Šv. Martyno šviesa

2017 Nr. 11–12 (478–479), Agnė Blaževičienė

Vokietijoje, ypač katalikiškajame Reino regione, lapkričio 11-ąją, Šv. Martyno dieną, sutemus galima pamatyti vaikų procesijų – jie neša pačių pagamintus žibintus, skleidžiančius šviesą ir šilumą. Taip prisimenama legenda, kaip šv. Martynas pasidalino apsiaustu su sušalusiu vargeta ir įžiebė šilumą bei viltį jo širdyje.
Goetheˊs institutas kasmet vaikams rengia eitynes pritemusiomis Vilniaus gatvėmis. Jose visada gausiai dalyvauja ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos „vokietukai“ – juk Vokietijos kultūros ir tradicijų pažinimas padeda geriau išmokti kalbą.
Šiemet Šv. Martyno dienos šventė prasidėjo Bernardinų bažnyčioje. M. K. Čiurlionio menų mokyklos septintokai vokiškai suvaidino vieną žinomiausių legendų apie šv. Martyną, mažesnieji padainavo dainelių, paskui visi su žibintais patraukė tamsiais Bernardinų sodo takais. Kartu su savo mokytojomis Aušra Kavaliauskiene ir Agne Blaževičiene čiurlioniukai traukė „Ich geh mit meiner Laterne und meine Laterne mit mir ...“.
Sužvarbusius eisenos dalyvius Goetheˊs instituto darbuotojai pavaišino arbata ir specialiai šiai šventei iškeptais sausainiais.

Birštono vasaros menų akademija