DEVINTĄ KARTĄ KVIEČIA BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJA

Publikuota: 2023-07-21 Autorius: Audronė ŽIGAITYTĖ
DEVINTĄ KARTĄ KVIEČIA BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJA

Tarptautinis Birštono vasaros menų akademijos (BVMA) projektas sumanytas dar 2012 metais.

Tais metais drauge su Davidu Geringu ir japonų balerina Emi Hariyama šalies publikai pristatėme muzikos ir šokio spektaklį „BACH PLUS“. Keliaudami po Lietuvą kartą nakvynei pasirinkome tuomet mums dar nežinomą (!) Birštoną. Rytą išvydome kerintį Birštono gamtos grožį, o vėliau jau mintys apie šį nuostabų Nemuno vingyje įsikūrusį kurortą vis dažniau grįždavo pokalbiuose su Davidu Geringu. Juo labiau kad po gastrolių Lietuvoje mūsų maršrutas nusidriekė į Vokietiją, Kronbergo menų akademiją, kurios ištakos – Mstislavo Rostropovičiaus įsteigti violončelės meistriškumo kursai. Susižavėjus Kronbergo kursų dvasia ir turiniu, mintys sukosi apie tai, kad ir Lietuvoje galėtų rastis tokia menų ir meistriškumo ugdymo oazė.

Visa, kas vyko toliau, buvo daugybė netikėtumų, subrandinusių šiandien jau reiškiniu vadintiną Birštono vasaros menų akademiją ir iš jos išaugusį festivalį „Birštono vasaros muzika“.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė šį išskirtinį muzikos festivalį globoja nuo pirmosios sumanymo akimirkos, nes jos kabinete ir diskutavome apie mūsų pasiūlytą idėją. Šiandien galiu pasidžiaugti ir padėkoti Merei už palaikymą. Juk iki tol teko bendrauti ne su vienos savivaldybės vadovu, bet nė vienam ilgalaikė kūrybinė bendrystė su menininkų asociacija nerūpėjo. O Birštone netrukome sulaukti didžiulės neįkainojamos paramos iš Meno mokyklos kolektyvo, unikalią organizatoriaus patirtį turinčio Zigmo Vileikio ir nedidelio jo vadovaujamo Kultūros centro kolektyvo. Džiugu, kad dėmesį mums nuo tų pirmų dienų rodo ir Birštono sanatorijos, verslo įmonės, ypač „Eglės“ sanatorija ir jos direktorius Artūras Salda, „Tulpė“ – ir Liucija Patinskienė, „Versmė“ – ir Rasa Noreikienė...

O kaip sunku būtų be informacijos rėmėjų, skleidžiančių žinią ne tik Birštone, bet ir artimuose miestuose ir miesteliuose!

Birštone gimė koncertų-spektaklių ir medijų operos idėjos, kurias sėkmingai toliau plėtojame Vilniuje. Jau galime džiaugtis, kad rudenį kviesime į, ko gero, mažiausią Lietuvoje, bet tikrą Medijų operos teatrą.

Tačiau dar grįžkime į sumanymo pradžią.

2013 metų gegužę Birštone surengėme koncertą. Lietuvos kameriniam orkestrui dirigavo Davidas Geringas, su orkestru griežė profesoriaus ugdytiniai. Jau buvo numatytos pirmosios Birštono vasaros menų akademijos gairės ir visi be žodžių supratome: Davidas Geringas – Birštono vasaros menų akademijos krikštatėvis!

Nuotraukoje: Davidas Geringas ir Birštono merė Nijolė Dirginčienė 2013 metais Birštone

Šiais metais ir vėl muzika užliesime ramųjį Nemuno vingiuose prisiglaudusį kurortą. Vėl džiaugsimės vieni kitų laimėjimais ir skvarbiu žvilgsniu ieškosime nesėkmių priežasties.

Mokysimės ir dalinsimės tuo, ko išmokome.

Džiaugsimės muzika ir stengsimės, kad to džiugesio prasmes pajustų kuo daugiau aplink mus esančių žmonių. Juk svarbiausias Birštono vasaros menų akademijos tikslas – ne tik patiems ieškoti meno gelmių ir prasmių, bet ir vesti tuo nuostabiu keliu kuo daugiau klausytojų. Nes kuo daugiau žinai – tuo įstabesnius menų ženklus supranti, tuo didesnę meno galią pajunti. TARP NATŲ – juokaudami suformulavome akademijos moto. Nes labai svarbu pajusti, suvokti, išmokti kalbėti muzikos garsais... Suprasti, ką norėjo pasakyti kompozitorius ir tapti jo kūrybos partneriu...

Būtent todėl laukiame jūsų ne tik vakaro renginiuose. Užsukite pas mus ir į pamokas, susitikimus, diskusijas! Kad ir kokie būtų jūsų kasdieniai pomėgiai, užsiėmimai ar amžius, ieškokime bendrystės – ir tikrai ją rasime.

Visą savaitę nuo liepos 30 iki rugpjūčio 6 dienos užmuzikuosime žaviausią kurortą! Galėsite mėgautis nuostabia džiazo, vokaline muzika, fortepijono rečitaliu, kamerinės muzikos opusais ir teatralizuotu Mozarto operos pastatymu. „Eglės“ sanatorijoje tradiciškai rengsime „Vakaro serenadas“, kurių kulminacija – dar viena Birštono vasaros menų akademijos tradicija tapęs Liaudies dainos konkursas Birštono merės taurei laimėti.

O svarbiausia – su mumis vėl kaip ir prieš dešimtį metų Birštone bus DAVIDAS GERINGAS!

IX Birštono vasaros menų akademijos pedagogai: violončelininkai Davidas Geringas ir Ramutė Kalnėnaitė, smuikininkės Dalia Kuznecovaitė ir Nijolė Prascevičienė, pianistai Petras Geniušas ir Darius Mažintas, dainininkės Asta Krikščiūnaitė, Ekaterina Somicheva (sopranas, Vokietija), Rima Daugėlienė ir Birštono dainorėlių grupę parengusi Reda Černiauskienė, dirigentė, klavesinininkė ir pianistė Ekaterina Porizko (Vokietija). Jauniesiems atlikėjams talkins pianistai Lina Šatkutė, Roberta Daugėlaitė ir Arsenijus Jesaulkovas.

IX Birštono vasaros menų akademijos renginių svečiai ir festivalio „Birštono vasaros muzika“ dalyviai: Petras Vyšniauskas (saksofonas, akordeonas, fortepijonas), Vytautas Labutis (saksofonas, bosinis klarnetas, fortepijonas), Eugenijus Kanevičius (kontrabosas), Arkadijus Gotesmanas (perkusija), Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė (sopranas), Sonata Alšauskaitė (fortepijonas), dailininkė Kristina Norvilaitė. Renginių koordinatorė ir vedėja – pianistė Raimonda Sližienė.

BIRŠTONO VASAROS MUZIKOS RENGINIA
čia

KVIEČIAME REGISTRUOTIS PASYVIUOSIUS DALYVIUS: 
Jaunuosius muzikus, muzikos, meno ir bendrojo ugdymo mokyklų muzikos pedagogus, muzikos meno specialistus ir mėgėjus (bet kokio amžiaus ir specializacijos). 

BVMA Pasyvaus dalyvio studijų kaina nuo 4 dienos – 60 Eur (visi BVMA renginiai)
Visi vienos dienos renginiai – 20 Eur
Pasyviųjų dalyvių (stebėtojų) skaičius ir registracijos data neribojami

Ir pasyvieji, ir aktyvieji dalyviai gaus papildomas kvalifikacijas liudijančius dokumentus (sertifikatus).
Norintiems laiku gauti sertifikatą apie kvalifikacijos kėlimą būtina registruotis el.p. adresu info@muzikusajunga.lt 

Būtini duomenys:
vardas, pavardė, specialybė, telefono numeris ir adresas 

Pasyviųjų dalyvių registracija vyks ir BVMA dienomis Birštono kultūros centre kiekvieną dieną nuo 9.30 iki 12 valandos.

 

Susiję nariai

Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė

Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė

Dainininkė

Roberta Daugėlaite

Roberta Daugėlaite

Koncertmeisterė, multiinstrumentalistė, dainininkė

Rima Daugėlienė

Rima Daugėlienė

Petras Geniušas

Petras Geniušas

Pianistas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, tarptautinių konkursų laureatas, LMTA profesorius

Davidas Geringas

Davidas Geringas

Violončelininkas, profesorius, LMS Garbės narys

Arkadijus Gotesmanas

Arkadijus Gotesmanas

Mušamųjų instrumentų atlikėjas, LMTA lektorius

Ramutė Kalnėnaitė

Ramutė Kalnėnaitė

Violončelininkė, tarptautinių konkursų laureatė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja-ekspertė

Asta Krikščiūnaitė

Asta Krikščiūnaitė

Dainininkė, LMTA docentė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė

Dalia Kuznecovaitė

Dalia Kuznecovaitė

Smuikininkė

Darius Mažintas

Darius Mažintas

Koncertai, muzikiniai performansai, edukacinė veikla.

Nijolė Prascevičienė

Nijolė Prascevičienė

Smuiko pedagogė

Raimonda  Sližienė

Raimonda Sližienė

Mokytoja ekspertė

Petras Vyšniauskas

Petras Vyšniauskas

Saksofonininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, LR Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo "Muzikos barai" leidėja ir redaktorė, leidėja (kompaktinės plokštelės, knygos), organizatorė (vadybininkė, prodiuserė)

Komentarai