III kamerinės muzikos savaitė Kazlų Rūdoje

2018 Nr. 11–12 (490–491), Rasa Ruzveltienė

Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokykloje ir Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje spalio 25–27 d. vyko III tarptautinės Rimvydo Žigaičio vaikų ir jaunimo kamerinės muzikos savaitės, skirtos Kazlų Rūdos garbės piliečio, kompozitoriaus, muzikos pedagogo profesoriaus Rimvydo Žigaičio 85-osioms gimimo metinėms, renginiai. Tai buvo graži proga ne tik prisiminti iš šio krašto kilusio muziko gyvenimą ir kūrybą, bet ir skatinti jaunųjų atlikėjų profesinį tobulėjimą, visuomenės domėjimąsi profesionalia muzika, Lietuvos meno ir muzikos mokyklų bendradarbiavimą. Savaitės renginių organizatoriai – Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokykla ir VšĮ „Sol artis“, globėjas – Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius.

Kamerinės muzikos savaitė apima tris renginius – festivalį, konkursą ir meistriškumo kursus. Šiais metais festivalio atidarymo iškilmes pradėjo aktorė Sandra Daukšaitė, pianistė Eglė Kasteckaitė ir violončelininkė Elena Daunytė. Klausytojus iki širdies gelmių sujaudino jų programoje „Muzikos ir poezijos vyksmas“ nuskambėjusios eilės, instrumentinė muzika ir dainos. Prisiminimais apie Rimvydą Žigaitį pasidalijo jo dukra Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Konkurse dalyvavo 14 jaunųjų atlikėjų (solistų ir ansamblių) iš Marijampolės, Kauno, Veiverių, Vilkaviškio, Vilniaus ir Kazlų Rūdos. Juos vertino pianistė, fortepijono mokytoja metodininkė Eglė Kasteckaitė (komisijos pirmininkė), Latvijos J. Vītolo muzikos akademijos dėstytojas saksofonininkas Arvydas Kazlauskas, smuikininkė ir pedagogė Reda Puodžiukė, dainininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja Gintarė Skėrytė, Baltijos gitarų kvarteto narys Zigmas Čepulėnas.

Konkurso vertinimo komisija III vietą paskyrė Rusnei Sakalauskaitei, Luknei Šlekytei (A amžiaus grupė), Simonai Matelytei (B grupė), Mildos Emilijos Kemzūraitės ir Mijos Avižienytės bei Tado Ruzvelto ir Rimantės Kalvaitytės ansambliams (B grupė). II vietą laimėjo Titas Chmieliauskas, Lukrecija Kalinauskaitė bei Beatričės Tūtlytės ir Augustės Januškevičiūtės ansamblis (B grupė). I vietą pelnė Tadas Ruzveltas bei Indrės Manikaitės ir Kristupo Černeckio ansamblis (B grupė).

Konkurso Grand Prix, įsteigtą Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės Audronės Žigaitytės-Nekrošienės, komisija vieningai nutarė skirti charizmatiškajam klarnetininkui, ne vieno šalies ir tarptautinio konkurso laureatui Tadui Ruzveltui. Jam atiteko ir specialusis Kazlų Rūdos savivaldybės mero Vytauto Kanevičiaus prizas.

Specialieji prof. Audronės Žigaitytės-Nekrošienės prizai už kamerinį muzikavimą įteikti Emos Stravinskaitės, Augusto Česnavičiaus ir Tomo Janušaičio bei Rimantės Kalvaitytės ir Tito Chmieliausko ansambliams. Renginyje dalyvavęs Seimo narys Kęstutis Mažeika draugiškiausio konkurso dalyvio prizu apdovanojo Augustą Česnavičių.

Pasibaigus konkursui jo dalyvius ir žiūrovus pradžiugino pirmą kartą kartu grojusių pianistės Eglės Kaseckaitės ir smuikininkės Redos Puodžiukės dueto pasirodymas.

Traviata
Prenumeruokite „Muzikos barus“!