Dirigentas Modestas Barkauskas iš Lenkijos grįžo su Bronzine batuta

2017 Nr. 11–12 (478–479), MB inf.

Dirigentas Modestas Barkauskas laimėjo trečią vietą lapkričio 26 Katovicuose (Lenkija) pasibaigusiame X tarptautiniame Grzegorzo Fitelbergo dirigentų konkurse. Jam atiteko vienas iš šio prestižinio konkurso apdovanojimų Bronzinė batuta ir 15 tūkst. eurų premija.
Kas penkerius metus vykstančio konkurso komisijos balsavimas lėmė, kad pirmoji premija ir Auksinė batuta buvo įteikta taivaniečiui Su Han Yangui, antroji premija ir Sidabrinė batuta – izraelietei Bar Avni, trečioji premija ir Bronzinė batuta – lietuviui Modestui Barkauskui. Konkurso komisijai šiemet pirmininkavo (be balsavimo teisės) buvęs M. Barkausko studijų Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje pedagogas prof. Juozas Domarkas.
„Galutines laureatų pozicijas po komisijos balsavimų lėmė šimtosios balų dalys. Visi laureatai sulaukė ne tik premijų ir didelės pagarbos, bet ir kvietimų diriguoti tarptautiniuose koncertiniuose turuose“, – sakė prof. J. Domarkas.
Tarptautiniame G. Fitelbergo dirigentų konkurse iš lietuvių kol kas didžiausia sėkmė lydėjo kitą maestro J. Domarko mokinį Modestą Pitrėną – 2003 m. jis laimėjo Auksinę batutą. 2007 m. į konkurso laureatų šešetuką buvo prasiveržęs dar vienas lietuvis Dainius Pavilionis.
„Visas dešimt dienų konkurse tvyrojo neapsakoma įtampa – su teatro spektakliais jos net lyginti neišeina. Diriguoti tenka nepažįstamam orkestrui, laiko pasirengti labai maža. Žinoma, kūrinius buvau išstudijavęs – konkursui ruošiausi jau gerą pusmetį“, – pasakojo M. Barkauskas.
Antradienio vakarą Modestas kartu su kitais konkurso laureatais dirigavo iškilmingame koncerte Varšuvos nacionalinėje filharmonijoje, o trečiadienio rytą LNOBT dirigentų kambaryje jau rymojo prie atverstos baleto „Procesas“ partitūros. Tai penktas šiame teatre M. Barkausko diriguojamas baletas – anksčiau buvo „Tristanas ir Izolda“, „Karmen“, „Bolero+“, „Romeo ir Džuljeta“.

Birštono vasaros menų akademija