Naujienos

Vilniaus arsenalo koncertas – jubiliejui ir Atvelykiui

Vilniaus arsenalo koncertas – jubiliejui ir Atvelykiui

2022-04-24, Kristupas Antanaitis

Nepakartojamas, žavingas, kerintis – nuostabus! Tokiais epitetais galima pavadinti Atvelykiui skirtą, tradicinį kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ koncertą, įvykusį balandžio 24-osios popietę Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Ansamblio nariai Laima Šulskutė (fleita), Rolandas Romoslauskas (altas) bei Sergėjus Okruško (fortepijonas) jau daugybę metų džiugina vilniečius ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių klausytojus unikaliais koncertais, mat sugeba derinti baroką, klasicizmą ir romantizmą su šiuolaikine lietuvių muzika.

Kaip radosi fundamentali kategorija „muzikos žanras“ arba „muzikos genotipas“

Kaip radosi fundamentali kategorija „muzikos žanras“ arba „muzikos genotipas“

2022-04-22, Gražina DAUNORAVIČIENĖ

Kalbėdami apie muzikos tipologinių fenomenų (rūšis, žanras) universalumo bei ilgaamžiškumo paslaptį, turime nurodyti jų ontinę paskirtį integraliai apibendrinti pamatinius muzikos kūrinių kilmės, kompozicinės organizacijos ir funkcionavimo aspektus. Kita fundamentinė šių fenomenų ypatybė – jų vidinės struktūros bei funkcijų plastiškumas, gebėjimas atspindėti kūrinio transformacijas jo genetiniame kode. 

Koncertuose Vilniuje ir Biržuose – giesmės iš bernardinų rankraščių

Koncertuose Vilniuje ir Biržuose – giesmės iš bernardinų rankraščių

2022-04-19, Beata Baublinskienė

Atvelykio savaitgalį, balandžio 23 ir 24 d., Vilniaus arkikatedros bazilikos choras „Schola Gregoriana Vilnensis“ kviečia į du koncertus Biržuose ir Vilniuje, kurių metu bus pristatomas naujas choro įgiedotas albumas „Gaude Maria Virgo. Giesmės iš senųjų Vilniaus rankraščių“ (2021). Diriguojamas grigališkojo choralo žinovo iš Lenkijos Michało Sławeckio, choras atliks po amžių pertraukos gyvam skambėjimui prikeltas grigališkąsias giesmes iš XIV–XV a. Vilniaus bernardinų rankraščių, šiuo metu saugomų Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje.

DŽIAZAS SUGRĮŽTA Į BIRŠTONĄ.  ĮVAIROVĖ IR VERŽLUMAS PO KETVERIŲ METŲ.

DŽIAZAS SUGRĮŽTA Į BIRŠTONĄ. ĮVAIROVĖ IR VERŽLUMAS PO KETVERIŲ METŲ.

2022-04-16, Tomas Bakučionis

Per visą 42 metų Birštono džiazo festivalio istoriją tik 2020-ais suplanuotas ir pilnai parengtas festivalis neįvyko dėl pasaulį užplūdusios Covid-19 pandemijos. Pasak festivalio vadovo ir organizatoriaus Zigmo Vileikio, į šiųmetį festivalį persikėlė apie 80 procentų programos iš 2020 metų. Nuotraukos autorė Daiva Klovienė.

Psichologas Paulius Rakštikas apie buvimą čia ir dabar: „Nepražiopsokime gyvenimo“

Psichologas Paulius Rakštikas apie buvimą čia ir dabar: „Nepražiopsokime gyvenimo“

2022-04-15, Arnoldas Remeika

„Net neįtartumėte, kiek daug emocinių sunkumų susitvarko, kai sustyguojame fizinį aktyvumą, miegą, bent kiek sveikiau ir mažiau pavalgome“, – teigia psichologas, atidos (angl. mindfulness) mokytojas Paulius Rakštikas, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) vedantis didelio darbuotojų susidomėjimo sulaukusius emocinės sveikatos stiprinimo mokymus.

Ukrainos muzikologų bendruomenės pareiškimas

Ukrainos muzikologų bendruomenės pareiškimas

2022-04-13, Mb.info

Ukrainos muzikologų bendruomenės pareiškimas muzikams, muzikologams, kultūros įstaigoms ir visuomeninėms organizacijoms visame pasaulyje lietuvių ir anglų kalbomis

Simonos Smirnovos albumo „Bird Language“ premjera

Simonos Smirnovos albumo „Bird Language“ premjera

2022-04-05, Lukrecija STONKUTĖ

Kiek daugiau nei prieš du dešimtmečius Simona Smirnova su kanklėmis rankose skubėdavo į pamokas Jonavos menų mokykloje, vėliau – Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje. Baigusi Ignalinos Česlovo Kudabos gimnaziją, studijavo džiazo vokalą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Beveik iškart po bakalauro studijų gilinti muzikinių žinių ji išvyko į Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV). Šiuo metu S. Smirnova, jau dešimtmetį gyvenanti Niujorke, aktyviai koncertuoja, yra gerai žinoma džiazo vokalistė, kompozitorė ir kanklininkė.

Nijolės Ambrazaitytės žvaigždė

Nijolės Ambrazaitytės žvaigždė

2022-01-24, Akademikas, profesorius emeritas Šarūnas Raudys

Ką tik (sausio 20 d.) Mokslų akademijos salėje prisiminėme Lietuvos operos ir baleto teatro solistės mecosoprano Nijolės Ambrazaitytės gyvenimą ir jos indėlį į Lietuvos kultūrą. Nijolei, Sibiro tremtinei, Lietuvos Atkuriamojo Seimo deputatei, SSSR liaudies artistei sekantį mėnesį būtų sukakę 83 metai. Kartu, tai buvo ir M.Riomerio universiteto profesorės, V. Kudirkos premijos laureatės Ritos Aleknaitės-Bieliauskienės monografijos “Nijolės Ambrazaitytės žvaigždė“ pasirodymas. 

Ar bus šiemet užgavėnės?

Ar bus šiemet užgavėnės?

2022-01-24, Antanas Fokas.

Sutaras/Kukū records SMF 061 2022 58:13 Žinoma, kad Jūs galite važinėtis po pasaulį kada tik norite ir kur tik norite. Kiekvieno lietuvaičio kraujyje užkoduotas Kolumbo kodas ir noras pažinti, pamatyti, pabandyti, paragauti ir taip toliau. Ne šiaip sau paplitęs posakis – lietuvių, kaip ir žvirblių, - rasi bet kuriame pasaulio kampelyje. Bet va, - nuvažiuokite Jūs į UŽGAVĖNES, į „Užgavėnių respubliką“, savo dydžiu prilygstančia vienai dienai, turinčiai savo sandarą, tvarką, reglamentą, gyventojus ir netgi savo meniu....

Olga Peretyatko dainuoja Lietuvoje

Olga Peretyatko dainuoja Lietuvoje

2022-01-23, Rita ALEKNAITĖ-BIELIAUSKIENĖ

Rita Aleknaitė-BieliauskienėSausio 16 d. Nacionaliniame operos ir baleto teatre Operos meno vadovas Sesto Quatrini surengė karjerą pasaulio teatrų scenose kuriančios dainininkės Olgos Peretyatko gala (šventišką) koncertą Vilniuje. O sausio 19-ąją jos laukė vaikystės miestas – Visaginas. 

Išleistos Ramintos Šerkšnytės „Saulos dainos“ gyvuoja ir už teatro ribų

Išleistos Ramintos Šerkšnytės „Saulos dainos“ gyvuoja ir už teatro ribų

2022-01-18, Lietuvos muzikos informacijos centro nuotraukos ir informacija

Lietuvos muzikos informacijos centras išleido Lietuvoje ir pasaulyje plačiai atliekamos kompozitorės Ramintos Šerkšnytės natų leidinį „Saulos dainos“ mecosopranui ir fortepijonui arba klavesinui. Tai septynių dainų ciklas, gimęs iš Valentino Masalskio režisuoto spektaklio „Saula“.  

Triguba proga švęsti simfoninio orkestro koncerte „Marių pasakos“

Triguba proga švęsti simfoninio orkestro koncerte „Marių pasakos“

2022-01-17, Mb.info

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) simfoninio orkestro, diriguojamo jo vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio, koncertu „Marių pasakos“ paminėtos trys svarbios datos: Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos, teatro 35-erių veiklos metų sukaktis ir 2022-ųjų, skirtų pasakoms, pradžia.

Naujas žurnalo „Lithuanian Music Link“ numeris šiemet kitoks

Naujas žurnalo „Lithuanian Music Link“ numeris šiemet kitoks

2022-01-17, Mb.info

Lietuvos muzikos informacijos centras metus užbaigia išleisdamas naują žurnalo „Lithuanian Music Link“ numerį, kuriame užsienio auditorijai pristatoma šalies muzikos scenos temų įvairovė. 24-asis numeris skaitytojus pasieks atsinaujinęs: ankstesnes žurnalo redaktores Astą Pakarklytę ir Liną Navickaitę-Martinelli šiemet pakeitė Ilmė Vyšniauskaitė.

Laisvės gynėjų dienos renginius vainikavo G. Verdi Requiem

Laisvės gynėjų dienos renginius vainikavo G. Verdi Requiem

2022-01-14, Renata Baltrušaitytė

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pratęsė tradiciją sausio 13-osios vakarą kviesti publiką į prisiminimus ir dvasią pakylėjančius sakralinės muzikos koncertus. Šįkart teatro salėje aidėjo dramatiškasis Giuseppe‘s Verdi Requiem, atliekamas LNOBT simfoninio orkestro ir choro. Solines partijas giedojo Chiara Isotton (sopranas), Justina Gringytė (mecosopranas), Kristian Benedikt (tenoras) ir Kostas Smoriginas (bosas). Dirigavo teatro Operos meno vadovas Sesto Quatrini.

Ansamblis „Classic+“ surengė šventinį koncertą Trakų Vokės dvaro sodyboje

Ansamblis „Classic+“ surengė šventinį koncertą Trakų Vokės dvaro sodyboje

2022-01-03, Mb.info

Ansamblio „Classic+“ atlikėjos ir įkūrėjos operos solistė Julija Karaliūnaitė, pianistė Simona Zbarauskaitė, arfininkė Viktorija Smailytė ir akordeonininkė Agnė Dūkštaitė paruošė išskirtinę programą šventiniam laikotarpiui, kurioje skambėjo ne tik garsiojo Astoro Piazzollos kūriniai, bet ir pasaulinė premjera - estų kompozitoriaus Roberto Jürjendalio specialiai ansambliui sukurtas kūrinys tango tema „Final revolution“. Muzikės koncertą surengė Trakų Vokės dvaro sodyboje gruodžio 27 d.