Baltijos šalių mokyklų bendrystės tiltai

2018 Nr. 11–12 (490–491), Daiva Stulgytė

Į Europos kamerinės muzikos mokytojų asociacijos (ECMTA) konferencijas, vykstančias kas pusę metų įvairiuose miestuose, susirenka kamerinės muzikos mokytojai ir atlikėjai iš viso žemyno. Jie veda meistriškumo pamokas, klausosi paskaitų, pranešimų, diskutuoja aktualiais klausimais. Susitikimų atmosfera visada būna labai šilta, draugiška, skatinanti kūrybiškumą ir bendrystę. Viename tokių susitikimų ir gimė Tartu Heino Ellerio muzikos mokyklos ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos bendradarbiavimo idėja.

Pernai spalį estų moksleivių grupė kartu su Fortepijono ir kamerinio ansamblio skyriaus vedėja Pille Taniloo ir violončelės mokytoja Reet Mets svečiavosi J. Naujalio muzikos gimnazijoje. Moksleiviai surengė estų muzikos koncertą, jame skambino Heino Ellerio, Eduardo Tubino, Ester Magi, Raimo Kangro, Erkki-Sveno Tüüro solinius ir kamerinius kūrinius. Šių metų spalį J. Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai buvo pakviesti koncertuoti H. Ellerio muzikos mokykloje. Į Tartu vyko mokyklos direktorius Raimundas Simanavičius, mokytojos Ilona Klusaitė ir Daiva Stulgytė-Povilaitienė bei 8 moksleiviai. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga koncerte skambėjo J. Naujalio, B. Dvariono, S. Vainiūno, V. Paltanavičiaus, G. Kuprevičiaus, Z. Bružaitės ir užsienio kompozitorių kūriniai. Prieš koncertą mokyklų direktoriai Kadri Leivategija ir Raimundas Simanavičius pasirašė bendradarbiavimo sutartį, atveriančią naujas galimybes mokykloms rengti bendrus projektus, koncertus, meistriškumo kursus.

Tokios koncertinės išvykos turi daugybę privalumų: mokiniai pamato naujas šalis, susipažįsta su naujais žmonėmis, įgauna koncertinės praktikos. Be to, keliaudami jie turi daugiau laiko pabendrauti tarpusavyje, pasiklausyti vienas kito grojimo ir patys parodyti savo gebėjimus draugams ir bendramoksliams. Šiais laikais, kai mokiniai turi tiek daug pasirinkimo galimybių, koncertinės kelionės suteikia jiems daugiau motyvacijos rinktis muziko kelią, padeda suprasti, kad atlikėjo laukia ne tik sunkus kasdienis darbas, bet ir nauji įspūdžiai, atradimai, pripildantys širdį džiaugsmo.

Traviata
Prenumeruokite „Muzikos barus“!