Paskelbti II Nacionalinio Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurso-festivalio laureatai

Publikuota: 2017-12-02 Autorius: MB inf.
Paskelbti II Nacionalinio Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurso-festivalio laureatai

Lapkričio 25 d. Plungės kultūros centre visą dieną skambėjo saksofono muzika, įstabiausius kūrinius atliko daugiau nei 50 saksofono muzikos mylėtojų ir muzikos profesionalų iš įvairių Lietuvos miestų. II Nacionaliniame Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurse-festivalyje pasirodė dviejų kategorijų dalyviai: A kategorijoje varžėsi vaikai ir jaunimas, o B kategorijoje suaugę saksofonininkai solistai ir ansambliai. Abiejų kategorijų pasirodymuose skambėjo populiarūs, pasauline klasika tapę kūriniai, džiazo melodijos ir improvizacijos lietuviškos muzikos tematika.

Konkurso dalyvių parengtas programas stebėjo ir jų muzikinius įgūdžius vertino profesionali komisija. Komisijos pirmininkas – Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos profesorius, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, komisijos nariai – Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos profesorius, pučiamųjų ir mušamųjų katedros vedėjas - Robertas Beinaris, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamento patarėjas, meno ekspertas - Vygantas Švoba, saksofonininkas, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos magistrantas, Anykščių meno mokyklos mokytojas, l - ojo konkurso laureatas Visvaldas Jonušas ir Klaipėdos miesto meras, docentas - Vytautas Grubliauskas. Komisijos sprendimu baigiamojo konkurso – festivalio vakarinio koncerto metu buvo paskelbti A ir B kategorijų konkurso laureatai ir diplomantai. O iki konkurso-festivalio rezultatų paskelbimo visiems dalyviams buvo surengta saksofono muzikos laboratorija. Tiek dalyviai, tiek jų pedagogai turėjo unikalią galimybę mokytis kartu su prof. Robertu Beinariu ir prof. Petru Vyšniausku.

A kategorijoje III vieta ir 200 Eur piniginis prizas atiteko: Radviliškio muzikos mokyklos saksofonininkų kvartetui: Gvidui Golubevai, Vėjui Špakauskui, Gabrieliui Verdingai, Arnui Česai. II Vieta ir 300 Eur piniginis prizas atiteko Davit Avetisyan iš Elektrėnų. I vieta ir 500 Eur piniginis prizas buvo įteiktas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokiniui Martynui Šerpytčiui. Komisijos sprendimu diplomas už ,,Ansambliškumą“ atiteko Kėdainių muzikos mokyklos saksofonininkų kvintetui: Tomui Urnikiui, Šarūnas Juškai, Robertui Šulcui, Stanislovui Ragauskui, Matui Rušai. Diplomu buvo apdovanotas ir jauniausias A kategorijos konkurso-festivalio dalyvis Jokūbas Jurevičius iš Kėdainių. Diplomas ,,Už geriausiai atliktą kūrinį Lietuvių liaudies dainos tema“ atiteko Anykščių muzikos mokyklos mokinei Urtei Raišelytei.

B kategorijoje III vietą ir 200 Eur piniginį prizą laimėjo Vilniaus kolegijos studentas Vilhelmas Rudys. II vieta ir 300 Eur buvo įteikti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentui Simui Petkevičiui, o B kategorijos pirmos vietos nugalėtoja tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė Paulina Bakšaitė, kuriai atiteko 500 Eur piniginis konkurso-festivalio apdovanojimas.

Plungės kultūros centro direktoriaus, KU Menų akademijos docento Romo Matulio inicijuotas nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas, kurį globojo pats maestro Petras Vyšniauskas, baigėsi vakaro koncertu, kurį dovanojo Plungės kultūros centro simfoninis orkestras (vad. Ieva ir Paulius Lygnugariai), saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas, bei saksofonininkai Martynas Razgus, Jokūbas Serapinas, Henrikas Staponkus. Baigiamasis koncertas suteikė ne tik išskirtines emocijas susirinkusiai pilnutėlei kultūros centro žiūrovų salei, bet ir deramai atspindėjo konkurso keliamus tikslus, kuriais buvo siekiama sudaryti jauniesiems muzikos mylėtojams galimybę pristatyti savo kūrybą ir mokytis iš šios srities profesionalų bei populiarinti saksofono muziką ypač vaikų ir jaunimo tarpe. Visus nepaprastai džiugino dar ir tai, kad tokio aukšto meninio lygio projektai, kurie yra reikšmingi visos šalies kultūros ir meno kūrimo prasme ir apjungiantys šitiek kūrėjų vyksta regione, kad regionas pats kuria profesionaliosios muzikos tradicijas.

II-ojo Nacionalinio Petro Vyšniausko saksofonininkų festivalio – konkurso organizatorius: Plungės kultūros centras. Renginio globėjas profesorius Petras Vyšniauskas. Projekto vadovas Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Renginio partneriai: LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų katedra, KU Menų akademija ir Lietuvos muzikų sąjunga. Renginio rėmėjai LR kultūros ministerija/Lietuvos kultūros taryba, Plungės rajono savivaldybė. Informacinis rėmėjas LRT radijas ir LRT televizija.

 

Susiję nariai

Petras Vyšniauskas

Petras Vyšniauskas

Saksofonininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius

Komentarai