Naujienos

RIGOLETAS: premjerų maratonas prasidėjo - pirmoji

RIGOLETAS: premjerų maratonas prasidėjo - pirmoji

2022-09-17, Renata Baltrušaitytė

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras penktadienio vakarą iškilmingai pasitiko pirmosios naujojo sezono premjeros svečius. O ji – tikrai ypatinga: žiūrovams pristatytos Giuseppe’s Verdi operos „Rigoletas” pastatymas gimė didingoje garsaus italų režisieriaus Franco Zeffirelli (1923–2019) vaizduotėje.

Tarp jūros atspindžių ir Bolero ritmų

Tarp jūros atspindžių ir Bolero ritmų

2022-09-17, Audronė ŽIGAITYTĖ

Rugsėjo 16 d. Filharmonijos Didžiojoje salėje 82-ąjį koncertų sezoną pradėjo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Sezono atidarymo koncerte rugsėjo 16-ąją su M. Pitrėno diriguojamu LNSO griežė violončelės virtuozas iš Vengrijos Istvánas Várdai, tlikęs savo tėvynainio kompozitoriaus Andráso Mihály Koncertą violončelei ir orkestrui. Taip pat koncerte skambėjo spalvinga lietuvių muzikos drobė – Eduardo Balsio poema „Jūros atspindžiai“, ją lydėjo aistringa valsų siuita iš garsiosios Richardo Strausso operos „Rožės kavalierius“ bei ugningasis Maurice’o Ravelio „Bolero“.

„La voce sola“. Unikalus kompozitorės Barbaros Strozzi balsas

„La voce sola“. Unikalus kompozitorės Barbaros Strozzi balsas

2022-09-13, Renata DUBINSKAITĖ

ŽINOMA SENOSIOS MUZIKOS ATLIKĖJA IR PROPAGUOTOJA MECOSOPRANAS RENATA DUBINSKAITĖ KARTU SU ANSAMBLIU „CANTO FIORITO“ (VADOVAS RODRIGO CALVEYRA) ĮRAŠĖ KOMPAKTINĘ PLOKŠTELĘ „LA VOCE SOLA“ (IŠLEIDO KOMPANIJA „BRILLIANT CLASICS“), SKIRTĄ BAROKO EPOCHOS DAINININKEI IR KOMPOZITOREI BARBARAI STROZZI (1619–1677), VIENAI IŠKILIAUSIŲ XVII A. ITALŲ MUZIKOS KŪRĖJŲ BEI VIENAI PIRMŲJŲ PROFESIONALIŲ MOTERŲ KOMPOZITORIŲ.

ČIURLIONIO ŽEMĖJE SKAМBA MUZIKA

ČIURLIONIO ŽEMĖJE SKAМBA MUZIKA

2022-09-12, Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

Druskininkuose vykstantis profesorės Veronikos Vitaitės sumanytas festivalis-konkursas „Muzika be sienų“ siekia pradedantiems muzikantams betarpiškai pajusti muzikos meno gelmes, patirti gimstančių garsinio pasaulio paslaptis, scenos žavesį, suteikti galimybių patirti muzikos prasmių paieškos procesą. Ne uždaroje keturkampėje klasėje, ne mokytojui „dresiruojant“, bet laisvoje erdvėje, jaučiant sąlytį su gamta ir klausančiuoju. 

Koncertų ciklas „Pučiamųjų vasaros spalvos“

Koncertų ciklas „Pučiamųjų vasaros spalvos“

2022-09-08, Lukrecija STONKUTĖ

„Muzika yra sielų žvejyba“ – taip liepos 13, 20 ir 27 dienų, Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos (toliau LR VRM) Reprezentacinio pučiamųjų orkestro organizuojamą koncertų ciklą „Pučiamųjų vasaros spalvos“ apibendrino kunigas Algirdas Toliatas. Pasak orkestro direktoriaus Artūro Maniušo bei meno vadovo ir vyr. dirigento Eimanto Anskaičio, kunigas ypač palaiko ir padeda organizuoti, jau tradicija tapusį ir kasmet, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios kiemelyje vykstantį renginį.

Vilniaus miesto gatvėmis kursuojančiame autobuse įvyko įvietintos muzikos festivalio atidarymas

Vilniaus miesto gatvėmis kursuojančiame autobuse įvyko įvietintos muzikos festivalio atidarymas

2022-09-08, Mb.info

Rugsėjo 7-osios rytą prasidėjo jau aštuntasis šiuolaikinės muzikos festivalis „Muzika Erdvėje“. Šį kartą atidarymo ceremonija vyko Vilniaus miesto svečius oro uoste pasitikusiame festivalio autobuse. Oro uostas – Fabijoniškės – oro uostas kursuojančiame 3G maršrute rytinė kelionė vyko „silent disco“ principu. Važiuojantys autobusu turėjo galimybę pirmieji išgirsti specialiai šiam maršrutui sukurtą garsinę instaliaciją. Ritos Mačiliūnaitės bei Aivaro Dočkaus kūrinys „Pirmosios minutės Vilniuje“ kvietė klausti ir diskutuoti. O kelionę į Vilnių apibūdina kaip kelionę į save – nežinia, kaip viskas vyks.

Linkėjimus miesto įkūrimo proga Klaipėdai siuntė broliai pranciškonai

Linkėjimus miesto įkūrimo proga Klaipėdai siuntė broliai pranciškonai

2022-08-03, Žaneta Skersytė

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kartu su partneriais miestui dovanojo išties unikalią dovaną – teatralizuotą miesto įkūrimo istorijos rekonstrukciją vainikavo pasaulinė oratorijos „Sakmė apie Mėmelburgą“ premjera. Sveikiname su 770-uoju gimtadieniu, Klaipėda!

2022-ųjų Vilniaus festivalis. Dienoraštis

2022-ųjų Vilniaus festivalis. Dienoraštis

2022-07-04, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

Vienas reikšmingiausių Nacionalinės filharmonijos, sakyčiau, ir Lietuvos intelektinio gyvenimo reiškinių – Vilniaus festivalis – baigėsi. Nesiimu svarstyti nei jo biudžeto, nei kompanionų – VšĮ „Vilniaus festivaliai“, Vilniaus miesto savivaldybės – indėlio. Tai būtų įdomus, bet sudėtingas procesas. O tiesos ir nesužinotume. Šiandien aišku, kad pagrindinė darbininkė yra Filharmonija, renginiai vyksta sklandžiai ir kitai organizacijai neleidžiama veiklos suvelti.

IX tarptautinis Stasio Vainiūno konkursas

IX tarptautinis Stasio Vainiūno konkursas

2022-07-04, Petras KUNCA

Kovo pabaigoje prasidėjus IX tarptautiniam Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursui pasaulio visuomenę slėgė besitęsianti pandemija, liepsnojantis karas Ukrainoje, stipriai kintantis socialinis gyvenimas. Pasiruošimas konkursui buvo pakibęs ore, organizatoriams kilo neramių minčių apie galimą renginio datų nukėlimą. Tai, kad tokiomis nelengvomis aplinkybėmis konkursas įvyko, galėtume pavadinti tiesiog stebuklu, atsitikusiu dėl viso būrio jį rengusių atkaklių, kultūrai pasišventusių žmonių veiklos. Manau, tam pagrindą sudarė ir valstybės kultūros politika, tų dramatiškų išbandymų metu padėjusi išlaikyti stabilią kultūros raidą, principingai vykdyti įsipareigojimai remti Lietuvoje rengiamus tarptautinius profesionalaus meno konkursus.

Netikėti susitikimai

Netikėti susitikimai

2022-07-02, Saulė PINKEVIČIENĖ

Birželio 11 d. Alytuje viešėjo Lietuvos ir Vokietijos violončelininkas, pedagogas, dirigentas prof. Davidas Geringas. Svečias surengė koncertą miesto visuomenei, meistriškumo pamoką Alytaus muzikos mokyklos simfoniniam orkestrui „Svajonė“, susitiko su Alytaus meru Nerijumi Cesiuliu.

Lietuviškasis Stanislavo Moniuškos muzikos atgimimas arbatvakaryje „Namų dainos“

Lietuviškasis Stanislavo Moniuškos muzikos atgimimas arbatvakaryje „Namų dainos“

2022-06-29, Ieva KANANAVIČIŪTĖ

S. Moniuškos gimimo ir mirties atgarsiai bei M. Piaseckaitės-Šlapelienės gimimo dienos paminėjimas, atgimė teatro „Arbatvakariai“ sukurtos premjeros forma – šių metų birželio 5 d. Vilniaus publikai Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje buvo pristatytas arbatvakaris „Namų dainos“, atliepiantis S. Moniuškos 12 „Namų dainyno“ sąsiuvinius ir ne tik.

Paskutinis Valstybinio simfoninio orkestro koncertų sezono akordas

Paskutinis Valstybinio simfoninio orkestro koncertų sezono akordas

2022-05-22, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

Valstybinis simfoninis orkestras sezono baigiamajam koncertui programėlių neparengė, tačiau kaip visada elegantiškai, gražia kalba į susirinkusius kreipėsi Laūra Karnavičiūtė. Valstybiniam simfoniniam orkestrui dirigavo Gintaras Rinkevičius.

Vilniaus arsenalo koncertas – jubiliejui ir Atvelykiui

Vilniaus arsenalo koncertas – jubiliejui ir Atvelykiui

2022-04-24, Kristupas Antanaitis

Nepakartojamas, žavingas, kerintis – nuostabus! Tokiais epitetais galima pavadinti Atvelykiui skirtą, tradicinį kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ koncertą, įvykusį balandžio 24-osios popietę Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Ansamblio nariai Laima Šulskutė (fleita), Rolandas Romoslauskas (altas) bei Sergėjus Okruško (fortepijonas) jau daugybę metų džiugina vilniečius ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių klausytojus unikaliais koncertais, mat sugeba derinti baroką, klasicizmą ir romantizmą su šiuolaikine lietuvių muzika.

Kaip radosi fundamentali kategorija „muzikos žanras“ arba „muzikos genotipas“

Kaip radosi fundamentali kategorija „muzikos žanras“ arba „muzikos genotipas“

2022-04-22, Gražina DAUNORAVIČIENĖ

Kalbėdami apie muzikos tipologinių fenomenų (rūšis, žanras) universalumo bei ilgaamžiškumo paslaptį, turime nurodyti jų ontinę paskirtį integraliai apibendrinti pamatinius muzikos kūrinių kilmės, kompozicinės organizacijos ir funkcionavimo aspektus. Kita fundamentinė šių fenomenų ypatybė – jų vidinės struktūros bei funkcijų plastiškumas, gebėjimas atspindėti kūrinio transformacijas jo genetiniame kode. 

Koncertuose Vilniuje ir Biržuose – giesmės iš bernardinų rankraščių

Koncertuose Vilniuje ir Biržuose – giesmės iš bernardinų rankraščių

2022-04-19, Beata Baublinskienė

Atvelykio savaitgalį, balandžio 23 ir 24 d., Vilniaus arkikatedros bazilikos choras „Schola Gregoriana Vilnensis“ kviečia į du koncertus Biržuose ir Vilniuje, kurių metu bus pristatomas naujas choro įgiedotas albumas „Gaude Maria Virgo. Giesmės iš senųjų Vilniaus rankraščių“ (2021). Diriguojamas grigališkojo choralo žinovo iš Lenkijos Michało Sławeckio, choras atliks po amžių pertraukos gyvam skambėjimui prikeltas grigališkąsias giesmes iš XIV–XV a. Vilniaus bernardinų rankraščių, šiuo metu saugomų Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje.