Antrasis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas

2017 Nr. 11–12 (478–479), Plungės kultūros centro inf.

Lapkričio 25 d. Plungės kultūros centre visą dieną skambėjo saksofono muzika – Antrajame nacionaliniame Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurse-festivalyje įstabiausius kūrinius atliko daugiau kaip 50 šios muzikos mylėtojų ir muzikos profesionalų iš įvairių Lietuvos miestų. Konkurso A kategorijoje varžėsi vaikai ir jaunimas, B kategorijoje – suaugę solistai ir ansambliai. Abiejų kategorijų dalyviai grojo populiarius, pasauline klasika tapusius kūrinius, džiazo melodijas ir improvizacijas lietuviškos muzikos temomis.
Konkurso dalyvių programas vertino profesionali komisija: Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius saksofonininkas Petras Vyšniauskas (pirmininkas), LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų katedros vedėjas prof. Robertas Beinaris, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamento patarėjas, meno ekspertas Vygantas Švoba, Anykščių meno mokyklos mokytojas, Pirmojo Petro Vyšniausko konkurso laureatas Visvaldas Jonušas ir Klaipėdos miesto meras doc. Vytautas Grubliauskas.
A kategorijoje III vieta ir 200 Eur prizas atiteko Radviliškio muzikos mokyklos saksofonininkų kvartetui: Gvidui Golubevai, Vėjui Špakauskui, Gabrieliui Verdingai, Arnui Česai. II vieta ir 300 Eur prizas paskirtas Davitui Avetisyanui iš Elektrėnų, I vieta ir 500 Eur prizas – Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokiniui Martynui Šerpyčiui. Diplomu už ansambliškumą apdovanotas Kėdainių muzikos mokyklos saksofonininkų kvintetuas: Tomas Urnikis, Šarūnas Juška, Robertas Šulcuas, Stanislovas Ragauskas ir Matas Ruša. Diplomas buvo įteiktas jauniausiam konkurso-festivalio dalyviui Jokūbui Jurevičiui iš Kėdainių, diplomas už geriausiai atliktą kūrinį lietuvių liaudies dainos tema atiteko Anykščių muzikos mokyklos mokinei Urtei Raišelytei.
B kategorijoje III vietą ir 200 Eur prizą laimėjo Vilniaus kolegijos studentas Vilhelmas Rudys, II vieta ir 300 Eur prizą – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas Simas Petkevičius, o pirmos vietos nugalėtoja paskelbta LMTA studentė Paulina Bakšaitė, jai atiteko 500 Eur prizas.
Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas baigėsi vakaro koncertu. Jame grojo pats maestro, saksofonininkai Martynas Razgus, Jokūbas Serapinas, Henrikas Staponkus, Plungės kultūros centro simfoninis orkestras (vad. Ieva ir Paulius Lygnugariai).
Konkursas-festivalis jauniesiems muzikantams suteikė galimybę pristatyti savo kūrybą publikai ir pasimokyti iš profesionalų. Buvo surengta saksofono muzikos laboratorija, tiek renginio dalyviai, tiek jų pedagogai turėjo unikalią galimybę padirbėti su prof. Robertu Beinariu ir prof. Petru Vyšniausku.
II nacionalinį Petro Vyšniausko saksofonininkų festivalį-konkursą surengė Plungės kultūros centras. Projekto iniciatorius ir vadovas – Plungės kultūros centro direktorius, Klaipėdos universiteto Menų akademijos docentas Romas Matulis, renginio globėjas – prof. Petras Vyšniauskas, partneriai – LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų katedra, KU Menų akademija ir Lietuvos muzikų sąjunga.

Birštono vasaros menų akademija