Čiurlionio mokyklos orkestras griežė Sankt Peterburge ir Didžiajame Naugarde
Spalio 30 d. Sankt Peterburge, sausakimšoje Ermitažo teatro salėje, iškilmingai paminėtas prof. Sauliaus Sondeckio 90-metis. Koncerte griežęs Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras, diriguojamas Martyno Staškaus, susirinkusiems meno žmonėms, įvairių šalių diplomatams, lietuvių bendruomenės nariams parodė, kad tęsia tradicijas, Maestro pradėtas daugiau kaip prieš pusšimtį metų.
Pasaulio peterburgiečių klubo ir Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburge inicijuotą renginį pradėjo Ermitažo direktorius M. Piotrovskis, primindamas ypatingus S. Sondeckio nuopelnus pasaulio kultūrai. Daug šiltų žodžių apie unikalų muzikos pedagogą iš Lietuvos, kadaise įkūrusį ir Ermitažo orkestrą bei ilgai jam vadovavusį, pasakė Sankt Peterburgo konservatorijos prorektorė N. Braginskaja ir žinomas smuikininkas S. Stadleris, su savo orkestru atlikęs W. A. Mozarto „Nakties serenadą“.
Renginyje dalyvavusi prof. Silvija Sondeckienė nuoširdžiai padėkojo Peterburgui, miesto menininkams ir lietuviams, gražiai pagerbusiems Sauliaus Sondeckio atminimą.
Čiurlioniukai savo pasirodymą pradėjo emocingai – nuskambėjus „Bėkit, bareliai“ melodijai, jie nusilenkė S. Sondeckio portretui. Jaunieji talentai koncerte pagrojo A. Ponchielli operos „Lietuviai“ uvertiūrą, F. Mendelssohno Koncertą smuikui ir orkestrui e-moll (solistas Jokūbas Švambaris), M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“, kartu su N. Rimskio-Korsakovo konservatorijos choru atliko L. van Beethoveno Fantaziją fortepijonui, chorui ir orkestrui (solistė Elzė Fedorcovaitė).
Kitą dieną čiurlioniukai surengė koncertą Sankt Peterburgo visuomenei Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje.
Pakeliui į Sankt Peterburgą Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras buvo užsukęs į Didįjį Naugardą, čia spalio 27 d. koncertavo pilnutėlėje srities filharmonijos salėje. Įdomi programa ir puikus orkestro griežimas, dirigentas Mantas Jauniškis, solistai Paulina Jacovskytė, Jokūbas Švambaris ir Rugilė Juknevičiūtė sulaukė ovacijų ir šūksnių „Bravo!“. Greta manęs sėdėjusi klausytoja vis neišlaikydavo: „Molodcy litovcy!“ (šaunuoliai lietuviai). Išdidžiai jautėsi salėje buvę Naugardo lietuviai bei keliomis mašinomis iš Pskovo atvažiavę lietuvių bendruomenės nariai.
Dvi dienas filharmonijos lankytojai galėjo apžiūrėti mokyklos dailės skyriaus mokinių darbų parodą.