Naujienos

Svajonių kruizas Baltijos jūra – Luko Geniušo rečitalis Paryžiuje

Svajonių kruizas Baltijos jūra – Luko Geniušo rečitalis Paryžiuje

2017-03-05, Gabrielė Sližytė

„Baltijos jūros pakrantėje“ – taip buvo pavadintas priešpaskutinis sausio mėnesio savaitgalis, kada Prancūzijos radijo koncertų salėse ir studijose įvyko septyni koncertai, kuriuose skambėjusi muzika sukurta Baltijos, Skandinavijos ar kitose šalyse, besidalijančiose Baltijos jūros pakrantę. Koncertuoti tą savaitgalį į Paryžių buvo pakviesti daugelis tų šalių atlikėjų, tarp jų ir pianistas Lukas Geniušas.

Arvydo Malcio 60-mečiui

Arvydo Malcio 60-mečiui

2017-03-01, Daiva Tamošaitytė

2017 m. vasario 24 d., penktadienį, 19.00 val. Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko kompozitoriaus Arvydo Malcio (g. 1957 vasario 22) kūrybos vakaras, skirtas kompozitoriaus 60-mečiui.

Pierre‘o Thilloy „Khojaly 613“ – kūrinys, skirtas genocido aukų atminimui

Pierre‘o Thilloy „Khojaly 613“ – kūrinys, skirtas genocido aukų atminimui

2017-02-22, Daiva Tamošaitytė

Šiomis dienomis Lietuvoje vyksta renginiai, skirti žudynių, vykusių 1992 metų vasario 26 dieną Azerbaidžano mieste Chodžaly, aukų atminimo 25-mečiui. Vasario 20 dieną Vilniaus rotušėje vyko iškilmingas koncertas, kurį organizavo Europos Azerbaidžano asociacija, Azerbaidžano ambasada Lietuvoje ir tarptautinis Heydaro Aliyevo fondas „Justice for Khojaly“.

„Kremerata Baltica“ 20–mečiui ir Gidono Kremerio 70–mečiui

„Kremerata Baltica“ 20–mečiui ir Gidono Kremerio 70–mečiui

2017-02-19, Daiva Tamošaitytė

Virtuozas smuikininkas, dirigentas, daugelio šalių aukštųjų muzikos mokyklų ir universitetų, tarp jų LMTA (2016) garbės daktaras, šiuolaikinės muzikos propaguotojas ir pasaulinių premjerų iniciatorius bei atlikėjas, naujo kamerinio stiliaus kūrėjas, 4 knygų apie muzikos meną autorius – tai Gidonas Kremeris, vasario 27 dieną atšventęs 70 metų sukaktį ir jubiliejinį turnė pradėjęs vasario 18 dieną Vilniuje, nacionalinėje filharmonijoje su savo įkurtu trijų Baltijos šalių jaunimo kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“, kuriam vasario 9 d. sukako dvidešimt.

Aleksandra Žvirblytė ir Ignaco F. Dobrzyńskio kūrinio premjera

Aleksandra Žvirblytė ir Ignaco F. Dobrzyńskio kūrinio premjera

2017-02-05, Daiva Tamošaitytė

2017 m. vasario 4 d. Nacionalinėje filharmonijoje skambėjo du įdomūs kūriniai: Ignaco Felikso Dobrzyńskio koncertas fortepijonui ir orkestrui As–dur, op. 2, kurį atliko Aleksandra Žvirblytė bei Roberto Šerveniko diriguojamas LNSO ir Arnoldo Schönbergo simfoninė poema „Pelėjas ir Melisanda“, op. 5.

KANKLIŲ IR BIRBYNIŲ MUZIKOS REČITALIAI

KANKLIŲ IR BIRBYNIŲ MUZIKOS REČITALIAI

2017-01-10, Regina Marozienė

Kultūra ir brandus jos suvokimas – svarbūs jauno žmogaus visaverčio ugdymo komponentai. Pasaulio kultūros pažinimas vaikui prasideda nuo savo tautos kultūros suvokimo, įvairiapusis jos išmanymas jaunajai kartai suteikia etninio tapatumo, tautinio pasididžiavimo atsparą, padedančią saugiau jaustis pasaulinės globalizacijos ir tautų niveliacijos eroje.

Krzysztofui Pastorui – 60

Krzysztofui Pastorui – 60

2016-12-19, Audronė Žiūraitytė

Krzysztofui Pastorui – 60. Krzysztofas Pastoras – LNOBT Baleto trupės meno vadovas nuo 2011 m. spalio, tačiau su trupe pradėjo bendradarbiauti prieš 20-metį. LNOBT K. Pastoras yra pastatęs baletus Karmen (1997), Vasarvidžio nakties sapnas (1998), Acid City (2002), Tristanas ir Izolda (2012), Spragtukas (2014), Bolero (2015), Romeo ir Džuljeta (2016).

Luko Geniušo ažūras: Čaikovskis, Ravelis

Luko Geniušo ažūras: Čaikovskis, Ravelis

2016-12-11, Daiva Tamošaitytė

Gruodžio 10-osios vakarą, Vilniuje gražiai snyguriuojant, į Filharmonijos salę susirinko daug melomanų pasiklausyti Luko Geniušo, kuris su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno, skambino P. Čaikovskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 b-moll, op. 23, ir Mauriceˊo Ravelio Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 G-dur. Bisui pianistas jau ne pirmą kartą pasirinko Leonido Desiatnikovo pjesę, stilistiškai labai tikusią po Ravelio.

Saulius Prūsaitis – Atlikėjas iš didelės raidės...

Saulius Prūsaitis – Atlikėjas iš didelės raidės...

2016-11-26, Virginija Kligytė

"Vakar (lapkričio 25) buvau Sauliaus Prūsaičio koncerte "Vaikas iš didelės raidės". Nuo pat koncerto pradžios atidžiai klausiausi daininko ir gėrėjausi jo tiksliu intonavimu...Neišgirdau nė karto, kad „nepataikytų į tonaciją“... Kaip gera, kai popso žvaigždė „pataiko“ į tonaciją...", - sakė dvidešimtmetė koncerto klausytoja.

Pop muzika su perukais

Pop muzika su perukais

2016-11-21, Asta Vaitkevičiūtė-Skliutė

Pilnutėlė šv. Kotrynos bažnyčia lapkričio 13-osios vakarą sulaikiusi kvapą klausė naujo, nematyto ir negirdėto Lietuvoje projekto „Pop muzika su perukais“. Kas gali būti įdomaus, kai scenoje stovi tik klavesinas ir griežia styginių kvartetas - eilinė senajai muzikai atlikti būdinga instrumentų sudėtis?

Teskamba laisvės muzika laisvoje Lietuvoje

Teskamba laisvės muzika laisvoje Lietuvoje

2016-11-07, Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

"Teskamba laisvės muzika laisvoje Lietuvoje", - tokiu Krašto apsaugos ministro Juozo Olekos palinkėjimu lapkričio 5 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje prasidėjo vakaras, skirtas paminėti Lietuvos Garbės sargybos kuopos orkestrą. Jo vadovai – kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas, dirigentas – kapitonas Dainius Pavilionis.

Violeta Urmana – UNESCO menininkė taikai

Violeta Urmana – UNESCO menininkė taikai

2016-11-06, Daiva Tamošaitytė

Spalio 30 dieną Nacionalinėje filharmonijoje vyko iškilmingas minėjimas ir koncertas, skirtas Lietuvos įstojimo į UNESCO (Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija) 25–mečiui. Labdaringo koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos Afrikos regiono mergaičių lavinimui.

Ūlos Ulijonos Žebriūnaitės šventė

Ūlos Ulijonos Žebriūnaitės šventė

2016-11-04, Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

Spalio 26 d. Nacionalinėje filharmonijoje koncertą surengė šį kartą Roberto Šerveniko diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras. Vakaro dedikacija nurodė pagrindinį veikėją: ... per la Grand Viola. Nusilenkimą jo didenybei altui ir instrumento šeimininkei Ūlai Ulijonai Žebriūnaitei.

Muzika iš šiaurės

Muzika iš šiaurės

2016-11-04, Daiva Tamošaitytė

Kartu su pirmosiomis snaigėmis ir šaltuku į Lietuvą atskriejo ir muzikos garsai iš šiaurės. Lapkričio 3 dienos vakarą Nacionalinėje filharmonijoje pirmą kartą viešėjo šiauriausias pasaulyje profesionalus simfoninis orkestras. Šis renginys tęsė Skandinavijos šalių kolektyvų ir Nacionalinės filharmonijos bendradarbiavimą, kurio tikslas, pasak Norvegijos ambasadoriaus Lietuvoje Dago Malmerio Halvorseno, „paskatinti jaunus muzikos partnerius veiklai“. Gražia lietuvių kalba pasakytas ambasadoriaus sveikinimo žodis įliejo žibalo į nuotaikingą ir lūkesčių kupiną laukimo nuotaiką: nors Edvardo Griego ar Jeano Sibelijaus kūryba lietuviams palyginti gerai žinoma, visa kita – ypač atlikėjai ir nežinomi autoriai – žadino smalsumą.