Garsiai nuskambėjo tryliktoji „Trakų fanfarinė savaitė“

2017 Nr. 7–8 (474–475), Justina Orlovskytė

Šie metai Trakų meno mokyklai ypatingi – minimas jos penkiasdešimtmetis. Net prasidėję ilgai laukti pastato rekonstrukcijos darbai netrikdo, o tik šiek tiek koreguoja kaip visada aktyvų mokyklos veiklos ritmą.

Liepos 31 – rugpjūčio 6 dienomis jau tryliktą kartą vyko tarptautinį pripažinimą pelnęs renginys „Trakų fanfarinė savaitė“. Jo „triguba“ programa – kvalifikacijos tobulinimo, meistriškumo kursai ir muzikos festivalis – pažėrė neišdildomų įspūdžių ir dalyviams, ir koncertų klausytojams.

 

Projekto tradicijos

Pasak Trakų meno mokyklos direktorės Neringos Mišeikienės, kiekvienais metais meistriškumo kursuose nori dalyvauti vis daugiau pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais grojančių muzikantų, tad, kad ir kaip gaila, visų paraiškų patenkinti nepavyksta. Talentingas muzikuojantis jaunimas iš Lietuvos ir užsienio naudojasi išskirtine galimybe mokytis pas visame pasaulyje žymius savo srities profesionalus ir groti su jais vienoje scenoje. Neretai tenka išgirsti, kad „Trakų fanfarinė savaitėmeistriškumo kursų dalyviams yra didžiulė tobulėjimo šventė, kurios laukiama visus metus.

  1. labai dėkingi visiems projekto partneriams, rėmėjams, su kurių pagalba jau tryliktą kartą vyko didžiulį atgarsį turintis Trakų meno mokyklos inicijuotas projektas. Šiemet meistriškumo pamokos ir mokinių koncertai iš meno mokyklos persikėlė į projekto partnerių Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Trakų kultūros rūmų patalpas. Visą savaitę dalyviai gyveno pagal įtemptą dienotvarkę: individualios pamokos, ansamblinio grojimo ir orkestro užsiėmimai, vakarais – koncertai“, – sakė N. Mišeikienė.

 

Žinomi ir nauji vardai

Pirmasis iš aštuonių projekto koncertas (kaip ir visi kiti, nemokamas) įvyko rugpjūčio 1 d. verslo ir laisvalaikio centre „Trakų Galvė“. Girdėjome jau antrą kartą projekte „Trakų fanfarinė savaitė“ dalyvavusius meistriškumo kursų mokytojus – šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenančią ir su žymiausiais pučiamųjų instrumentų kolektyvais koncertuojančią saksofonininkę Rusnę Mikiškaitę ir charizmatiškąjį atlikėją ir mušamųjų instrumentų pedagogą iš Lenkijos Mariuszą Mocarskį. Koncerte pasirodė ir pirmą kartą į „Trakų fanfarinę savaitę“ atvykęs Šv. Cecilijos akademijos Romoje, Novaros konservatorijos profesorius Gabriele Cassone (Italija). Legendinis trimitininkas yra grojęs garsiausiose pasaulio salėse – Amsterdamo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Cité de la Musique“, Milano „La Scala“, Zalcburgo „Mozarteum“, Niujorko „Carnegie Hall“, Vienos „Konzerthaus“ ir kt.

Tradiciškai „Trakų fanfarinę savaitę“ užbaigė meistriškumo mokyklos mokinių koncertai. Rugpjūčio 5 d. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos Didžiojoje salėje įvyko solistų ir ansamblių koncertas, po jo – džiazo vakaras su grupe „CinAmono“ restorane „Pirosmani“. Rugpjūčio 6 d. Trakų kultūros rūmuose grojo tarptautinis „Trakų fanfarinės savaitės“ orkestras, diriguojamas Berto Langelerio (Nyderlandai, Estija). Aukščiausio meistriškumo reikalaujančius kūrinius atliko daugiau nei šimtas jaunuolių iš visos Lietuvos, solo su orkestru grojo jau aštuntą kartą projekte dalyvavusi Garliavos meno mokyklos mokinė baritonininkė Kotryna Terminaitė, eufonijos grandas iš Didžiosios Britanijos Stevenas Meadas ir birbynininkas, Lietuvos kariuomenės orkestro dirigentas Egidijus Ališauskas.

 

Ilgamečiai tarptautiniai ryšiai

  1. projekto koncertuose karaliavo muzika varinių pučiamųjų instrumentų kvintetams. „Brasspalvos“ surengė koncertą Trakų kultūros rūmuose kartu su eufonininku Stevenu Meadu, kitą talentingo jaunimo iš Lietuvos kvintetą „Amber Brass“ girdėjome vakariniame koncerte restorane „Pirosmani“. Jaunas ir perspektyvus ansamblis „Amber Brass“ atkreipė kvinteto „Spanish Brass“ dėmesį ir sulaukė kvietimo kitų metų vasarą atvykti į Ispaniją dalyvauti meistriškumo kursuose bei surengti solinį koncertą.

Pasaulyje vienas garsiausių varinių pučiamųjų ansamblių „Spanish Brass“ jau antrą kartą su dideliu malonumu dalyvavo „Trakų fanfarinėje savaitėje“. Kolektyvo nariai ne tik vedė meistriškumo pamokas, bet ir surengė koncertus „Apvalaus stalo klube“ ir Trakų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje.

Projekto meno vadovo Arvydo Mišeikio teigimu, per keliolika projekto metų pavyko užmegzti daugybę ryšių, todėl šiandien į Trakus atvyksta tikros muzikos žvaigždės, ir dalyvavimas „Trakų fanfarinėje savaitėje“ joms yra prestižo dalykas. „Organizacinis darbas yra nuolatinis ir nenutrūkstamas procesas. Kai tik baigiasi vienų metų projektas, mes jau mąstome apie kitus metus“,– sako projekto vadovas.

„Trakų fanfarinės savaitės“ metu veikė „Buffet Group“ kompanijos, jungiančios prestižinius prekių ženklus „Buffet Crampon“, „Besson“, „B&S“, „Antoine Courtois“, „Hans Hoyer“, „Julius Keilwerth“, „Melton Meinl Weston“, „J. Scherzer“, „W. Schreiber“, muzikos instrumentų paroda.