„Dagilėlio“ ir ispanų vargonininko koncertai

2018 Nr. 3–4 (482–483), MB inf.

Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla jau nemažai metų puoselėja gražią kūrybinę draugystę su Šv. Juko vienuolyno vaikų choru (Ispanija): berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ koncertavo Maljorkoje, Šv. Juko vienuolyno vaikų choras – Lietuvoje, kasmet organizuojami chorų tarptautiniai edukaciniai mainai.
Malonu prisiminti puikų „Dagilėlio“ (meno vadovas Remigijus Adomaitis) ir Šv. Juko vienuolyno vargonininko Rafelio Rieros Rieros koncertą praėjusių metų rudenį vienoje gražiausių Ispanijoje Palmos katedroje ant Viduržemio jūros kranto. Ji garsėja savo didinga architektūra, spalvotais vitražais, virš altoriaus kabančiomis masyviomis žymiojo katalonų architekto A. Gaudi sukurtomis dekoracijomis ir koplyčiomis, pagražintomis įvairiais meno dirbiniais.
Šių metų vasario pradžioje „Dagilėlis“ organizavo koncertus talentingam svečiui iš Ispanijos vargonininkui Rafeliui Rierai Rierai. Menininkas iš saulėtosios Maljorkos didžiais kūriniais „prakalbino“ naujausius ir didžiausius mūsų šalies vargonus.
Rafelis, kurio gimtinė yra Petros miestelis Maljorkoje, jau nuo jaunų dienų dainavo chore Šv. Juko vienuolyne. Baigęs fortepijono studijas, pamėgo vargonavimą, jo mokytoja tapo garsi Katalonijos pedagogė Montserrat Torrent. Vėliau studijavo Nacionalinėje Tulūzos konservatorijoje Prancūzijoje. Nuo 1999-ųjų Rafelis Riera Riera dirba vargonininku Šv. Juko vienuolyne, bendradarbiauja su Balearų Salų universiteto choru, taip pat groja įvairiuose koncertuose ir festivaliuose.
„Dagilėlio“ dainavimo mokykla pasirūpino, kad atvykęs į Lietuvą Rafelis Riera Riera pirmąjį koncertą surengtų Klaipėdoje, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Joje esantis austrų firmos „Rieger-Orgelbau“ instrumentas, specialistų teigimu, laikomas pačiu moderniausiu Rytų Europos regione, ir tuo netrukus įsitikino svečias iš Ispanijos. Paklausyti koncerto susirinko ne viena dešimtis vargonų muzikos mylėtojų. Skambėjo J. S. Bacho, L. Vierne, D. Bédardˊo, A. Martorellio ir kitų kompozitorių kūriniai. Pabendravęs su broliu pranciškonu Benediktu, Rafelis mielai sutiko vargonuoti šv. Mišiose.
Vasario 11 d., pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, į Vilniaus arkikatedrą baziliką gausiai susirinkusius chorinės muzikos gerbėjus žavėjo bendras Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ ir Rafelio Rieros Rieros muzikavimas. Lietuvos muzikų rėmimo fondo organizuotame sakralinės muzikos koncerte „Sekmadienio muzika“ skambėjo J. S. Bacho, C. Franko, G. Caccini, W. A. Mozarto, J. Rutterio, G. Fauré, kitų kompozitorių kūriniai. Koncertą vainikavo Juozo Naujalio „Lietuva brangi“, kurią kartu su „Dagilėliu“ giedojo ir visi į Vilniaus arkikatedrą baziliką susirinkę klausytojai.
Renginį vedė muzikologas Vaclovas Juodpusis.