„Su draugais kartu“

2018 Nr. 3–4 (482–483), MB inf.

Vasario 21 d. Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje buvo pristatytas naujas leidinys – aranžuotų pjesių rinkinys mišriam instrumentiniam ansambliui „Su draugais kartu“. Jį išleido mokytojos Genovaitė Juškevičienė, Vilma Senkutė ir Liudmila Kačegavičienė, iliustravo jų vadovaujamų ansamblių nariai.

Pristatydama leidinį mokytoja Genovaitė Juškevičienė pasidalino mintimis, kurios gimė analizuojant ilgametę savo darbo patirtį ir paskatino šio leidinio atsiradimą: „Muzikos mokyklos mokytojams iškyla nemaži iššūkiai, kaip sudominti savo mokinius, kad muzikos mokymasis netaptų nuobodžia monotonija, bet teiktų džiaugsmą ir žadintų didesnius kūrybinius siekius. Susikaupti ir išlaikyti dėmesį pamokoje darosi vis sunkiau, nes mintys krypsta link lengviau pasiekiamų malonumų. Tenka ieškoti būdų, kaip pritraukti mokinių dėmesį. Vienas tokių būdų – grojimas instrumentiniame ansamblyje. Jis atveria bendravimo ir bendradarbiavimo galimybes, skatina norą draugauti. Šis visus vienijantis užsiėmimas kelia didelį kūrybinį pasitenkinimą ir suteikia džiaugsmo ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams.“

Idėja išleisti pjesių rinkinį mišriam instrumentiniam ansambliui (akordeonui, violončelei ir fortepijonui) mokytojoms kilo, kai peržiūrėjusios turimą medžiagą pamatė, kad sukaupta ir paruošta nemažai kūrinių. Tada ir suprato, kad atėjo laikas su kitais pasidalinti ne tik surinkta medžiaga, bet ir darbo su instrumentiniais ansambliais patirtimi. Rinkinio pavadinimas „Su draugais kartu“ – simboliškas, nes ir mokytojai, ir mokiniai, ir tėveliai darbavosi labai sutelktai, kaip viena gera komanda. Todėl dabar yra kuo pasidžiaugti, juk šis bendras darbas – dovana ne tik mokyklai, bet ir visiems, kas norės išmėginti jėgas instrumentiniame ansamblyje.

Rengiant pjesių rinkinį leidybai gauta puikių recenzijų. Sankt Peterburgo N. Rimskio-Korsakovo konservatorijos Kamerinio ansamblio katedros profesorius Ivanas Michailovas savo atsiliepime pabrėžė, kad kūrinių aranžuotės atliktos profesionaliai. Klaipėdos universiteto docentė, mokytoja ekspertė Inga Maknavičienė ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokytojas ekspertas Anatolijus Tumanovas atkreipė dėmesį, kad tinkamų kūrinių mišriems muzikos mokyklų instrumentiniams ansambliams išleista nedaug, todėl toks natų leidinys yra puiki ir aktuali idėja. Sveikintinos pedagogų iniciatyvos, padedančios jauniesiems atlikėjams geriau pažinti kamerinę muziką, pajusti ansamblinio muzikavimo žavesį.

 

Traviata
Prenumeruokite „Muzikos barus“!