Sėkmingas Vilniaus miesto ansamblio NIKO debiutas Niujorke
Gruodžio 2-ąją prestižinėje Carnegie Hall kamerinėje salėje Weill Recital Hall Niujorke sėkmingai debiutavo kompozitorius Gediminas Gelgotas ir Vilniaus miesto ansamblis NIKO.
Gruodžio 2-ąją prestižinėje Carnegie Hall kamerinėje salėje Weill Recital Hall Niujorke sėkmingai debiutavo kompozitorius Gediminas Gelgotas ir Vilniaus miesto ansamblis NIKO.
Nepriklausomo Didžiosios Britanijos žiniasklaidos lyderio BBC kultūros skiltis „BBC Music Magazine“, kuriame aptariami pasaulinio lygio muzikiniai įvykiai nuo garsiausių operų iki pramoginių-legendinių grupių koncertų, skelbiamos garsiausių pasaulio atlikėjų bei spektaklių recenzijos, įvertino ir lietuvį operos solistą, tenorą Merūną Vitulskį. (5056)
2024 metų gegužės 2 d., ketvirtadienį Palangos koncertų salėje vyks 9-ojo Europos kompozitorių konkurso finalas. Tai bus vienas iš 45-ojo Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato elementų. Kaip skelbia organizatoriai, kandidatai turi būti ne vyresni kaip 35 metų (gimę 1989-01-01 arba vėliau), gimę arba reziduojantys ES šalyse - Europos varinių pučiamųjų instrumentų asociacijos (EBBA) narėse. Šiuo metu EBBA priklauso 16 ES šalių, tarp jų ir Lietuva.
Kaip jaučiasi vargonininkai, kai viduryje vasaros kelis šimtmečius menančioje bažnyčioje pasirodo taip vėsu, lyg pavasarį, kai išsivaikšto pašalas? Kaip groti unikaliais vargonais, kurių pedalai tokie platūs, kuomet net negali abiem kojom apimti kraštinių klavišų? Kokie jausmai užplūsta po koncerto, skirto Ukrainai palaikyti, kai susitinki tarp klausytojų ukrainiečių karo pabėgėlių šeimą ir su ašaromis akyse tau sakomą padėką? Apie šiuos ir kitus šios vasaros vargonų kelionių įspūdžius norėčiau papasakoti šiame straipsnyje. (15869)
Su dr. Samueliu Tacu (Shmuel Tatz) susipažinau 2016 metais, kuomet jis drauge su gydytoju Vladimiru Majorovu Vilniuje, o vėliau ir Alytuje pristatė savo knygą „Dirbančios rankos“ (2015). Šį kartą kalbamės Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje 2019 m. įsikūrusio Paramos fondo TATZ auditorijoje, kurią puošia paveikslai iš asmeninės S. Taco litvakų meno kolekcijos. (12831)
Trimitininko, kompozitoriaus, dirigento ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Lino Rupšlaukio kūrinys „Lošėjas“ ("The Gambler") trimitui/kornetui ir fortepijonui skambėjo 47-ojoje kasmetėje Tarptautinės trimitininkų gildijos (International Trumpet Guild) konferencijoje Mineapolyje (JAV). Laimėjęs kompozitoriams rengiamą naujų kūrinių ITG konkursą, L. Rupšlaukis buvo pakviestas pats kūrinį atlikti. (2565)
„Pagal „Radiohead“ muziką sukurta choreografija – tarsi mūsų egzistencijos apmąstymas, pastangos perprasti gyvenimo prasmę, nepaisant „visų nesėkmių kartėlio ir saldaus užsimiršimo akimirkų“, – pasakoja vienas žymiausių jaunosios kartos lenkų choreografų Robertas Bondara, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kvietimu pirmą kartą Lietuvoje pristatysiantis savo spektaklį „Pasiimk mane kartu“. (7552)
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia susipažinti su vieno iškiliausių nūdienos lietuvių choreografų Martyno Rimeikio šokio spektakliu „Akli žodžiai“. Gegužės 27 d. „Akli žodžiai“ drauge su choreografų Alexanderio Ekmano (Švedija) bei Roberto Bondaros (Lenkija) šokio spektakliais Klaipėdoje bus pristatyti Poznanės Stanislavo Moniuškos didžiojo teatro (Lenkija) gastrolių metu kaip šiuolaikinio šokio spektaklių triptiko „BER“ dalis. Pirmą ir vienintelį kartą Klaipėdos Žvejų rūmuose rodysimą spektaklį choreografas sukūrė Poznanės teatro baleto trupei 2020 metais – per patį COVID-19 pandemijos sąstingį. (7316)
Lietuvą sužavėjusio choreografo Alexanderio Ekmano kūryba vėl Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Šį kartą tai - „31 epizodas“! Gegužės 27 d. Žvejų rūmų scenoje bus pristatytas Poznanės Stanislavo Moniuškos didžiojo teatro šiuolaikinio šokio spektaklių triptikas BER, jungiantis tris pasaulyje žinomus choreografus. (2832)
Žymiausias šiandienos japonų kompozitorius Toshio Hosokawa atvyksta susitikti su Lietuvos publika – plati jo muzikos panorama pristatoma dviejuose Vilniaus tarptautiniuose renginiuose
Lietuvių kūrėjai ir toliau sėkmingai garsina šalies vardą. Balandžio 21 d. didžiausioje Berlyno operoje „Deutsche Oper Berlin“ kompozitorė Juta Pranulytė pristatė pirmąją savo dokumentinę kamerinę operą „Physical Education“ (liet. Kūno kultūra).
Kitą savaitę kompozitorius Jievaras Jasinskis ir senoviniais hebrajiškais ragais šofarais grojantis Tadas Daujotas skrenda į Izraelį, kur įvyks pirmoji „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” repeticija su Jeruzalės simfoniniu orkestru. Izraelio valstybės 75-mečiui skirtas koncertas numatytas gegužės 18 dieną Jeruzalės teatre.
Vis daugiau Lietuvos muzikų yra tarp Europos lyderių. Tai patvirtina ir Tarptautiniai klasikinės muzikos apdovanojimai. Galbūt atsimenate, kad šalis ir geografiškai yra mūsų žemyno centras.
Jau beveik penkis dešimtmečius spalio 1-ąją minima Tarptautinė muzikos diena. Ta proga Lietuvos muzikų sąjunga Vilniaus rotušėje rengia tradicinę Didžiąją muzikų šventę. Į renginį iš Norvegijos buvo atvykęs ir altininkas Povilas Syrrist-Gelgota, derinantis muzikinę veiklą Norvegijoje ir Lietuvoje. Pastaraisiais metais pandeminė situacija atlikėją kiek atitolino nuo pasirodymų tėvynėje, todėl dabar jis surengė ne vieną koncertą, tarp jų ir solinį spalio 3 d. Muzikos svetainėje.
Sekmadienį, rugsėjo 18 d., Ventspilio koncertų salėje „Latvija“ naujasis sezonas bus pradėtas koncertu „Rudens darbai“ – su Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio ,,Synaesthesis” pristatoma programa, skirta Vilniaus miesto 700 metų gimtadieniui