Jaunasis violončelės virtuozas Augustas Gocentas

2018 Nr. 5–6 (484–485), MB inf.

Gegužės 24 dieną Užutrakio dvare violončelės virtuozas Augustas Gocentas koncerte ,,Deganti čelė“ atliko energijos, ugnies ir rafinuotumo kupiną programą, kurioje skambėjo Bacho, Cassado, Ligeti, Pendereckio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Augustas Gocentas studijuoja profesoriaus Martti Rousi klasėje Sibeliaus akademijoje, kuri 2018 m. pasaulio muzikos akademijų reitinge užima šeštą vietą.
Šiais studijų metais Augustas griežė jungtiniame Juilliardo mokyklos ir Sibeliaus akademijos studentų orkestre, su juo koncertavo Helsinkyje, Stokholme ir Niujorke.Vėliau dalyvavo perklausoje ,,Louis Vuitton masterclass dˊexcellence“ pas vieną žymiausių pasaulio violončelininkų Gautier Capuconą, praeitais metais grojusį Vilniaus festivalio uždarymo koncerte. Lapkritį iš daugybės aukščiausio lygio violončelininkų A. Gocentas buvo atrinktas į prestižinius meistriškumo kursus Ruteshaime pas prof. Wen-Sinn Yangą, mėnesio pabaigoje A. Dombrovskio konkurse pelnė pirmą vietą ir specialųjį prizą už latviško kūrinio interpretaciją, kurį vėliau įrašė Latvijos nacionaliniame radijuje. Laureatų koncerte atliko J. Haydno koncertą su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru.

Antroji metų pusė prasidėjo kvietimu į festivalį ,,Super cello“ Pekine, ten Augustas koncertavo su Rumunijos jaunimo orkestru ir turėjo meistriškumo pamokų su prof. Martti Rousi. Taip pat sulaukė kvietimo į festivalį Vokietijoje ,,European music trails“ ir ,,Encuentro de Santander“ Ispanijoje, į kurį muzikantai kviečiami iš prestižiškiausių Europos akademijų. Na, o mokslo metus dvidešimt vienų metų muzikantas užbaigė dar viena pergale – K. Davydovo konkurso C katgorijoje (nuo 21 iki 29 metų) pelnė trečią vietą.

Augustas Gocentas baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, joje specialybės mokėsi pas žymią violončelės pedagogę Ramutę Kalnėnaitę.

Traviata
Prenumeruokite „Muzikos barus“!