Nijolė Prascevičienė

Nijolė Prascevičienė
Smuiko pedagogė
Mokslinis laipsnis

Mokytoja ekspertė

Biografija

Smuiko klasės mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė Šiaulių 1-oje muzikos mokykloje dirba 48 metus. Mokytoja organizuoja daugelį renginių, konkursų ir seminarų: tarptautiniai jaunųjų stygininkų seminarai „Skambančios stygos“ (viename iš jų pamokas vedė prof. Zakharas Bronas), tarptautiniai Sauliaus Sondeckio konkursai, tarptautiniai kamerinių ansamblių festivaliai-konkursai „Fiori musicali“, muzikiniai projektai-koncertų ciklai „Vaikai-vaikams“, „Tėvynė tavyje“, „Vasaros stovyklos gabiems vaikams“, Baltijos šalių jaunųjų atlikėjų koncertai.

Mokytojos klasės mokiniai yra laimėję daugelį konkursų Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Čekijoje. Ne kartą grojo solo su visais Lietuvos orkestrais ir su Talino, Maskvos, Sankt-Peterburgo kameriniais orkestrais.

Nijolė Prascevičienė vedė pamokas-seminarus ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijos, Ukrainos, Olandijos, Danijos smuiko pedagogams.

Nijolės Prascevičienės veikla neliko nepastebėta. Jai suteiktas Karalienės Mortos premijos laureatės vardas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos švietimo ministerijos apdovanojimas „2003Metų Mokytojas“ kartu su Valstybine premija, Šiaulių miesto „Metų mokytojo“ vardas, už jaunųjų talentų ugdymą Šiaulių miesto Mero A. Visocko „Auksinio šaulio“ ženklelis.

Už prasmingą darbą ugdant jaunuosius Lietuvos muzikos talentus ir Lietuvos muzikinės kultūros puoselėjimą pelnytos Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“, Lietuvos Respublikos prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės padėkos.

2012 m. mokytojai suteiktas Šiaulių miesto garbės piliečio vardas.

2019 m. miestiečiai mokytoją išrinko į Šiaulių miesto Savivaldybės Tarybą.