 m. vasario 15 d. Visi dalyviai, patekę į finalą, gaus diplomus, o taip pat įsteigti specialūs apdovanojimai trims finalininkams.

Prizai:

1 vieta 2500 EUR

2 vieta 2000 Eur

3 vieta 1500 Eur

Orkestro prizas 500 Eur

Žiūrovų prizas 500 Eur

8-asis Europos kompozitorių konkursas vyko 2022 metais Birmingame (Jungtinė Karalystė). Jame pirmoji vieta ir Europos kompozitorių konkurso nugalėtojo titulas buvo suteiktas jaunajam šveicarų kompozitoriui Theo Rossier su kūriniu “Stendalio sindromas” (Stendhall’s Syndrom). Antroji vieta atiteko anglų kompozitoriui Andy Wareham, o trečioji vieta, publikos ir orkestro prizas paskirtas prancūzų kompozitoriui Thibaut Bruniaux.

Tikėkimės, kad 2024 m. Europos kompozitorių konkursas Palangoje pateiks naujų talentų ir iš Lietuvos!

Konkurso taisykles, dalyvio formą ir visą kitą svarbią informaciją bus galima atsisiųsti iš EBBA svetainės. (www.ebba.eu.com)

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti EBBC2024.LT internetinėje svetainėje: https://orkestras.pro/ebbc-2024/

Susiję nariai

Kazys Daugėla

Kazys Daugėla

Kompozitorius, aranžuotojas, dirigentas, LMTA docentas

Komentarai