Naujienos

Jubiliejinė knyga „Musica humana. 50 metų“: kupina muzikos ir dėkingumo

Jubiliejinė knyga „Musica humana. 50 metų“: kupina muzikos ir dėkingumo

2024-06-11, Kazys Daugėla

Ypatingą jubiliejų Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblis „Musica humana“ švenčia ne tik koncertais ir pasirodymais, bet ir išleista knyga „Musica humana. 50 metų“, kurioje atsispindi ne tik nueitas kelias, bet ir visa jį lydinti šiluma bei dėkingumas. Knygos autorius, dabartinis „Musica humana“ meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris, sako gražius žodžius visiems, kurie prisidėjo prie šio leidinio atsiradimo.

GIEDRIUS KUPREVIČIUS — CODA

GIEDRIUS KUPREVIČIUS — CODA

2024-05-17, Arvydas JUOZAITIS

Tai pataikiau – sumaniau parašyti „Muzikos barams“! Tarti kelis žodžius apie Giedrių Kuprevičių. Jau tą akimirką, kai sumanymą ištariau vyriausiajai redaktorei Audronei, susigūžiau lyg patekęs į juodąją kosmoso skylę. Kas čia mane įkando, koks puikybės šišas apėmė, kad vėl ryžtuosi prabilti apie maestro Giedrių, nors ką tik, 2023 metų pabaigoje prisikalbėjau į valias. Juk iš spaudos išėjo „Kauno saulė“, kurioje apie maestro, jo tėvą Viktorą ir mamą Reginą pasakiau lyg ir viską. Viską apie širdžiai mielą žmogų.

Apdovanojimas Mūzai Rubackytei-Golay

Apdovanojimas Mūzai Rubackytei-Golay

2024-05-02, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

Balandžio 11 d. Vilniuje pianistei Mūzai Rubackytei-Golay įteiktas išskirtinis apdovanojimas – Vengrijos ordino „Už nuopelnus“ Riterio kryžius. Jį įteikė išrinktasis Vengrijos Prezidentas Tamasas Sulyokas. Iškilmingoje apdovanojimo įteikimo ceremonijoje dalyvavo Vengrijos prezidentas Tamásas Sulyokas, Vengrijos ambasadorius Lietuvoje Gáboras Diczházi, kiti garbūs svečiai.

Stanislavas Domarkas švenčia 85 metų sukaktį

Stanislavas Domarkas švenčia 85 metų sukaktį

2024-04-15, Žaneta SKERSYTĖ

Balandžio 15 d. 85-ąjį gimtadienį pasitinka Stanislavas Domarkas, ilgametis Klaipėdos ir Kauno valstybinių muzikinių teatrų vadovas, Mažosios Lietuvos simfoninio orkestro įkūrėjas, tarptautinių festivalių sumanytojas ir nacionalinių veikalų pastatymų puoselėtojas. Neišsenkančia asmenybės jėga, sumanumu ir atsidavimu kilniam muziko pašaukimui visus užkrečiantis pirmasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro garbės dirigentas neretai meiliai vadinamas kūrėjams sėkmę nešančiu talismanu.

Klaipėdiečiai PAGAVO BANGĄ

Klaipėdiečiai PAGAVO BANGĄ

2024-03-28, Žaneta SKERSYTĖ

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras jau šeštą kartą Teatro dienos proga įteikė apdovanojimus „Pagauk bangą“, kurie skirti 2023 m. ambicingiausius kūrybinius iššūkius įveikusiems kūrėjams ir aukščiausias profesinių bangų keteras pasiekusiems menininkams.

Choreografas Vytautas Brazdylis paskelbtas LNOBT solistu emeritu

Choreografas Vytautas Brazdylis paskelbtas LNOBT solistu emeritu

2024-03-16, Renata Baltrušaitytė

Baleto artistui, baletmeisteriui, choreografui ir baleto pedagogui Vytautui Brazdyliui suteiktas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solisto emerito garbės vardas.

Profesoriaus Algirdo Budrio 85-mečiui

Profesoriaus Algirdo Budrio 85-mečiui

2024-03-15, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

1989 m. Pamelos Weston parengtoje knygoje „Pasauliniai klarneto virtuozai“ A. Budrys minimas tarp keturiasdešimties geriausiųjų. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui A. Budrys 1999 m. apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu, jam paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

VĖRINYS VERONIKAI

VĖRINYS VERONIKAI

2024-02-08, Mb.info

VĖRINYS VERONIKAI. Profesorės Veronikos Vitaitės 85 metų sukakčiai

LNOBT išrinko Metų solistus

LNOBT išrinko Metų solistus

2024-02-08, Renata Baltrušaitytė

LNOBT išrinko Metų solistus: jais tapo V. Miškūnaitė, M. Kastorina, K. Smoriginas ir G. Žukovskis Artistai vaidina žiūrovų džiaugsmui, tad ir apdovanojimai jiems teikiami teatro publikos akivaizdoje. Ši tradicija išsaugota: Metų solistai iškilmingai apdovanoti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje prieš prasidedant spektakliui.

Pianistų dinastija koncertu su LNSO paminės Veronikos Vitaitės 85-metį

Pianistų dinastija koncertu su LNSO paminės Veronikos Vitaitės 85-metį

2024-01-23, Skirmantė Valiulytė

Sausio 27 d. Nacionalinės filharmonijos scenoje su Roberto Šerveniko diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) muzikuos pianistų dinastija: Veronika Vitaitė, Aleksandra Žvirblytė ir Paulius Anderssonas. Trys pianistų šeimos kartos vienoje scenoje susitiks paminėti dviejų iškilių progų – profesorės Veronikos Vitaitės 85-mečio ir 268-ojo Wolfgango Amadeus Mozarto gimtadienio.

SVEIKI SULAUKĘ NAUJŲJŲ METŲ

SVEIKI SULAUKĘ NAUJŲJŲ METŲ

2023-12-31, Audronė ŽIGAITYTĖ

Štai ir vėl metų ratas apsisuko ir už slenksčio 2024 metai. Gyvename ypatingu laiku. Karai, pandemijos, krizės... Kaip niekad anksčiau privalome džiaugtis kiekviena diena ir vienas kitu. Kol dar esame, kol dar galime ir norime dirbti, kol dar šalia turime brangiausius žmones, artimuosius, kolegas... publiką...

60 METŲ SIEKIANT HORIZONTO. Pianistės Alos Bendoraitienės jubiliejui

60 METŲ SIEKIANT HORIZONTO. Pianistės Alos Bendoraitienės jubiliejui

2023-12-25, Tomas BAKUČIONIS

Spalio 22-osios vakarą gausus muzikų ir muzikos mylėtojų būrys susirinko į „Organum“ salę į ypatingą šventinį koncertą - pianistė ir fortepijono pedagogė Ala Bendoraitienė šventė savo jubiliejinę sukaktį. Kartu su jubiliate scenoje taip pat išvydome gražų būrį puikių muzikos atlikėjų, klausėmės įvairios ir spalvingos programos, kas atspindėjo plačią ir įvairiapusišką jubiliatės kūrybinę veiklą. (11099)

Paskelbti 2023 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.

Paskelbti 2023 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.

2023-12-11, Mb.inf.; LRKM.inf.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius dr. Arūnas Gelūnas paskelbė 2023 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus.

Išminti takai į naujas ganyklas neveda...

Išminti takai į naujas ganyklas neveda...

2023-12-05, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

Paskutiniai šių metų kalendoriaus lapeliai ne tik matuoja nugyvento laiko atkarpą, bet ir įvertina jos kokybę. Nuo rugsėjo aktyviai dirbęs klasėse, nenuspėjamose erdvėse repetavęs, lapkričio 27 d. Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos kolektyvas pažymėjo mokyklos penkiasdešimtmetį. „Išminti takai į naujas ganyklas neveda. Leiskis keliais, atskleidžiančiais gyvenimo grožį.“ Man atrodo, kad visa šios mokyklos istorija atliepia šią Biblijoje išsakytą mintį. (13882)

DIDŽIOJI MUZIKŲ ŠVENTĖ 2023 ĮVYKO! (1)

DIDŽIOJI MUZIKŲ ŠVENTĖ 2023 ĮVYKO! (1)

2023-10-04, Andrius KASPARAITIS

Spalio 1 d., sekmadienį, LDK Valdovų rūmuose įvyko svarbiausias Lietuvos muzikų sąjungos metų renginys, 27 kartą surengta DIDŽIOJI MUZIKŲ ŠVENTĖ. Pasaulinę muzikos dieną kiekvienais metais kartu švęsti kviečianti Lietuvos muzikų sąjunga šventinio vakaro metu tradiciškai, jau dvidešimt antrą kartą (prizai teikiami nuo 2021 metų) apdovanojo ir 2023 m. AUKSINIO DISKO laureatus.