Naujienos

Vizualus minimalizmas ir bel canto grožis

Vizualus minimalizmas ir bel canto grožis

2017-06-12, Paulina Nalivaikaitė

Tylos žavesys ir atspalviai

Tylos žavesys ir atspalviai

2017-06-08, Paulina Nalivaikaitė

Paldies, Elīna

Paldies, Elīna

2017-06-06, Paulina Nalivaikaitė

Ar Lietuva gali laimėti „Euroviziją“?

Ar Lietuva gali laimėti „Euroviziją“?

2017-05-02, Eimantas Gricius

Kiekvienais metais bene visas gegužės mėnuo įprastai būna dedikuotas tarptautiniam dainų konkursui – „Eurovizijai“. 2017 metai taip pat ne išimtis – jau 18–tąjį kartą į dainų konkursą deleguojame savo atstovą ginti, reprezentuoti ir parodyti Lietuvos muziką Europai. Kaskart, jį išlydėdami į dainų kovą dėl pirmos vietos, viltingai tikimės, kad gal šie metai mums bus sėkmingi ir atneš „aukso medalį“. Bet ar Lietuva iš tiesų gali paneigti visas įsišaknijusias nuostatas ir kada nors užimti pirmąją vietą didžiausiame Europos konkurse?

Baletas „Piaf“ – proceso ir rezultato akistata

Baletas „Piaf“ – proceso ir rezultato akistata

2017-05-01, Audronė Žiūraitytė

Teatras netampa muziejumi, yra gyvas, kai žiūrovui suteikia galimybę pamatyti įvairius, skirtingus veikalus, o teatro artistai įsisavindami įvairios stilistikos kūrinius plečia savo profesinį akiratį bei meisriškumą, kūrybiškai turtėja. Šiuo požiūriu LNOBT repertuaro patrauklumas laipsniškai didėja, įtraukus šiuolaikinius pasaulinio garso operos ir baleto pastatymus, užsienio bei lietuvių kompozitorių, režisierių, baletmeisterių darbus. Žymaus italų choreografo Mauro Bigonzetti baleto „Piaf“ premjera LNOBT balandžio 21 d. neabejotina šio proceso puošmena. Hanoveryje 2010 m. pastatytą baletą į mūsų sceną „perkelė“ choreografo asistentė, buvusi jo trupės solistė Macha Daudel (Prancūzija), šviesų ir dekoracijų dailininkas Carlo Cerri, šviesų dizaino bendraautorius Massimo Consoli (Italija), kostiumų dailininkai – pats choreografas Bigonzetti ir Ugnė Tamuliūnaitė.

Grupė ,,Subtilu-Z’’ pristatė naująjį albumą

Grupė ,,Subtilu-Z’’ pristatė naująjį albumą

2017-04-27, MB inf

Kovo 25 dienos vakarą šalia Vaidilos teatro driekėsi eilė – instrumentinės muzikos gerbėjai rinkosi į ilgai lauktą grupės ,,Subtilu-Z’’ jau ketvirtojo albumo ,,Grammy Winners’’ pristatymo koncertą.

Velykos su prancūzų muzika sielai...

Velykos su prancūzų muzika sielai...

2017-04-20, Akvilė Laugalytė

Belaukiant Kristaus prisikėlimo šventės, balandžio 13 d. turėjome retą progą išgirsti sakraliosios prancūzų muzikos fortepijonui, atliekamos pianistės Gabijos Rimkutės, kuri jau antrus metus iš eilės kvietė klausytojus patirti dvasinio laukimo džiaugsmą. Koncertas šį kartą buvo numatytas ne Šv. Jonų bažnyčioje, o Piano.lt koncertų salėje, kuri, beje, nuo sakralios erdvės nėra labai nutolusi, nes įsikūrusi prie pat Pranciškonų vienuolyno.

Svajonių kruizas Baltijos jūra – Luko Geniušo rečitalis Paryžiuje

Svajonių kruizas Baltijos jūra – Luko Geniušo rečitalis Paryžiuje

2017-03-05, Gabrielė Sližytė

„Baltijos jūros pakrantėje“ – taip buvo pavadintas priešpaskutinis sausio mėnesio savaitgalis, kada Prancūzijos radijo koncertų salėse ir studijose įvyko septyni koncertai, kuriuose skambėjusi muzika sukurta Baltijos, Skandinavijos ar kitose šalyse, besidalijančiose Baltijos jūros pakrantę. Koncertuoti tą savaitgalį į Paryžių buvo pakviesti daugelis tų šalių atlikėjų, tarp jų ir pianistas Lukas Geniušas.

Arvydo Malcio 60-mečiui

Arvydo Malcio 60-mečiui

2017-03-01, Daiva Tamošaitytė

2017 m. vasario 24 d., penktadienį, 19.00 val. Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko kompozitoriaus Arvydo Malcio (g. 1957 vasario 22) kūrybos vakaras, skirtas kompozitoriaus 60-mečiui.

Pierre‘o Thilloy „Khojaly 613“ – kūrinys, skirtas genocido aukų atminimui

Pierre‘o Thilloy „Khojaly 613“ – kūrinys, skirtas genocido aukų atminimui

2017-02-22, Daiva Tamošaitytė

Šiomis dienomis Lietuvoje vyksta renginiai, skirti žudynių, vykusių 1992 metų vasario 26 dieną Azerbaidžano mieste Chodžaly, aukų atminimo 25-mečiui. Vasario 20 dieną Vilniaus rotušėje vyko iškilmingas koncertas, kurį organizavo Europos Azerbaidžano asociacija, Azerbaidžano ambasada Lietuvoje ir tarptautinis Heydaro Aliyevo fondas „Justice for Khojaly“.

„Kremerata Baltica“ 20–mečiui ir Gidono Kremerio 70–mečiui

„Kremerata Baltica“ 20–mečiui ir Gidono Kremerio 70–mečiui

2017-02-19, Daiva Tamošaitytė

Virtuozas smuikininkas, dirigentas, daugelio šalių aukštųjų muzikos mokyklų ir universitetų, tarp jų LMTA (2016) garbės daktaras, šiuolaikinės muzikos propaguotojas ir pasaulinių premjerų iniciatorius bei atlikėjas, naujo kamerinio stiliaus kūrėjas, 4 knygų apie muzikos meną autorius – tai Gidonas Kremeris, vasario 27 dieną atšventęs 70 metų sukaktį ir jubiliejinį turnė pradėjęs vasario 18 dieną Vilniuje, nacionalinėje filharmonijoje su savo įkurtu trijų Baltijos šalių jaunimo kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“, kuriam vasario 9 d. sukako dvidešimt.

Aleksandra Žvirblytė ir Ignaco F. Dobrzyńskio kūrinio premjera

Aleksandra Žvirblytė ir Ignaco F. Dobrzyńskio kūrinio premjera

2017-02-05, Daiva Tamošaitytė

2017 m. vasario 4 d. Nacionalinėje filharmonijoje skambėjo du įdomūs kūriniai: Ignaco Felikso Dobrzyńskio koncertas fortepijonui ir orkestrui As–dur, op. 2, kurį atliko Aleksandra Žvirblytė bei Roberto Šerveniko diriguojamas LNSO ir Arnoldo Schönbergo simfoninė poema „Pelėjas ir Melisanda“, op. 5.