Lilija Šukytė: „Šiuo keliu aš daugiau neisiu, ši minutė niekad nesikartos“

2018 Nr. 7–8 (486–487), Edita Grudzinskaitė

Pasaulinio garso sopranas Lilija Šukytė (Lilian Sukis) dainavo diriguojant Herbertui von Karajanui ir Karlui Böhmui, jos balsui kompozitorius Isang Yunas parašė operą „Sim Tjong“, kuria 1972 metais atidaryta Miuncheno olimpinių žaidynių kultūrinė programa. Tačiau tai jai visiškai netrukdo prisijungti prie Jiezno bažnyčioje per Mišias giedančio chorelio. „Dievą reikia garbinti tomis dovanomis, kurias jis mums davė“, – sako dainininkė.

Lilijos Šukytės šaknys – Laikinojoje sostinėje, Kaune. Prieš II pasaulinio karo pabaigą su motina ji išvyko į Vokietiją, vėliau emigravo į Kanadą. Neilgai trukus lietuvaitė suspindėjo Niujorko „Metropolitan Opera“ scenoje Violetos, Nedos, Paminos, Mikaelos ir Euridikės vaidmenimis, persikėlusi gyventi į Vokietiją sukūrė per 60 vaidmenų Europos teatruose.

– „Metropolitan Opera“, pagrindiniai vaidmenys Europos operų scenose – skamba kaip nuostabi sėkmės istorija. Kaip buvo iš tiesų?

– Tikrai tai buvo sėkmės istorija, Dievo palaima. Po pirmos perklausos – sutartis su „Metropolitan Opera“, po trejų metų (1969 m.) – sutartis su Miuncheno opera dėl Fiordilidži vaidmens Mozarto „Visos jos tokios“ pastatyme ir filmo, 1972 m. – pagrindinis vaidmuo olimpinių žaidynių atidarymui sukurtoje operoje, paskui – pasaulinė karjera. Tačiau ...

Trejų paskutiniųjų metų žurnalo numeriai ir straipsniai – prenumeruojami.
Prenumeruoti galite pavedimu: Sąskaitos numeris LT51 7300 0100 0245 0037
Lietuvos muzikų sąjunga, kodas 190749274
Prenumeratos kaina 12 mėn. – 18 Eur, 6 mėn – 9 Eur; 3 mėn. – 4.5 Eur
Kilus klausimams susisiekite su administracija: info@muzikusajunga.lt