„Miško šventė“ – fortepijono pjesių ir pasakų albumas

2018 Nr. 5–6 (484–485), Audronė Ruzgienė

Fortepijono pedagogų bendruomenei kiekvienas naujas, repertuarą papildantis lietuvių kompozitorių leidinys yra reikšmingas įvykis. Vienas tokių – Vilniaus „Lyros“ muzikos mokyklos mokytojos Tatjanos Šlaustienės pjesių fortepijonui ir pasakų albumas „Miško šventė“.

T. Šlaustienė fortepijono specialybės mokėsi pas prof. A. Juozapėnaitę-Eesmaa ir prof. A. E. Radvilaitę. Baigusi studijas dirbo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto fortepijono skyriuje. Grįžusi į Vilnių iki šių dienų dėsto muzikos mokykloje „Lyra“. Parašyti fortepijoninių pjesių ir pasakų rinkinį inspiravo mylimi anūkai Rimas ir Steponas.

Albumą sudaro 12 pjesių fortepijonui ir jas papildančios originalios literatūrinės pasakos. Muzikines ir literatūrines miniatiūras vienija bendri programiniai pavadinimai ir siužetas. Pjesės tinkamos įvairaus amžiaus ir skirtingus muzikos įgūdžius turintiems vaikams. Be solo pjesių, albume yra du duetai keturioms rankoms ir du trio, skirti atlikti šešiomis rankomis vienu fortepijonu.

Dauguma rinkinio kūrinių parašyti 3 dalių forma, jiems būdingas spalvingumas ir išraiškingumas, dažnai besikeičiantis metras, štrichų, dinamikos, faktūrų įvairovė, romantinės, džiazo ir šiuolaikinės muzikos intonacijos.

Albumą redagavo Vilniaus „Lyros“ muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Agnė Ragauskienė – įvairių fortepijono festivalių, konkursų sumanytoja ir organizatorė.    

Albumas „Miško šventė“ jauniesiems atlikėjams padės lavinti skambinimo įgūdžius, estetinį skonį ir pajusti muzikavimo džiaugsmą.

Traviata
Prenumeruokite „Muzikos barus“!