Paskelbti 2017 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai
Paskelbta, kam paskirtos 2017 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos
Paskelbta, kam paskirtos 2017 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos
Lapkričio 25 d. Plungės kultūros centre visą dieną skambėjo saksofono muzika, įstabiausius kūrinius atliko daugiau nei 50 saksofono muzikos mylėtojų ir muzikos profesionalų iš įvairių Lietuvos miestų. II Nacionaliniame Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurse-festivalyje pasirodė dviejų kategorijų dalyviai: A kategorijoje varžėsi vaikai ir jaunimas, o B kategorijoje suaugę saksofonininkai solistai ir ansambliai.
Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje gruodžio 1 d. buvo paskelbtas Vilniaus fortepijono festivalio baigiamojo koncerto „Į plačius vandenis“ recenzijų konkurso laureatai. Slaptu balsavimu komisija išrinko konkurso nugalėtoją – juo tapo Ignas Gudelevičius, parašęs recenziją „Klasikinės muzikos spindesys pakeleivių susitikime“.
Dirigentas Modestas Barkauskas laimėjo trečią vietą savaitgalį Katovicuose (Lenkija) pasibaigusiame prestižiniame X tarptautiniame Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkurse.
Lapkričio 15 d. baleto spektaklis „Eglė žalčių karalienė“ skiriamas buvusio LNOBT šokėjo ir teatro vyriausiojo choreografo Vytauto Brazdylio 70-mečiui. Teatro Raudonojoje fojė atidaroma jo kūrybinį kelią nušviečianti paroda.
Sofija Jonaitytė – artistė, kuriai puikiai dera apibūdinimas „teatro žmogus“. Tiesą sakant, reiktų gerai paieškoti labiau šio teatro žmogaus negu jinai, vaikščiojanti po didingą LNOBT pastatą nuo pat jo atidarymo 1974 m.
Ten, kur baigiasi žodis, prasideda muzika, galinti išgelbėti pasaulį...
Jauna kompozitorė Goda Marija Gužauskaitė tapo Grace (Austrija) surengto atviro Europos studentų 3D garso kūrinių konkurso nugalėtoja. Konkursas vyko rugsėjo 7–10 d. Tarptautinės erdvinio garso konferencijos „ICSA 2017“ metu.
Kamerinės muzikos koncertas „Romantikai – romantikams“ Filharmonijos Didžiojoje salėje vyks spalio 6 d., ketvirtadienį, 19 val. „Romantikai – romantikams“ – taip svajingai pavadintame kamerinės muzikos koncerte šio žanro korifėjai Lietuvoje Čiurlionio kvartetas ir pianistas Petras Geniušas atliks Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Roberto Schumanno ir Antoníno Dvořáko kūrinius. Romantikams šis spalio 6-osios koncertas Filharmonijos Didžiojoje salėje yra nuostabi dovana. O dovanojimo džiaugsmą patiems muzikams stiprins tai, kad koncertu bus paminėtas Čiurlionio kvarteto senbuvio, jaunatviškojo violončelininko Sauliaus Lipčiaus 70-metis ir kūrybinės veiklos 50-metis.