„Smuikelės giesmė“
Spalio 12 dieną Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje vyko styginių instrumentų dalykų mokytojų metodinės grupės Metodinė diena. Pasidalinti patirtimi buvo atvykusi Trakų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja, vyresnioji smuiko mokytoja Ieva Tijūnelienė. Ji ne tik skaitė paskaitą „Žaidybinės pertraukėlės ir jų nauda pradedančiajam smuikininkui“, vedė meistriškumo pamokas, bet ir pristatė savo naują knygą „Smuikelės giesmė“, skirtą pradedantiesiems smuikininkams.
Trijų dalių metodinis leidinys „Smuikelės giesmė“ padeda įžvelgti mažųjų smuikininkų psichologinius, fiziologinius ypatumus, poreikius, pateikia šiuolaikinių ugdymo metodų, reikalingų pradinių jaunojo smuikininko įgūdžių formavimo laikotarpiu. Kiekvienam mokytojui aktualu, kad į jo pamoką atėjęs pirmokas, pavargęs po mokyklos, dar turėtų noro ir jėgų mokytis griežti smuiku. Čia, pasak Ievos Tijūnelienės, turėtų atsiskleisti mokytojo kūrybiškumas. Įvertindamas 7–8 metų vaiko emocinę brandą, fiziologinį poreikį judėti, mokytojas griežimo įgūdžius gali ugdyti pasitelkdamas žaidimus, daineles, eilėraštukus, vaikišką žodinį ir dainuojamąjį folklorą, judesius, lavinančius motoriką, koordinaciją, taisyklingą laikyseną. Taip pamokoje nejučia išmokoma sutelkti dėmesį, lavinama atmintis, ritmas, muzikalumas, griežimo technika, skatinama motyvacija, kasdienis mokymasis tampa patrauklus.
Mokytoja Ieva Tijūnelienė su pradedančiaisiais smuikininkais pademonstravo, kaip vyksta linksma, nuotaikinga smuiko pamoka, mokantis taisyklingai valdyti stryką, groti kairės rankos pirštukais, klausytis gražaus garso ir t. t.
I. Tijūnelienės knygą „Smuikelės giesmė“ puošia dailininkės Renatos Mečkovskienės linksmos iliustracijos, atspindinčios kiekvienos dainelės nuotaiką, mintį, grožį. Be 33 lietuvių liaudies dainelių, skirtų mokiniui ir mokytojui, leidinyje pateikiami ir fortepijono akompanimentai, čia yra ir videožaidimų, kuriuos galima žiūrėti pateiktus QR kodus nuskenavus išmaniaisiais įrenginiais.