Rima Daugėlienė

Biografija

RIMA DAUGĖLIENĖ – Juozo Naujalio muzikos gimnazijos bei Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklų solinio dainavimo mokytoja metodininkė.

1983 metais, mokydamasi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje pas dėstytoją Kazimierą Narbutaitę, tapo respublikinio vokalistų konkurso laureate. 1983–1991 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje operinio dainavimo mokėsi pas Aldoną Kisielienę ir Jolantą Čiurilaitę, kamerinio dainavimo – pas Aušrą Stasiūnaitę ir Giedrę Kaukaitę. Įgijo operinio dainavimo magistro diplomą.

Koncertavo su Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos choru ir orkestru, Valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“. Dainavo solo, atliko stambių formų kūrinių solo partijas su Kauno kameriniu orkestru bei jungtiniais chorais festivaliuose „Susitikime dainoj“, „Pakelkime taurę“, „Cantate Domino“ ir kt.

Nuo 1995 m. pradėjo pedagoginį darbą – tapo vokalo mokytoja Kauno berniukų ir jaunuolių chorinio dainavimo mokykloje „Varpelis“. Rima Daugėlienė išugdė solistus Žygimantą Galinį, Igną Melniką, Roką Lureckį, Martyną Beinarį, Karolį Kašiūbą, Mykolą Stanevičių, Jurgį Kemežį ir daugelį kitų.

Nuo 2010 metų dirba Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Šioje gimnazijoje išugdyti Modestas Sireikis, Klaudijus Zajančkauskas, Grantas Šileikis, Ignas Ščesnulevičius ir kiti studijuoja solinį dainavimą Lietuvos muzikos akademijose, dirba muzikiniuose teatruose, Kauno valstybiniame chore. Daugelis absolventų ir dabartinių mokinių yra tarptautinių ir Lietuvos konkursų Grand Prix ir pirmųjų vietų laimėtojai.

Rima Daugėlienė yra tarptautinių ir šalies konkursų vertinimo komisijų narė ir pirmininkė, meistriškumo kursų pedagogė, koncertų ir konkursų organizatorė. Ne kartą apdovanota Lietuvos švietimo ministerijos, Kauno miesto merų padėkos raštais už pedagoginės veiklos profesionalumą, lemiantį aukštus mokinių pasiekimus.