„Cantate Domino“: konkurso prizai ir dangiškoji misija

2017 Nr. 7–8 (474–475), Edita Grudzinskaitė

Kauno Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios choras „Cantate Domino“, vadovaujamas Rolando Daugėlos, vasarą pradėjo skambiu akordu: VI tarptautiniame chorų konkurse „Auksinė Šalčios juosta“, birželio 10–11 dienomis vykusiame Eišiškių miestelyje, Šalčininkų rajone, laimėjo pirmą vieta mišrių chorų kategorijoje, be to, pelnė specialųjį prizą už geriausią sakralinio kūrinio atlikimą.

Šiais metai choras „Cantate Domino“ švenčia savo 25 metų jubiliejų, tad yra užsibrėžęs aplankyti visas Lietuvos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčias. Šalčininkuose choristai taip pat nepraleido progos atlikti ir dangiškąją choro misiją – aplankyti dar vieną Švč. Mergelės Marijos vardu pavadintą Lietuvos bažnyčią ir joje pagiedoti. Tiesa, patekti į vos už 12 km nuo Eišiškių esančios Pabarės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios vidų iš anksto nesusitarus su klebonu dainininkams nepavyko, tačiau kelios šventoriuje sugiedotos giesmės sukvietė prie langų šalia bažnyčios esančių namų gyventojus. Misija atlikta!

Sekmadienio rytą, konkurso organizatorių prašymu, choro laukė šv. Mišios Kalesninkų bažnyčioje. Po mišių bažnyčios kunigas padėkojo chorui už ypatingą dovaną – nuostabias giesmes, kėlusias iki Dangaus.

Pakiliai nusiteikę choristai atsisveikino iki rudens. Jų laukia intensyvus jubiliejinių choro metų koncertų ir festivalių sezonas.